Netia internet 10 i 20 Mb/s

a powiedzcie mi, bo nigdzie nie mogę znaleźć, czy ceny podawane przez netie, a więc - 4mb-49zł , 8 mb-59zł, 20mb-69zł to są juz ceny ostateczne brutto, czy też musimy sobie do nich doliczyć 22% podatek.

Raczej brutto, bo tak zawsze się podaje.

to są ceny brutto

Ustawowo maja to być ceny BRUTTO! !!

są to ceny brutto przez okres 24 miesięcy :slight_smile:

@cholinex czytalam gdzies ,ze maja wyjsc nowe promocje, ale jednak nie wiadomo co wprowadza, zastanawiam sie czy juz nie skorzystac. Teraz sa jakies dwie oferty, 6 mb za ok. 70 zl a druga obejmuje

wiekszosc predkosci stawka 1 pln, wiec wydaje sie atrakcyjnie, pytanie tylko do kiedy mozna korzystac z tej promo.?

Dokładnie na pewno gdzieś tam pisze, na stronie TP

Ale prawie na pewno będą te promocje do czasu kolejnych promocji :slight_smile:

Fakt są już promocyjne za 1zł, do tego są tez dodatki rzeczowe jak zamawiasz online:)

czy ktoś już ma ten internet 10 lub 20mb :?: Jeśli tak może się podzieli wrażeniami :wink:

Jakie 10 mb? Nie ma takiej opcji. Jak już to 8, ale nie mb (metrów bieżących albo milibitów) tylko Mbps (megabitów przez sekundę).

Generalnie powiem ze swojego doświadczenia, że nie można ufać sprawdzeniu dostępności usługi przez stronę Netii, bo rzeczywistość jest zwykle dużo gorsza. A te 20 Mbps to chyba tylko wybrańcy mogą mieć, bo ilość central w Polsce, które obsłużą taką przepustowość raczej duża nie jest.

Centrale może i są, ale do tego wymagana jest jeszcze nieduża odległość od niej.

Umownie na forum mówimy mb chyba każdy rozumie co to znaczy więc nie mówisz nas poprawiać.

Tydzień bez neta to pikuś, kiedyś w moim mieście ok.60 km od wawy była awaria, całe miasto bez neta na 1 noc.

Później wszystko naprawione tylko 1 problem, sieć w mieście działa tylko u mnie nie…

Dzwonienie na linie nic nie dało, według umowy po 30 dniach mogłem zerwać umowę jeśli nie podłączą.

Po 29 dniach dostałem 256kb/s., jestem pewien że te 256 mogli podłączyć znacznie wcześniej.

W tym czasie korzystałem z modemu 56, rachunek wyniósł ponad 300 zł ale na infolinii zapewnili że obniżą.

Nie ma tak. Gdyby tutaj wielkość liter nie miała żadnego znaczenia, można by było tak pisać. Ale mb, mB, Mb i MB to 4 zupełnie różne jednostki (te dwie pierwsze w dodatku w rzeczywistości nie istnieją), tak więc trzeba się trzymać wielkości liter, szczególnie przy bitach/bajtach.

A nie jest czasem tak, że za przerwę trwającą ponad określoną liczbę godzin powinni zwrócić ci abonament? Kosztów połączenia modemowego może to nie pokryje, ale zawsze coś jeszcze dostaniesz.

Coś tam o ten abonament zmniejszyli ten rachunek

Co do jednostek jednak każdy wie to nie nie milibity ani megabajty

masz rację jakby tak każdy miał zwracać uwagę na to mb a Mb to większość postów powinno się usunąć :wink:

a i tak wszyscy wiedzą o co chodzi więc po co takie teksty przez Pioter233 :wink:

Dodane 03 maja 2010 21:04

no niestety ale Netia daje 20Mb a jeśli nie pójdzie daje 10Mb

http://www.dobreprogramy.pl/Mbs-za-zlot … 17758.html

rzeczywiście dobrze że coś się ruszyło w tej Netii,

Choć ich oferta wydaje mi się bardzo podobna do tej TP ( 10 i 20mb/s za 1zł)

i szczerze mówiąc, trudno jest tu powiedzieć jednoznacznie co lepsze.

Mnie zastanawia tylko czy coś z Wimaxem też będą robić

( jakieś nowe prędkości, promo) lub z TV, bo jak na razie to

tylko w kilku miastach można z niej skorzystać i tu trochę TP

wygrywa

Hmm ciekawe czy nie będę żałował. podpisałem umowę na net i telefon, narazie 4 Mb/s, potem ewentualnie podniosę.

to daj znać później jak Ci chodzi i czy jesteś zadowolony.

Właśnie tego trochę brakuje mi w Netii, że jak się bierze

te nowe prędkości, to nie można ich sobie najpierw przetestować i jak coś

zrezygnować bez konsekwencji, jak to jest choćby w TP ( przy 6,10 i 20mb/s)

No ale cóż nie widać nie można mieć wszystkiego

czy juz ktoś korzysta z tej oferty ? niech sie wypowie :slight_smile:

jeśli chodzi o mnie to dopiero włączą od sierpnia. Cóż wszystko zależy od waszych lini telefonicznych. Ja podpisałem umowę na 4MB (obecnie mam 1 MB) i to też trochę w ciemno, bo nie spytałem na infolini jakie maximum mogę mieć.

Wysłałem do nich emaila z pytaniem czy można mieć 4 Mb/s na liniach TP. Telefon był od razu następnego dnia. Gościu z Netii powiedział, że nie. Podawał te ich oferty. Sprawdził moją linie i powiedział, że mogę mieć nawet 20 Mb/s. Mieszkam na wsi, która ma własny DSLAM. Z tego można wywnioskować, że mieszkam bardzo blisko niego. Jak może u mnie działać 2 mb/s? Dostanę na umowie

2 Mb/s czy do 2 Mb/s? Czy to nie ma żadnej różnicy? Może dialog? Bo jest u nich na stronie oferta na liniach TP, 2 Mb/s za 54 zł.