Netia czy Neostrada?

Witam.

Jestem posiadaczem neostrady tp 512 kb/s. Niestety ostatnimi czasy (2-mce) nie jestem z niej zadowolony. Transfer spada nawet do 96kb/s , ping ok 400 (czasami nawet 600!). W biurze obsługi wciskają mi kit, że jest jakaś rozbudowa sieci w mojej okolicy (potrwa do roku 2008 nieokreślony termin ; czy to styczeń czy to grudzień ; więc nie opłaca mi sie czekać). Dlatego znalazłem w necie że Netia może zostać założona na abonamencie TP!! I nawet 1mb/s kosztuje tyle co 512 w TP SA. Pytanie teraz czy z Netią nie będę miał takich problemów jak teraz mam z Neostradą? Bardzo mi na tym zależy bo nie chce znowu ucierpieć.

Jeżeli usługa Netii będzie świadczona na łączach TP, to prędkość nie wzrośnie! :expressionless:

Nie rozumiem. Po prostu zerwę umowę z neostradą (obecnie 512). Założę nowy net 1mb/s z Netii (swój router), ale abonament telefoniczny będę miał osobno z TP SA i osobno rachunek za abonament za internet z Netii. To co ma mi nie wzrastać? Dodam że będę miał swój router bo livekoksa trzeba zwrócić. Chodzi mi o to czy już nie będę miał takich kolosalnych pingów jak teraz (czyli 400-600) no i transferu zamiast 90kb/s to coś około 1000kb/s

Skoro to na kablach TP i to TP rozbudowuje sieć, a Netia ma być na tych łączach, to nie będziesz miał wielkich powodów do zadowolenia. Ale rzeczywiście, coś tam wzrośnie.

Musiałbyś mieć na kablach Netii, żeby Ci wzrosła. Chyba że NEO po ujawnieniu zostawiła w spokoju parę kabli dla innych abonentów ale to raczej wątpliwe.

Więc szanse 1% że wzrośnie transfer, ew. możesz zadzwonić do jakiejś obsługi netii i popytać jak to jest :slight_smile: