Netia 8Mb. Słaby download

(Ne2tu) #1

Witam od kilku dni mam internet 8Mb w Netii na linii TP. Wszystko było by pięknie gdyby nie to że:

download wynosi 2.03 Mb/s

upload 1.05 Mb/s

ping 66ms

test robiłem za pomocą SpeedTest.net

Wie ktoś co może być przyczyną?

(Bogna2009) #2

Napisz jakiego sprzętu używasz do łączenia się ?

Możliwe że łącza Tepsy są tak stare że nie są w stanie przenieść tych 8 Mbit/s

(Ne2tu) #3

Mam zwykły modem sagema fast 800. Może to jego wina?

(Bogna2009) #4

Netia Ci dała Sagema 800 ??

Nie możliwe.

Faktycznie ten modem to miernota.

(prz3m3k84) #5

Ten SpeedTest czasem sam zamula. Nie raz zdarzało się, że przy moim łączu 6 Mbit testy mi wykazywały prędkość downloadu rzędu 1-2 Mbit a czasem nawet.... ponad 14 (tak, czternaście a nawet więcej) Mbit:| Oczywiście natychmiastowo sprawdziłem to przy pobieraniu pliku z niezatłoczonego serwera... wszystko było ok... Tak więc nie sugeruj się tymi testami, poszukaj jakiegoś szybkiego serwera i na nim sprawdź:):slight_smile:

Update: Przed chwilą zrobiłem i.... 669634423.png:/

(Ne2tu) #6

Sprawdzałem też stronką: http://noc.gts.pl/ i maksymalnie co mi osiągneło to około 300 kb/s

(flaszer) #7

Testy na w.w stronach są często i gęsto nie adekwatne do rzeczywistości. Najlepiej takie rzeczy mierzyć ściągajac po prostu jakiś większy plik z internetu, test wykonać parę razy i wartość uśrednić. To, że masz łącze 8MB nie oznacza, że będziesz sciągał dane z taka prędkością, ponieważ jest to prędkość podawana w megabitach, a nie megabajtach. Stąd mamy:

1KB=8Kb czyli:

1Mb=1024Kb

1MB=1000KB

8Mb/s=8192Kb/s:8=1024KB/s ~ 1MB/s

Taki oto powinieneś osiągać max. transfer pobierania. Sam na łączu 4 megabity mam transfer na poziomie ~512Kb/s, w praktyce ~470Kb/s.

(Ne2tu) #8

No właśnie. Masz łącze 4MB i transfer masz większy niż ja. U mnie maksymalnie co osiągnęło to około 300kb/s

(Bogna2009) #9

Tylko że speedtest sam przelicza to na megabity - powinien wskazywać 8

Przy ściąganiu dzieliny ok 8000 na 8 = wychodzi prędkość z jaką powinny ściągać się pliki.

(flaszer) #10

Bez obrazy, ale testy tego typu są po prostu śmieszne i jak już wyżej napisałem - nie adekwatne do realiów. Dla przykładu, na łączu 4MB uzyskuje wynik: Download 15,93Mb/s, Upload 15,84Mb/s...

Spróbuj ściągnąć parę programów z dobreprogramy.pl i wtedy oceń transfer. Nie ma co ślepo ufać tym testom na stronkach.

(Bogna2009) #11

Jest to jak najbardziej możliwe i zależne od sieci.

Po prostu czasami niektóre strony mierzą transfer od węzła operatorskiego a nie od użytkownika i stąd takie wyniki, nie ma w tym nic dziwnego - widać że Twój operator ma wykupionego klasycznego symetryka 15/15.

W takim wypadku rzeczywiście pozostaje przetestować transfer ściągając jakiś plik z szybkiego serwera.

(Ne2tu) #12

Sprawdzałem ściągając pliki z różnych serwerów i maksimum co osiągam to około 300 kb/s. Tak więc cały czas za mało.

(grześ12) #13

Też mam netię opcję 6 Mbit, również mam problemy z prędkością ściągania, dzwoniłem na Infolinię i zgłaszałem tam fakt. Dostałem następującą odpowiedź

W dalszym ciągu dzwonię co jakiś czas i Zgłaszam Awarię

(Mas3ter) #14

Dam Ci dobrą rade kup router i będziesz miał problem z głowy.