Netia i-net+telefon i router Netgear z ADSL

(Mszust) #1

Witam.

Posiadam router adsl Netgear D834G (z wifi).

Uzywalem go do neostrady.

Dzis dostalem paczkę instalacyjną netii, no i mamy problem.

Dostałem w zestawie modem ZyXEL, wszystko wporządku, tylko ze wg. instrukcji telefon musze podlaczyc do modemu...no i niewiem, podlaczyc telefon do modemu, a internet do routera? jestem zdruzgotany szczerze mowiac bo liczylem ze bedzie normalnie, telefon do gniazdka, internet to routera :confused:

Prosze o pomoc i niekasowanie wątku, nie znalazłem nic co odpowie na moje pytanie.

(roobal) #2

Nie za bardzo rozumiem to co opisałeś. Dostałeś modem od Netii tak? Aktywuj najlepiej łącze na tym modemie, jak dostaniesz login i hasło to podaj je w routerze i podłącz kabelek od telefonu do routera i po problemie.

Nie wiem tylko co masz na myśli pod pojęciem, podpiąć internet do routera? Do routera podpinasz kabel od linii telefonicznej a modem od Netii możesz schować do szafy, proponuję tylko aktywować łącze Netii na modemie aby uzyskać w ogóle login i hasło do sieci.

Pozdrawiam!

(Mszust) #3

ino ten problem ze mam podlaczyc TELEFON do MODEMU ktory dostalem.

zdjecie modemu znalezione w necie:

671335-5508.jpg

z tylu modemu mam wejscia/wyjcia no niewiem :P:

od lewej zasilanie - Phone 21 - Ethernet - DSL

wg. mnie jest to bardzo dziwne bo z modemu wychodzi linia na telefon :confused:

niemam pojecia jak to rozwiklac...

(roobal) #4

Z tego co piszesz mi to wygląda na modem adsl z wyjściem ethernet, który możesz podłączyć do routera ale bez wbudowanego modemu adsl, więc router byś musiał sobie dokupić taki z WAN na RJ-45, bo ten co Ty masz ma już wbudowany modem. A do twojego routera nie możesz podłącz linii telefonicznej?

Pozdrawiam!

(Mszust) #5

chodzi o to, że WYJŚCIE do telefonu od routera :confused: no nic, jutro bije do netii i niech mi powiedzą

(Gorgoroth) #6

Mam wrażenie, że autor tematu w ogóle nie rozumie co pisze roobal :lol: Chyba faktycznie będzie lepiej jak zrobi to ktoś inny za Ciebie.

(roobal) #7

Tak w ogóle masz linie telefoniczną w domu?

Pozdrawiam!

(Mszust) #8

ja mam wrazenie ze wy nierozumiecie, problem lezy w tym ze wg. instrukcji musze PODLACZYC TELEFON DO MODEMU, TAM JEST TAKA DZIUURKA I PISZE PHONE I TAM MAM WLOZYC KABELEK, ALE JA BYM WOLAL TAK NOORMAALNIE. dziekuje

//prosze wybaczyc moja zlosc ale ja o jednym, wy o drugim i mi piszecie ze niewiem o czym mowi przedmowca.

(roobal) #9

Sorry za szczerość ale Ty piszesz tak, że na prawdę ciężko zrozumieć o co Ci chodzi i problem leży po twojej stronie a nie po naszej. Wrażenie masz bardzo dobre, normalnie przeczucie Cię nie myli =D> Na prawdę nie rozumiem tego co piszesz i pisałem to już w pierwszym moim poście.

Ale co wg Ciebie znaczy normalnie? Czemu nie możesz podłączyć kabelka od telefonu? Weź opisz to jakoś dokładniej. Napisz co chcesz zrobić a nie rzucasz pojęciami typu podłączyć internet do routera albo ja bym wolał normalnie, bo nikt oprócz Ciebie nie wie co to oznacza i nikt nie wie co masz na myśli, więc pretensje miej do siebie a nie do nas.

Pozdrawiam!

(Mszust) #10

dobra pisze jeszcze raz i porzadnie:

mam router, i chce z niego skorzystac ale w instrukcji obslugi jest obrazek, że mam podłaczyc kabel telefoniczny do wejscia DSL, podlaczyc kabel OD telefonu DO modemu (ktory mam od netii), i komputer DO ethernet.

ja jednak bym wolal uzyc swojego routera, i niewiem co zrobic z telefonem, gdyz w instrukcji obslugi pisze ze telefon musi byc podlaczony do modemu...

(Gorgoroth) #11

Dlaczego Ty się tak uparłeś tej instrukcji i tego modemu? Już było powiedziane, że modem jest zbędny. Modem masz w routerze - możesz wziąć zamach i wypieprzyć go (modem Netii) w krzaki. Ciebie interesuje jedynie router... Czytaj uważnie co pisze roobal - juz wszystko było powiedziane.

(Mszust) #12

no ok ALE CO ZROBIC Z TELEFONEM??

(roobal) #13

Ja wytłumaczę tak, ja też mam neta z Netii z tym, że ja dostałem taki badziewiasty modem, że szkoda gadać. Twój modem ma wejście na linię telefoniczną i z tego co napisałeś podłączasz do kompa modem kabelkiem ethernetet, mój badziewiasty modem jest inny - ja podłaczam linię telefoniczną do modemu a modem podłączam do złącza USB.

Tobie pewnie o to chodzi, że Ty chcesz podłączyć modem do routera tak? Żeby podłączyć ten modem, musisz mieć inny router z WAN na RJ-45 a skoro Ty masz router z wbudowanym już modemem adsl to ten modem od Netii możesz schować do szafy. Do routera podłączasz kabelek od telefonu , podłączasz kabelek od internetu do karty sieciowej w komputerze, logujesz się do routera i w nim podajesz login i hasło , które otrzymasz od Netii w momencie aktywacji łącza. Myślę, że dobrze Ciebie zrozumiałem i zrozumiale Ci wytłumaczyłem i cały czas od kilku postów piszę to samo. Najlepiej zamiast instrukcji, przeczytaj kilka razy moje posty i to bardzo dokładnie :slight_smile:

Jeśli chodzi Ci o to, że masz jeden kabelek od telefonu to od Netii powinieneś dostać, przynajmniej ja dostałem, takie specjalny rozgałęznik i mikrofiltry, które mają za zadanie zapobiegać zakłóceniom połączeń telefonicznych podczas korzystanie z internetu.

Życzę powodzenia :slight_smile:

Pozdrawiam!