Netia i-net+telefon i router Netgear z ADSL

Witam.

Posiadam router adsl Netgear D834G (z wifi).

Uzywalem go do neostrady.

Dzis dostalem paczkę instalacyjną netii, no i mamy problem.

Dostałem w zestawie modem ZyXEL, wszystko wporządku, tylko ze wg. instrukcji telefon musze podlaczyc do modemu…no i niewiem, podlaczyc telefon do modemu, a internet do routera? jestem zdruzgotany szczerze mowiac bo liczylem ze bedzie normalnie, telefon do gniazdka, internet to routera :confused:

Prosze o pomoc i niekasowanie wątku, nie znalazłem nic co odpowie na moje pytanie.

Nie za bardzo rozumiem to co opisałeś. Dostałeś modem od Netii tak? Aktywuj najlepiej łącze na tym modemie, jak dostaniesz login i hasło to podaj je w routerze i podłącz kabelek od telefonu do routera i po problemie.

Nie wiem tylko co masz na myśli pod pojęciem, podpiąć internet do routera? Do routera podpinasz kabel od linii telefonicznej a modem od Netii możesz schować do szafy, proponuję tylko aktywować łącze Netii na modemie aby uzyskać w ogóle login i hasło do sieci.

Pozdrawiam!

ino ten problem ze mam podlaczyc TELEFON do MODEMU ktory dostalem.

zdjecie modemu znalezione w necie:

671335-5508.jpg

z tylu modemu mam wejscia/wyjcia no niewiem :P:

od lewej zasilanie - Phone 21 - Ethernet - DSL

wg. mnie jest to bardzo dziwne bo z modemu wychodzi linia na telefon :confused:

niemam pojecia jak to rozwiklac…

Z tego co piszesz mi to wygląda na modem adsl z wyjściem ethernet, który możesz podłączyć do routera ale bez wbudowanego modemu adsl, więc router byś musiał sobie dokupić taki z WAN na RJ-45, bo ten co Ty masz ma już wbudowany modem. A do twojego routera nie możesz podłącz linii telefonicznej?

Pozdrawiam!

chodzi o to, że WYJŚCIE do telefonu od routera :confused: no nic, jutro bije do netii i niech mi powiedzą

Mam wrażenie, że autor tematu w ogóle nie rozumie co pisze roobal :lol: Chyba faktycznie będzie lepiej jak zrobi to ktoś inny za Ciebie.

Tak w ogóle masz linie telefoniczną w domu?

Pozdrawiam!

ja mam wrazenie ze wy nierozumiecie, problem lezy w tym ze wg. instrukcji musze PODLACZYC TELEFON DO MODEMU, TAM JEST TAKA DZIUURKA I PISZE PHONE I TAM MAM WLOZYC KABELEK, ALE JA BYM WOLAL TAK NOORMAALNIE. dziekuje

//prosze wybaczyc moja zlosc ale ja o jednym, wy o drugim i mi piszecie ze niewiem o czym mowi przedmowca.

Sorry za szczerość ale Ty piszesz tak, że na prawdę ciężko zrozumieć o co Ci chodzi i problem leży po twojej stronie a nie po naszej. Wrażenie masz bardzo dobre, normalnie przeczucie Cię nie myli =D> Na prawdę nie rozumiem tego co piszesz i pisałem to już w pierwszym moim poście.

Ale co wg Ciebie znaczy normalnie? Czemu nie możesz podłączyć kabelka od telefonu? Weź opisz to jakoś dokładniej. Napisz co chcesz zrobić a nie rzucasz pojęciami typu podłączyć internet do routera albo ja bym wolał normalnie, bo nikt oprócz Ciebie nie wie co to oznacza i nikt nie wie co masz na myśli, więc pretensje miej do siebie a nie do nas.

Pozdrawiam!

dobra pisze jeszcze raz i porzadnie:

mam router, i chce z niego skorzystac ale w instrukcji obslugi jest obrazek, że mam podłaczyc kabel telefoniczny do wejscia DSL, podlaczyc kabel OD telefonu DO modemu (ktory mam od netii), i komputer DO ethernet.

ja jednak bym wolal uzyc swojego routera, i niewiem co zrobic z telefonem, gdyz w instrukcji obslugi pisze ze telefon musi byc podlaczony do modemu…

Dlaczego Ty się tak uparłeś tej instrukcji i tego modemu? Już było powiedziane, że modem jest zbędny. Modem masz w routerze - możesz wziąć zamach i wypieprzyć go (modem Netii) w krzaki. Ciebie interesuje jedynie router… Czytaj uważnie co pisze roobal - juz wszystko było powiedziane.

no ok ALE CO ZROBIC Z TELEFONEM??

Ja wytłumaczę tak, ja też mam neta z Netii z tym, że ja dostałem taki badziewiasty modem, że szkoda gadać. Twój modem ma wejście na linię telefoniczną i z tego co napisałeś podłączasz do kompa modem kabelkiem ethernetet, mój badziewiasty modem jest inny - ja podłaczam linię telefoniczną do modemu a modem podłączam do złącza USB.

Tobie pewnie o to chodzi, że Ty chcesz podłączyć modem do routera tak? Żeby podłączyć ten modem, musisz mieć inny router z WAN na RJ-45 a skoro Ty masz router z wbudowanym już modemem adsl to ten modem od Netii możesz schować do szafy. Do routera podłączasz kabelek od telefonu , podłączasz kabelek od internetu do karty sieciowej w komputerze, logujesz się do routera i w nim podajesz login i hasło , które otrzymasz od Netii w momencie aktywacji łącza. Myślę, że dobrze Ciebie zrozumiałem i zrozumiale Ci wytłumaczyłem i cały czas od kilku postów piszę to samo. Najlepiej zamiast instrukcji, przeczytaj kilka razy moje posty i to bardzo dokładnie :slight_smile:

Jeśli chodzi Ci o to, że masz jeden kabelek od telefonu to od Netii powinieneś dostać, przynajmniej ja dostałem, takie specjalny rozgałęznik i mikrofiltry, które mają za zadanie zapobiegać zakłóceniom połączeń telefonicznych podczas korzystanie z internetu.

Życzę powodzenia :slight_smile:

Pozdrawiam!