Netia internet 10 i 20 Mb/s

Na umowie zawsze u praktycznie każdego operatora masz do np. 2 Mb/s.

Te “do” to na jakiej zasadzie? Będę miał 1 Mb z 2? Czy będzie zbliżone gdzieś 1,8 czy choćby 2,4 Mb/s?

Szybciej mieć na pewno nie będziesz mieć heheh to na 99%

A do to no raczej tak 1,5 -1,8 ale w sumie to chyba ich dobra wola. Powiedzą ze ma pan powyżej 1Mbps czyli dajmy 1,2Mbps i jest to więcej już niż “do 1Mbps” i trzeba płacić za 2 hehe :smiley:

Korzystam z internetu do Netii od samego początku jeszcze jako BSA. Teraz wybudowali w dużych miastach swoje łącza i korzystają z tzw. LLU, czyli tylko kabla abonenckiego. Nigdy nie narzekałem na jakość usług. Owszem, serwery odpowiadają różnie, ale takie giganty jak Microsoft czy HP maja szerokie łącza. Z ich stron można pobierać z tym co się ma na max.

Przykład sprzed chwili, łącze 8Mb/s

8303279.jpg

Oczywiście to tylko test sieciowy, warto zainstalować sobie jakiś licznik lokalnie lub korzystać z network monitora. Wyniki są jeszcze lepsze. Z uploadem wbrew pozorom też - 120kB/s to standard, choć licznik na www pokazuje mniej. Traktujcie je nieco z przymrużeniem oka, orientacyjnie.

Jak zadziała 20Mb u mnie jeszcze nie wiem, ale domniemuję, że nie będzie źle. Przekonam się o tym już 1 czerwca.

itepe

[edit]

No to się doczekałem. Netia włączyła mi 20Mb, ale tylko na papierze. Co gorsza powyższy obrazek teraz to już marzenie, bo jak dociągam do 11Mb to już sukces… Zgłosiłem zaniżenie prędkości i w odpowiedzi usłyszałem , że jeśli zamówiłem 20Mb a mam powyżej 10Mb to NIE MA PODSTAW nawet do sprawdzenia linii, bo to jest w warunkach umowy. Nie jest, sprawdziłem. Zapis “do 20Mb” nie zezwala operatorowi na takie praktyki jak nieprzyjęcie zgłoszenia. Żeby nie było wątpliwości: router ma synchronizację na poziomie 17-19,9 Mb.

Superszybki Internet = Superwielka Lipa

Bosko. Na pocieszenie płącę teraz 10PLN mniej czyli 69zł.

@ Faluseka o co Ci konkretnie chodzi?

O wypowiedzi dotyczące TP: neo z tymi opcjami 6,10 i 20mb/s czy 20 Mb

Netii?

Mi internet w netii zakładali 4 miesiące, dodatkowo źle przygotowali umowę, sprzęt wysłali nie do tego miasta,na połączenie w infolinii trzeba czekać 20min, wielokrotne zgłaszanie problemu nic nie dawało, ktoś przyszedł pogadał i poszedł. W końcu nigdy mi go nie podłączyli i zrezygnowałem, szczerze nie polecam.

Netia na łączach tp może zaproponować prędkość max 2Mb/s .

A i trzeba zauważyć że te duże prędkości które oferuje są DO 10Mb/s, DO 20Mb/s i w regulaminie jest zastrzeżenie że w trakcie trwania umowy mogą zwiększyć ceny. Także lepiej wszystko sprawdzić, żeby nie narobić sobie problemów.

Hmmm czytam, że większość osób ma jakieś problemy. U mnie internet działa ciągle dobrze (wiem bo dużo ściągam). Mam 4MB i prędkość utrzymuje sie w granicach 500kb/s. Ostatnio miałem przeprowadzkę… Zero problemów. Telefon, na drugi dzień byli i wszystko podłączyli spowrotem. Polecam Netie.

Matheh9090 - mam takie samo pozytywne doświadczenie z netem 4 MB. Test ze speedtest.net daje wynik z reguły ok 4,5 MB, a prędkość pobierania 500-540 kb/s uzyskuję o ile serwer na to pozwala.

Wszystko zależy od jakości kabla, i odległości od centrali. Mieszkając blisko centrum Warszawy mogę uzyskać prędkość do 16 MB/s - z czego pewnie skorzystam za pół roku :slight_smile:

Nie wiem, ludzie tak na tą Netię jadą wiecznie, ja zaryzykowałem i nie żałuję bo jak dotąd jestem w pełni zadowolony z ich usług

Może i jest długi czas oczekiwania na konsultanta telefonicznego, ale co za problem włączyć głośnik w słuchawce i poczekać jakieś 10-15 min na darmowe połączenie?

P.S

MB/s czy Mb/s? (Megabitów)

  1. Netia na łączach wyłącznie TP czyli w technologii BSA może oferować do 20 Mbit/s, jeśli oczywiście nie ma zbyt dużej odległośći od centrali i kable są zmodernizowane.

  2. W trakcie trwania umowy można skorzystać z niższej ceny internetu przy tej samej prędkości lub wyższej prędkości w tej samej cenie - oczywiście dzięki tzw Gwarancji Ceny czyli korzystając z nowej promocji.

Czasem mnie to denerwuje, że z braku wiedzy ludzie wygadują takie rzeczy. Netia ma niekiedy złe opinie głównie przez niekiedy słabe łącza tp, jednak od jakiegoś czasu następuje migracja pomiędzy technologiami z BSA na LLU, czyli krótko mówiąc na światłowody. Jak narazie 11 % klientów Netii jest na LLU, lecz migracja ciągle trwa. Netii się to opłaca bo i oni mają wyższe marże bo nie muszą płacić dużo tpsie za dzierżawe kabla, a i klient dostaje kilkukrotnie szybszy internet w niższej cenie.

Pozdrawiam zadowolonych użytkowników internetu z netii, szkoda że większość ludzi to jednostki mało reformowalne :wink: