Netia i migrowanie łącza


(Marek1995nero) #1

Witam, nie bardzo wiedziałem gdzie zamieścić ten post więc robię to tutaj, chodzi o to że od jakiegoś czasu korzystam z usług Netii, zaczęło sie od problemów ze zwiększeniem prędkości transferu, a teraz gdy zaczynałem być "szczęśliwym" posiadaczem 8 MB/s zauważyłem że Netia przykręca mi transfer, na początku nie były to duże wartości, 7,6 MB/s, 7,2 MB/s więc pomyślałem że po prostu może linię są obciążone. Jednak wczoraj wieczorem zauważyłem że spadek sięgnął rzędu 6 MB/s co jest dość znacznie zauważalne, dzwonię więc do Netii i pytam co się dzieje, a miła kobieta po około 30 min ( bo tyle jej zajęło telefonowanie i wyjaśnianie ) mówi mi, że moja linia nie jest w stanie pociągnąć wg. ICH aplikacji więcej niż 6 MB/s, co nie jest możliwe gdyż korzystałem z 8 MB/s. Mówię jej więc o tym a ona mówi mi że przedłużenie umowy oraz zwiększenie transferu z dniem 1 października było na prędkość 6 MB/s. WTF ?? Powiedziała że nie jest w stanie złożyć reklamacji skoro aplikacja pokazuje takie wartości. Co w takim razie zrobić ? Pomyślałem o nagraniach z rozmów.


(folusek) #2

masz … do… 8Mb/s także mozesz mieć nawet 1Mb/s i nic nie poradzisz na to …


(j24) #3

Jest to typowy problem czytania umów ze zrozumieniem. Żaden usługodawca internetowy nie gwarantuje prędkości minimalnej a tylko ogranicza maksymalną do… . Jak napisał folusek wszystko jest zgodnie z umową :slight_smile:


(PaPuX) #4

Synchronizacja przy 6Mbit to ok 7200kbps wiec wszystko w porządku.

Twoja linia pracuje na 6Mbit zgodnie z umową.


(Marek1995nero) #5

Nie, to nie jest moja wina ani jak to określiłeś typowego przypadku nie czytania umowy gdyż żadnej pisemnej umowy nie dostałem i nie podpisywałem. Wszystko było załatwiane telefoniczne, a problem jest już rozwiązany. Dzięki za pomoc.