Netia a modemy

(system) #1

Mam obecnie Neostradę 512kb, ale jestem zainteresowany przejściem na netię. Obecnie za neostradę płacę 96zł i mam umowę ważną do Sierpnia. Chciałbym jednka skorzsytać z zerwania ( bezpłatnego ) umowy do dnia 14 Lutego. Czy opłaca mi się przejść na netię ?? Czy będę mógł zostawić sobie mój obecny Modem \ Router SAGEM F@ST 1400 z Neostrady ?? Jak długo będę czekał na podłączenie do Netii ?? Czy będą musieli mi ciągnąć jakieś kable czy dzieje się to na kablach z TPsy ?? Ewentualnie jakie Netia oferuje modemy \ Routery ??

(Wajrak) #2

Wszystko idzie po kablach tpsa, wiec nie musisz się obawiać nalotu monterów z dodatkowym kilometrem kabla. Modem możesz zachować swój. Jeżeli zostaniesz przy swoim modemie dostaniesz 90% zniżki na 1 miesiąc korzystania z usług neti.

Jeżeli chodzi o modemy neti to nie mam pojęcia co oferują (Pani na infolini nie była wstanie nic na ten temat powiedzieć). Ale dzięki telekomunikacji ja mam już 4 modemy do neo :slight_smile:

(Agatonster) #3

Jak możesz mieć 4 modemy ? - ja też już mam czwarty modem, ale przy wymianie niesprawnego modemu zawsze oddawałem poprzedni...

Przede wszystkim sprawdź, czy na dzisiaj Netia zapewni Ci usługę w miejscu zamieszkania

Netia dla abonentów TP S.A. , co do modemu, to przy rozwiązaniu umowy przed 14.02.2007 - modemu nie zwracasz - informacja z 93 93...

Pozdrawiam

(system) #4

Dzwoniłem na infolinię Netii i dowiedziałem się kilku ważnych rzeczy. Otóż: Modem az Neostrady ( Router w moim przypadku ) może zostać do Netii i działac bez problemu. Cały proces podpisywania Umowy, p0rzekierowania linii etc. trwa 21 dni z tym, że podczas tego procesu normalnie można korzystać z internetu bez problemów. Jedynie w dniu przekierowania linii między 24 a 6.00 interet będzie odłączony. Netia oferuje tylko jeden modem ADSL Thomson. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś info, których tu nie podałem niech pisze :stuck_out_tongue:

(Agatonster) #5

Nie doczytałem, czy zamierzasz zerwać umowę tylko na Neo pozostając klientem TP S.A na linię telefoniczną - gdyby tak, to oczywiście masz możność zaoszczędzić kolejne kilkadziesiąt złotych - dokładne 22 zł za pakiet socjalny - 28 zł . Przy Neo jak wiadomo,wymagany jest pakiet 60 min. - 50 zŁ...

Pozdrawiam

(system) #6

A mógłbyś podać więcej info. Pierwotnie chcę zmienić tylko internet, ale nad teleonem też mogę się zastanowić :wink:. Jak odbywa się cała procedura, i czy zmieni mi się numer telefonu ??

(Agatonster) #7

Zobacz Netia ujawnia cennik dostepu do Internetu dla klientów TP oraz

Internet w Netii dla Klientów TP - tu po prawej stronie masz niewielkie pliki PDF do pobrania, gdzie masz wszystko szczegółowo wyjaśnione...

Pozdrawiam

(Zoomman) #8

Czy ktoś ma już internet od Netii? Czy ładnie śmiga? Jeśli to jest na kablach tp to czy nie trzeba się obawiać problemów jakie maja użytkownicy neo(wszyscy wiemy :frowning: ) ? Niech ktoś się podzieli doświadczeniami.

(Agatonster) #9

Czy to aby nie na wyrost stwierdzenie ? - pomijając fakt, że na chwilę obecną Neo jest droższą od konkurencji usługą, to osobiście, korzystając z Neo prawie dwa lata - problemów - odpukać specjalnych nie miałem, a jeżeli były, to z winy łącz telefonicznych. Obsługa techniczna na infolinii, w/g mnie jest poprawna i skuteczna, więc tutaj bym nie generalizował...

Pytanie raczej jest, czy Netia będzie wstanie zapewnić takie wsparcie techniczne, jak na dzisiaj zapewnia Neostrada - tutaj nie doczytałem się wielu szczegółów.

Pozdrawiam

(Wajrak) #10

Kilka umów wiec kilka modemów.

Żeby korzystać z neti musisz mieć linie telefoniczną w tepsie, wiec numer Ci się nie zmieni i zbytnio nie masz się nad czym zastanawiać.

(Agatonster) #11

A skąd Ty masz takie informacje ? :?

To delikatnie mówiąc dezinformacja. Owszem, mając linię telefoniczną w TP S.A w myśl obecnie obowiązujących ustaleń można bedzie korzystać z internetu Netii na bazie łączy TP S.A z zachowaniem oczywiście numeru, ale nie jest to warunek konieczny - możesz też oczywiście być klientem Netii w pełnym ujęciu - dostawa linii, nowego numeru i oczywiście internetu - warunek tylko jeden - muszą być spełnione warunki techniczne do zrealizowania usługi w miejscu zamieszkania...i to wszystko.

Pozdrawiam