NETIA - alternatywny sposób połączenia

(Mailbojowy1) #1

Witam!

Otóż mam taki problem... Usunąłem niechcący podczas czyszczenia pulpitu ikonkę z połączeniem z internetem (tą, po której odpaleniu pojawia się okno, gdzie należy wpisać login i hasło). Gdy się zorientowałem kombinowałem na wszystkie sposoby, żeby jakoś ją przywrócić - szukałem w folderach ze sterami etc, nawet przeinstalowałem cały modem. I nic. Istnieje alternatywny sposó połączenia bądź odzyskania tej malutkiej aplikacji?

Mój system to Windows XP SP3, modem Sagem F@ST 800.

(Kpc21) #2

To na pulpicie to jest tylko skrót :slight_smile:

Panel sterowania -> Połączenia sieciowe. Tam powinieneś mieć połączenie telefoniczne.

(Mailbojowy1) #3

Gdyby to był skrót to bym nie robił szumu na forum :slight_smile: Przenigdy nie robię skrótów, przeniosłem główny plik... Ale najśmieszniejsze jest to, że po reinstalce całego modemu ten plik się nigdzie nie tworzy... A połączenia telefoniczne z niewiadomych mi powodów nie chcą się otworzyć, plują informacją z problemem z telefonią, przez co usługa nie może być otworzona...

(Kpc21) #4

Niemożliwe żeby na pulpicie była główna ikona połączenia, ten skrót tworzy się automatycznie więc nie musiałeś go robić.

Zainstaluj jeszcze raz sterowniki do modemu - powinny być na płycie od Netii, znajdziesz je również tu:

http://support.sagemcom.com/site/modele ... 40&pays=po

Po instalacji sterowników tworzysz nowe połączenie telefoniczne (modemowe), jako numer telefonu wpisz: 0,35.

(Mailbojowy1) #5

Możliwe, jeśle PRZENIOSŁO się ją RĘCZNIE z KATALOGU MACIERZYSTEGO za pomocą "złap i przeciągnij", "ctrl+x, ctrl+v" etc :slight_smile: Ale nieważne. Nie ma jej i tyle.

Dobra mam płytkę, przeinstalowałem je po raz kolejny i nic. Jesli chodzi Ci o stworzenie nowego połączenia przez opcje połączeń telefonicznych i modemowych to jak wspomniałem - nie ma szans. Wypluwa błąd i się nie włączają. Jeśli chodzi natomiast o Panel sterowania -> Sieci -> Kreator nowego połączenia -> połącz z internetem -> konfiguruj ręcznie to też odpada. Powinny być trzy opcje - łącze telefoncizne, szerokopasmowe i coś jeszcze. Mogę jedynie wziąć szerokopasmowe, telefoniczne i te drugie jest na szaro, nie można ich wybrać. So what's now?

(=Bogdan=) #6

Przywróć system do stanu przed tym nieszczęsnym czyszczeniem i ikona powinna wrócić.

(Kpc21) #7

Niemożliwe, bo połączenie sieciowe to nie jest plik - podobnie jak np. drukarka.

Odinstaluj sterowniki które masz i zainstaluj te ze strony.

Zobacz w menedżerze urządzeń, czy nie masz wykrzykników.

(Mailbojowy1) #8

Niestety nie bawię się w kopie zapasowe, więc nie jestem w stanie przywrócić.

Zainstalowałem te ze strony, nadal nic. W menadżerze urządzeń jest przy WAN Miniport (IPX) #2 - kod 31 nie można załadować sterowników urządzenia.

Oprócz tego w moim menadżerze w dziale z kartami jest jesszcze (nie licząc karty wifi i ethernet) USB ADSL WAN Adapter, który jest w 100% sprawny. Tak po nazwie niby to powinno być od modemu ADSL... Bo modem działa jak ta lala.

(Kpc21) #9

Słyszałeś o takim narzędziu (systemowym) jak Przywracanie systemu? Ono automatycznie tworzy kopie (a raczej coś w rodzaju kopii) zwane punktami przywracania.

Odinstaluj z menedżera wszystkie urządzenia sieciowe (karta wi-fi i ethernet może zostać). Restart komputera. Dopiero instaluj stery ze strony.

(Mimasix) #10

Stwórz nowe połączenie za pośrednictwem modemu...

Start -> Panel Sterowania -> P ołączenia Sieciowe -> Utwórz nowe połączenie (po lewej stronie )

klikasz dalej -> Połącz z internetem i dalej-> Konfiguruj Moje Połączenie Ręcznie i dalej -> Połącz Używając Połączenia szerokopasmowego... i dalej -> wpisujesz nazwę " Netia " lub co tam chcesz -> dalej -> wpisujesz nazwę użytkownika i hasło które otrzymałeś na umowie ( bądź wraz z nią)-> dalej i zakończ

Później we właściwościach:

Panel sterowania -> połączenia sieciowe -> klikasz prawym na Twoje utworzone połączenie i tam musisz w zakładce sieć wybrać Twój modem.

Później łączysz się i śmigasz :wink:

(Kpc21) #11

Nie wiem czy doczytałeś, ale ta opcja jest u niego nieaktywna.

(Mimasix) #12

Metoda 1

Usuń NextID wartość w rejestrze. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Uruchom.

W polu Otwórz wpisz polecenie regedit, a następnie kliknij przycisk OK.

Zlokalizuj i kliknij następujący klucz rejestru:

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Telephony \ Cards

W prawym okienku okna Edytora rejestru kliknij NextID.

W menu Edycja kliknij polecenie Usuń.

Po pojawieniu się monitu o potwierdzenie usunięcia kliknij przycisk Tak.

W menu Plik kliknij polecenie Zakończ, aby zamknąć Edytor rejestru.

Uruchom ponownie komputer.

Uruchom Kreatora nowego połączenia, a następnie utworzyć nowe połączenie dial-up modem lub połączenie PPPoE.

Czy można utworzyć nowe połączenie dial-up modem lub połączenie PPPoE?????

Jeśli problem nie został rozwiązany, przejdź do metody 2..

Metoda 2

Usunąć klucz Telephony w rejestrze Windows, a następnie przeprowadzić aktualizację w Windows XP.

Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki: Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Uruchom.

W polu Otwórz wpisz polecenie regedit, a następnie kliknij przycisk OK.

Zlokalizuj i kliknij następujący klucz rejestru:

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Telephony

W menu Edycja kliknij polecenie Usuń.

Po pojawieniu się monitu o potwierdzenie usunięcia kliknij przycisk Tak.

W menu Plik kliknij polecenie Zakończ, aby zamknąć Edytor rejestru.

Przeprowadzić aktualizację systemu Windows .