Netia a modemy

Mam obecnie Neostradę 512kb, ale jestem zainteresowany przejściem na netię. Obecnie za neostradę płacę 96zł i mam umowę ważną do Sierpnia. Chciałbym jednka skorzsytać z zerwania ( bezpłatnego ) umowy do dnia 14 Lutego. Czy opłaca mi się przejść na netię ?? Czy będę mógł zostawić sobie mój obecny Modem \ Router SAGEM F@ST 1400 z Neostrady ?? Jak długo będę czekał na podłączenie do Netii ?? Czy będą musieli mi ciągnąć jakieś kable czy dzieje się to na kablach z TPsy ?? Ewentualnie jakie Netia oferuje modemy \ Routery ??

Wszystko idzie po kablach tpsa, wiec nie musisz się obawiać nalotu monterów z dodatkowym kilometrem kabla. Modem możesz zachować swój. Jeżeli zostaniesz przy swoim modemie dostaniesz 90% zniżki na 1 miesiąc korzystania z usług neti.

Jeżeli chodzi o modemy neti to nie mam pojęcia co oferują (Pani na infolini nie była wstanie nic na ten temat powiedzieć). Ale dzięki telekomunikacji ja mam już 4 modemy do neo :slight_smile:

Jak możesz mieć 4 modemy ? - ja też już mam czwarty modem, ale przy wymianie niesprawnego modemu zawsze oddawałem poprzedni…

Przede wszystkim sprawdź, czy na dzisiaj Netia zapewni Ci usługę w miejscu zamieszkania

Netia dla abonentów TP S.A. , co do modemu, to przy rozwiązaniu umowy przed 14.02.2007 - modemu nie zwracasz - informacja z 93 93

Pozdrawiam

Dzwoniłem na infolinię Netii i dowiedziałem się kilku ważnych rzeczy. Otóż: Modem az Neostrady ( Router w moim przypadku ) może zostać do Netii i działac bez problemu. Cały proces podpisywania Umowy, p0rzekierowania linii etc. trwa 21 dni z tym, że podczas tego procesu normalnie można korzystać z internetu bez problemów. Jedynie w dniu przekierowania linii między 24 a 6.00 interet będzie odłączony. Netia oferuje tylko jeden modem ADSL Thomson. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś info, których tu nie podałem niech pisze :stuck_out_tongue:

Nie doczytałem, czy zamierzasz zerwać umowę tylko na Neo pozostając klientem TP S.A na linię telefoniczną - gdyby tak, to oczywiście masz możność zaoszczędzić kolejne kilkadziesiąt złotych - dokładne 22 zł za pakiet socjalny - 28 zł . Przy Neo jak wiadomo,wymagany jest pakiet 60 min. - 50 zŁ…

Pozdrawiam

A mógłbyś podać więcej info. Pierwotnie chcę zmienić tylko internet, ale nad teleonem też mogę się zastanowić ;). Jak odbywa się cała procedura, i czy zmieni mi się numer telefonu ??

Zobacz Netia ujawnia cennik dostepu do Internetu dla klientów TP oraz

Internet w Netii dla Klientów TP - tu po prawej stronie masz niewielkie pliki PDF do pobrania, gdzie masz wszystko szczegółowo wyjaśnione…

Pozdrawiam

Czy ktoś ma już internet od Netii? Czy ładnie śmiga? Jeśli to jest na kablach tp to czy nie trzeba się obawiać problemów jakie maja użytkownicy neo(wszyscy wiemy :frowning: ) ? Niech ktoś się podzieli doświadczeniami.

Czy to aby nie na wyrost stwierdzenie ? - pomijając fakt, że na chwilę obecną Neo jest droższą od konkurencji usługą, to osobiście, korzystając z Neo prawie dwa lata - problemów - odpukać specjalnych nie miałem, a jeżeli były, to z winy łącz telefonicznych. Obsługa techniczna na infolinii, w/g mnie jest poprawna i skuteczna, więc tutaj bym nie generalizował…

Pytanie raczej jest, czy Netia będzie wstanie zapewnić takie wsparcie techniczne, jak na dzisiaj zapewnia Neostrada - tutaj nie doczytałem się wielu szczegółów.

Pozdrawiam

Kilka umów wiec kilka modemów.

Żeby korzystać z neti musisz mieć linie telefoniczną w tepsie, wiec numer Ci się nie zmieni i zbytnio nie masz się nad czym zastanawiać.

A skąd Ty masz takie informacje ? :?

To delikatnie mówiąc dezinformacja. Owszem, mając linię telefoniczną w TP S.A w myśl obecnie obowiązujących ustaleń można bedzie korzystać z internetu Netii na bazie łączy TP S.A z zachowaniem oczywiście numeru, ale nie jest to warunek konieczny - możesz też oczywiście być klientem Netii w pełnym ujęciu - dostawa linii, nowego numeru i oczywiście internetu - warunek tylko jeden - muszą być spełnione warunki techniczne do zrealizowania usługi w miejscu zamieszkania…i to wszystko.

Pozdrawiam