Netia i publiczne ip

Na stronie pisze, że każdy użytkownik Netii ma zmienne publiczne IP. Jednak ja publicznego IP nie posiadam ( !!

PS. Mój realny adres wygląda tak 213.238.116.149 - czy to jest publiczne ??

PS2. Nie pisać “Google nie gryzie” smilies/wink.gif

Witam

:twisted: Google i Wikipedia nie gryzą :twisted:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Adres_IP

Tak to jest IP zewnętrzne czyli publiczne. Przy okazji “zmienne IP” oznacza, że przy każdym łączeniu kompa z siecią dostajesz nowy adres z przyznanej puli adresów (pula adresów jest przyznawana na określony limit czasowy i jest zależna od lokalizacji przyłącza/usługodawcy).

Przeczytałeś ten FAQ, czy odrazu waliłeś tu na forum?

Dobra jak mówisz, że mam publiczne to czemu nie mogę połączyć się np; do mojego serwera w cs ? (postawionego w hlds - dedykowany) za pomocą powyższego adresu (czyli tego 213.238.116.149)? albo jak postawie serw FTP z moimi plikami? Mam coś w routerze odblokować?

// Połączono posty.

Help :]

Połączono posty

Z tego co wiem mam przekierować porty, tak więc co mam wpisać w puste pola?

http://img508.imageshack.us/img508/2271/beztytuuzk0.jpg

Mój adres lan to 10.0.0.5

PS. Jak będzie trzeba napisze (a raczej przepisze) wyjaśnienia dotyczące pojęć Public Port Start itd. :stuck_out_tongue:

wpisujesz zakres portów które maja być przekierowane wybierasz czy to ma byc tcp/udp i wpisujesz ip wewnetrzne kompa na któy przekierowujesz, proste.

Po prostu poszukaj w ruterku opcji DDNS i nie ma problemu z zmiennym IP.

Dobra robię tak

1 - 2800 - 2800 - 2800 - UDP - 10.0.0.5

(Biorąc najprostszy przykład) Tworzę serw w CS dedykowany, ustawiam z portem UDP 2800. Wchodzę do gry, wpisuje w konsole mój aktualny publiczny ip czyli 213.123.355.345:2800 iiii nic ;] Czy może ktoś zaradzić? Wyłączam firewall w kasperskim oraz w routerze i nadal nic :confused:

PS. Tomak, ja nie mam problem z zmiennym ip tylko chce prawidłowo przekierować porty, a nie mogę :confused:

// Połączono posty.

Dobra włączyłem DMZ na mój adres ip… i nic :confused: a powinno działać w 100%… pomóżcie! :confused:

cyber2hot

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tą stroną oraz tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

//

Nie pisz także postów pod postem - użyj przycisku EDYTUJ. Aktualne posty w tym temacie łączę.