Netia Dropss, usługa HBO GO

Dzień dobry,

postanowiłem się przenieść do Dropss w bo kończy mi się umowa z Orange. W rozmowie z konsultantem powiedziałem, że nie chcę dodatkowej usługi Dropss. Typowa zagrywka z którą już się spotkałem u innego operatora. Teraz pytanie czy kiedy rozpocznie mi się okres umowy z Netią wystarczy im wysłać pismo z rezygnacją (rezygnacja z usługi, czy może jakaś inna forma?) czy jednak nie jest to takie proste.

 

Czy ktoś zakładając Dropss miał bez HBO GO na starcie, bardzo istotne bo w takim wypadku odstąpię od umowy (mam na to 10 dni) i zadzwonię tam jeszcze raz.

 

Na umowie jest zapis iż wyrażam zgodę na sprawdzenie przez operatora mnie w rejestrze dłużników? Co to oznacza?

Kolejna sprawa to zdania “wyrażam zgodę”, a brak opcji “nie wyrażam” jak to się tyczy gdy piszę wyraźne słowo “NIE”, czy wystarczy zostawienie pustego pola?

 

Pozdrawiam

Witam ,ja miałem podobnie z HBO GO ,nie wiem czy nadal jest ,że 1 miesiąc za free ,później jakaś tam oplata , 

liczy się to do pierwszego zarejestrowania / logowania do HBO GO ,ja w ogóle się tam nie rejestrowałem i mam z tym spokój ,

jest też opcja rezygnacji z HBO GO przez telefon z konsultantem Netii .

 

Co do " sprawdzenie przez operatora mnie w rejestrze dłużników " jest to sprawdzenie np czy nie masz komornika ,długów bankowych ,nie zalegasz gdzieś z niezapłaconymi rachunkami innego operatora ,

​czyli czy jesteś rzetelnym / uczciwym klientem ,

​jeżeli na umowie jest “wyrażam zgodę” to pole obok zaznaczasz w przypadku wyrażenia zgody lub zostawiasz puste co oznacza nie wyrażenia zgody ,

 

 

pozdrawiam .

Są też dwa punkty odnośnie udostępniania mojego numeru telefonu (pytanie którego? bo to nie jest powiedziane), które przegapiłem (dawno takie młyna nie miałem w pracy) nie czytając uważnie. Jak sprawa wygląda w takim wypadku?

 

Ja dla pewności i tak wyślę pismo oraz zadzwonię. Te firmy tak działają, nie wolno ufać i lepiej zabezpieczyć się podwójnie. Jedyny plus to, że po miesiącu można spokojnie zerwać umowę.

 

Dziękuje za obecną odpowiedź.

Witam ponownie ,nie widzę tej umowy " udostępniania mojego numeru telefonu " przypuszczam ,że jest to opcja udostępniania numeru osobom trzecim w celu marketingowym czyli reklamy ,promocje itd…

co do wysyłania pism czy dzwonienia na infolinię ,to lepiej zadzwonić ,bo jest to znacznie szybciej i wygodniej niż składać pisma listownie czy droga elektroniczną , 

 

 

pozdrawiam .