Netia czy Neostrada?

(Taranek91) #1

Witam.

Jestem posiadaczem neostrady tp 512 kb/s. Niestety ostatnimi czasy (2-mce) nie jestem z niej zadowolony. Transfer spada nawet do 96kb/s , ping ok 400 (czasami nawet 600!). W biurze obsługi wciskają mi kit, że jest jakaś rozbudowa sieci w mojej okolicy (potrwa do roku 2008 nieokreślony termin ; czy to styczeń czy to grudzień ; więc nie opłaca mi sie czekać). Dlatego znalazłem w necie że Netia może zostać założona na abonamencie TP!! I nawet 1mb/s kosztuje tyle co 512 w TP SA. Pytanie teraz czy z Netią nie będę miał takich problemów jak teraz mam z Neostradą? Bardzo mi na tym zależy bo nie chce znowu ucierpieć.

(Jaqbeczek) #2

Jeżeli usługa Netii będzie świadczona na łączach TP, to prędkość nie wzrośnie! :expressionless:

(Taranek91) #3

Nie rozumiem. Po prostu zerwę umowę z neostradą (obecnie 512). Założę nowy net 1mb/s z Netii (swój router), ale abonament telefoniczny będę miał osobno z TP SA i osobno rachunek za abonament za internet z Netii. To co ma mi nie wzrastać? Dodam że będę miał swój router bo livekoksa trzeba zwrócić. Chodzi mi o to czy już nie będę miał takich kolosalnych pingów jak teraz (czyli 400-600) no i transferu zamiast 90kb/s to coś około 1000kb/s

(Dorota Szczepanik) #4

Skoro to na kablach TP i to TP rozbudowuje sieć, a Netia ma być na tych łączach, to nie będziesz miał wielkich powodów do zadowolenia. Ale rzeczywiście, coś tam wzrośnie.

(Bolo92) #5

Musiałbyś mieć na kablach Netii, żeby Ci wzrosła. Chyba że NEO po ujawnieniu zostawiła w spokoju parę kabli dla innych abonentów ale to raczej wątpliwe.

Więc szanse 1% że wzrośnie transfer, ew. możesz zadzwonić do jakiejś obsługi netii i popytać jak to jest :slight_smile: