Netia 8Mb. Słaby download

Witam od kilku dni mam internet 8Mb w Netii na linii TP. Wszystko było by pięknie gdyby nie to że:

download wynosi 2.03 Mb/s

upload 1.05 Mb/s

ping 66ms

test robiłem za pomocą SpeedTest.net

Wie ktoś co może być przyczyną?

Napisz jakiego sprzętu używasz do łączenia się ?

Możliwe że łącza Tepsy są tak stare że nie są w stanie przenieść tych 8 Mbit/s

Mam zwykły modem sagema fast 800. Może to jego wina?

Netia Ci dała Sagema 800 ??

Nie możliwe.

Faktycznie ten modem to miernota.

Ten SpeedTest czasem sam zamula. Nie raz zdarzało się, że przy moim łączu 6 Mbit testy mi wykazywały prędkość downloadu rzędu 1-2 Mbit a czasem nawet… ponad 14 (tak, czternaście a nawet więcej) Mbit:| Oczywiście natychmiastowo sprawdziłem to przy pobieraniu pliku z niezatłoczonego serwera… wszystko było ok… Tak więc nie sugeruj się tymi testami, poszukaj jakiegoś szybkiego serwera i na nim sprawdź:):slight_smile:

Update: Przed chwilą zrobiłem i… 669634423.png :confused:

Sprawdzałem też stronką: http://noc.gts.pl/ i maksymalnie co mi osiągneło to około 300 kb/s

Testy na w.w stronach są często i gęsto nie adekwatne do rzeczywistości. Najlepiej takie rzeczy mierzyć ściągajac po prostu jakiś większy plik z internetu, test wykonać parę razy i wartość uśrednić. To, że masz łącze 8MB nie oznacza, że będziesz sciągał dane z taka prędkością, ponieważ jest to prędkość podawana w megabitach, a nie megabajtach. Stąd mamy:

1KB=8Kb czyli:

1Mb=1024Kb

1MB=1000KB

8Mb/s=8192Kb/s:8=1024KB/s ~ 1MB/s

Taki oto powinieneś osiągać max. transfer pobierania. Sam na łączu 4 megabity mam transfer na poziomie ~512Kb/s, w praktyce ~470Kb/s.

No właśnie. Masz łącze 4MB i transfer masz większy niż ja. U mnie maksymalnie co osiągnęło to około 300kb/s

Tylko że speedtest sam przelicza to na megabity - powinien wskazywać 8

Przy ściąganiu dzieliny ok 8000 na 8 = wychodzi prędkość z jaką powinny ściągać się pliki.

Bez obrazy, ale testy tego typu są po prostu śmieszne i jak już wyżej napisałem - nie adekwatne do realiów. Dla przykładu, na łączu 4MB uzyskuje wynik: Download 15,93Mb/s, Upload 15,84Mb/s…

Spróbuj ściągnąć parę programów z dobreprogramy.pl i wtedy oceń transfer. Nie ma co ślepo ufać tym testom na stronkach.

Jest to jak najbardziej możliwe i zależne od sieci.

Po prostu czasami niektóre strony mierzą transfer od węzła operatorskiego a nie od użytkownika i stąd takie wyniki, nie ma w tym nic dziwnego - widać że Twój operator ma wykupionego klasycznego symetryka 15/15.

W takim wypadku rzeczywiście pozostaje przetestować transfer ściągając jakiś plik z szybkiego serwera.

Sprawdzałem ściągając pliki z różnych serwerów i maksimum co osiągam to około 300 kb/s. Tak więc cały czas za mało.

Też mam netię opcję 6 Mbit, również mam problemy z prędkością ściągania, dzwoniłem na Infolinię i zgłaszałem tam fakt. Dostałem następującą odpowiedź

W dalszym ciągu dzwonię co jakiś czas i Zgłaszam Awarię

Dam Ci dobrą rade kup router i będziesz miał problem z głowy.