Netia bez limitu - czyli ile wycisnę na moich kablach?

Cześć wszystkim! Przejdę od razu do rzeczy. Dzwoniąc na infolinie Netii miła pani powiedziała, że pociągnę 20.5 Mb/s na łączach TP. Z kolei na infolinii TP powiedzieli, że max. 10 MB/s na takich kablach. Więc spodziewałem się, że nawet jak wezmę internet od Netii to i tak będę miał te 10 Mb/s i tyle. Cena w Netii była korzystniejsza (z pakietem z telefonem) więc wybrałem internet z Netii. No i jest problem:

Komu nie chce się czytać góry, to tutaj niech zaluka:

Technologia: DSL

Protokół: PPPoA

Szybkość połączenia: 7.46 Mbps Downstream / 0.64 Mbps Upstream

Maksymalna szybkość linii: 9.88 Mbps Downstream / 0.97 Mbps Upstream

Margines zakłóceń: 18.30 dB Downstream / 15.00 dB Upstream

Tłumienie linii: 9.50 dB Downstream / 12.00 dB Upstream

Modulacja linii: G.992.1 Annex A

W umowie pisało, że dadzą mi max. prędkość na tym łączu. Tymczasem mam tylko ok. 7 (w zależności od pory dnia), a tam jest wyraźnie napisane:

Maksymalna szybkość linii: 9.88 Mbps Downstream / 0.97 Mbps Upstream

I moje pytanie: Czy da się coś z tym zrobić i mieć tą całkowicie maksymalną prędkość, czy raczej nie da rady i mam się cieszyć, że chociaż tyle wyciągam. :wink:

Widocznie to jest max na tej lini, jeżeli jesteś dalej niż 1500m od centrali do zapomnij o 20Mb. U mnie najlepszy wynik na kabelkach Netti to:

1472053816.png

Dziś tyle

1631299274.png

maciek9991 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Zgaduję, że oferta to BSA, więc sprawa nie jest taka prosta. Tutaj możliwe do włączenia są jedynie takie opcje, jakie oferuje TP (1, 2, 6, 10 i 20 Mb/s). Niestety przy ADSL1 możliwe jest maks 6 Mb/s, a żeby mieć wyższą (a spokojnie można byłoby wziąć 20) musieliby Cię przełączyć na ADSL2+. Zadzwoń do nich, poproś o przełączenie na ADSL2+ i zwiększenie prędkości, bo Twoja linia pozwala na znacznie więcej niż aktualne 6 Mb/s.

A co wyczytasz z moich ustawień routera :smiley:

http://prntscr.com/4fu3l

Ja skorzystałem z tej oferty i mam teraz 10 mb na linii TP.Przełączyli mnie na ADSL 2+,sporo też zmniejszył mi się ping.Moje parametry z routera

netu.jpg

Mam nadzieje, że teraz lepiej się kojarzy. :slight_smile:

Na przykładzie MrAsusrp6 widzimy (chyba, że nie ma BSA), że jednak nie koniecznie sztywno musi być 1, 2, 6, 10 czy 20.

Skoro na ADSL może iść tylko 6 Mb/s, to może by to tłumaczyło moją sytuację. Tylko jak sprawdzić, czy mam mi udostępniają neta po ADSL1 czy ADSL2+…

Koniec możliwości :slight_smile: chyba, że masz router oparty na chipsecie broadcoma i możesz regulować SNR, wtedy zwiększysz synchro, a tym samym realną prędkość :wink:

jego aktualna prędkość to 20 Mb/s. Każda prędkość ma swoje widełki, a przy tej jest od nieco ponad 10 Mb/a do 20 - dlatego ma synchro mniej więcej 18500 kbps, co daje mu z 15 Mb/s realnie. Nawet, jeśli ma BSA to coś takiego jest normalne.

Różnica między siecią własną Netii/LLU a BSA jest taka, że tam masz widełki od pewnie 128 kbps do 24 Mb/s i jak Ci się połączy, tak będzie. W BSA masz synchro maksymalne dla konkretnej opcji, nie ma tak że nagle (cudem) parametry się poprawią, zmieni się modulacja i masz sporo wyższą opcję. W BSA mogą być oferowane jedynie takie opcje, jakie ma w ofercie TP.

maciek9991 -jak widać na moim screenie mam ADSL 2+.Jeśli ktoś ma router to powinien mieć możliwość sprawdzenia.Na modemie sagem fast 800 też chyba da się sprawdzić wciskająć alt +d albo e nie pamiętam dokładnie.

1631610872.png

Mi teraz cos takiego wyskoczyło. Ale nad ranem raz doszlo do 9Mb/s. ;D

Dodane 05.12.2011 (Pn) 20:51

Ja mam taki modem zaisty, że pozazdrościć. NetiaSpot. Ale zawsze coś. Zaraz głębiej się zagłębie w jego opcjach i może coś będzie. :wink:

Modulacja linii: G.992.1 to jest adsl 1 teoretycznie max ok 8Mb jak będziesz miał G.992.5 to będzie adsl2+ i wtedy będziesz mógł mieć ok 20Mb dzwoń do netii i poproś o przepięcie na adsl2+

Jeżeli zadzwonię do nich i poproszę o zmianę z ADSL na ADSL2+ to zrobią to i będzie szybciej działał net? A przy takich parametrach jak na początku to ile faktycznie mogę osiągnąć na ADSL2+. Bo pytanie, czy jest sens.

Ten modem to badziew i nie radzę go brać jako przykład do sprawdzania parametrów.

W umowie jest napisane, że do 20.5 Mb/s jeżeli pozwala łącze. Więc chyba jeżeli mnie przepną na ADSL2+, to powinno już być te max na tym ADSL2+ chyba, prawda? A ta synchronizacja, to co to jest? To jest zależne od nich, czy tylko od odległości od centrali/kabli?

Nie musi być maks, może być realnie 17 Mb/s. Wszystko zależy od odległości od centrali, jakości linii i ilości użytkowników na niej podłączonych. “Krótko” ujmując" - im więcej użytkowników internetu (a szczególnie szybszych opcji), tym większe zakłócenia i przez to niższa synchronizacja, co w efekcie daje niższą prędkość.

Dobra. W takim razie jutro dzwonię. Ale jeżeli odmówią, to mogą to zrobić i to jest w ich dobrej woli, czy zmienią na ADSL2+?

To zależy raczej od samej dostępności portów ADSL2+ i później dobrej woli TP. Sama Netia powinna przyjąć zgłoszenie, bo przypuszczam, że oferta jest właśnie na liniach TP (i nie jest to LLU).

I nareszcie po kilku(nastu) telefonach przełączyli mnie!

Przed modyfikacją:

1631703487.png

Po modyfikacji (aktualnie):

1773217892.png

Po modyfikacji (ile najwięcej):

1749390982.png

I to co aktualnie pokazuje router:

Technologia: DSL

Protokół: PPPoA

Nazwa użytkownika: [*********@webnet24.pl](mailto: ********* @webnet24.pl)

Szybkość połączenia: 20.71 Mbps Downstream / 0.92 Mbps Upstream

Czas trwania połączenia: 10 godziny, 22 minuty

Maksymalna szybkość linii: 21.06 Mbps Downstream / 1.21 Mbps Upstream

Margines zakłóceń: 8.10 dB Downstream / 6.50 dB Upstream

Tłumienie linii: 8.90 dB Downstream / 6.20 dB Upstream

Modulacja linii: G.992.5 Annex A

Jeszcze jedno pytanie. Dlaczego te 20.71 Mbps które pokazuje router tak na prawdę nie ma żadnego odzwierciedlenia w wynikach testów (nawet testów dedykowanych przez Netię).

Pozdrawiam!

Przy takiej prędkości to powinni cię przełączyć na ADSL2+.Ja mam 10mb i ADSL2+,wtedy ping ci się sporo zmniejszy ja mam ok.25ms.A może w routerze przestaw modulation na adsl2+.

maciek9991 ,

Szybkość połączenia: 20.71 Mbps Downstream / 0.92 Mbps Upstream to szybkość synchronizacji ,żeby mieć 20Mb trzeba mieć synchronizację 24544 / 1312 zerknij tu http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obs … p/par_neo/

te parametry 20.71 Mbps Downstream / 0.92 Mbps Upstream odzwierciedlają dokładnie to co wyszło w ostatnim speed teście jeśli ci spada prędkość w ciągu dnia poniżej tych 17Mb to obstawiam jakieś przeciążenia martwi mnie ten wysoki ping powinno być w granicach 30ms ,jaki posiadasz router jeśli netia spota to mogą sie zdarzać takie cuda ,i jak łączysz się z internetem kablem czy wifi ?

Margines zakłóceń:8.10 dB to przyzwoita wartość i da się jeszcze wycisnąć troszkę więcej niż 17Mb ale do tego potrzebujesz router z możliwością regulacji Marginesu