Netia Foton 100mb/s polecacie?

Planuje wziąść internet neti foton do 100 mb/s , co możecie o nim powiedzieć i o firmie ? Moze polecicie inny internet w okolicy bródna ( warszawa)

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

http://opiniuj.pl/netia-szybki-internet.html

To mówi samo za siebie. Ja miałem mieć niby od Netii 20mbit/s, ale nie chciałem i wziąłem Neostrade 10mbit/s. Działa wyśmienicie, a nawet szybciej niż przy założeniach.

Netie stanowczo odradzam. Też mało nie połakomiłem się na ich internet. Mają dobrze zbudowaną umowę, ciężko jest ją z nimi zerwać.

Po drugie nie łakom się na 100mbit/s. To jest DO 100mbit/s. DO. DO. Magiczne słowo DO. Czyli równie dobrze może być 1mbit/s. W Netii nie ma słowa od.

Wiem , że do , ale zakładająć , ze mieszkam w nowoczesnym bloku i kable sa nowe to powinno być szybciej niż 1 mb/s .

Zerwać ponieważ ?

Neostrada wydaje sie strasznie droga :slight_smile: , widziałem te opinie :slight_smile: ale tak każdy jeden internet ma max 2,5 :smiley: wiec wiesz… niby wszystko do dupy wiec trzeba cos wybrac jednak …

Neostrada ma 1.9 chyba ,patrzyłem wczoraj :smiley: netia 2,04 wiec wiesz :wink:

  • te neo co masz tez jest chyba do 10 mb/s a nie 10 mb/s wiec jak wezme do 100 mb/s przy bliskiej odleglosci do centrali moge osiagac coś ponad 50 mb/s spokojnie .

Miałem Neostradę-bardzo długo,a w Netii długo.Płaciłem za 8mb/s realnie otrzymywałem 3-5mb/s.Sam koszt utrzymania łącza jest za wysoki,dlatego teraz testuję LTE w Plusie i to na kartę, a nie w abonamencie i myślę że się sprawdzi.Teraz mam 46mb/s i wiem że nie przekroczę kosztów które ponosiłem co miesiąc.Operatorzy zawsze podają prędkość do,a i LTE też jest -do.Pozdrawiam

Ja osobiście mam nettie. Ale gdy tylko umowa się skończy jej nie przedłużę. Dlaczego?

  • " Będzie pan miał minimum 8Mb/s"

  • Na pewno?

  • Tak na 100%

A więc okej myślę niech będzie. Jednak czekam tydzień i jest 1Mb/s a więc dzwonię

  • Dlaczego nie mam jeszcze 8Mb/s

  • Proszę się nie denerwować już to naprawiamy

Mija kolejny tydzień a tu nadal 1Mb/s a więc dzwonię po raz kolejny

  • Witam nadal nie posiadam obiecywanej prędkości

  • Tak? To niemożliwe, zaraz będzie pan miał obiecywaną prędkość

I tak przez pół roku. Aż nadszedł ten telefon

  • Witam nadal nie posiadam obiecywanej prędkości, a dzwonię do państwa po raz 50!

  • Bardzo nam przykro ale nasi technicy stwierdzili, że na pana łączu nie może być więcej niż 1Mb/s

No tak to się skończyło nie wierz im. [-X

_

A ten Foton to nie jest czasem coś na światłowodach?

No i nauczcie się ludzie że nie ma czegoś takiego jak “mb/s” (czyli milibit na sekundę)… Jest Mb/s.

Dokładnie. Foton to są siec etth (skrętka do domu) i ftth (światłowód do domu)

Nie ma to nic wspólnego z adsl, dsl i ich typowymi problemami typu za długa linia, kiepskie kable itp. itd. o których piszą poprzednicy.

Działa stabilnie, kolega ma opcje 50mbit we Wrocławiu na sieci internetii (etth), płaci 50zł.