Netia internet 20Mb bardzo wolny

Witam.
Mam internet 20Mb, ale prędkość u mnie wynosi zaledwie max 1,5Mb.
Proszę o poradę.

W pierwszej kolejności sprawdź w menadżerze zadań czy coś w tle nie pobiera nic z sieci.
W drugiej zadzwoń do operatora i dowiedz się co się dzieje. Może jest przeciążenie sieci, może to chwilowe, jakaś awaria.

W pierwszej kolejności sprawdź, czy nie mylisz jednostek, bo 20 Mb to 2,5 MB

1 polubienie

to i tak o 1 MB w jego przypadku za mało. A to sporo jak się ma łącze na przykład do 3MB/s. Na 1 MB można przymknąć oko jak się ma łącze np 30 MB/s a uzyskuje 29 MB/s ale nie wtedy gdy max wynosi 3 MB/s a osiąga się 2 MB. Bo różnica w tym drugim przypadku jest bardzo odczuwalna i boli.

2.6MB/s powinno być. Można zrobić test na speedtest.net tam jest domyślnie mierzone to w Mb/s.
Można zrestartować modem, sprawdzić sygnał lub zgłosić operatorowi ten problem. Niestety te ADSL/VDSL jak nie mieszkasz obok centrali są tragiczne.

Zapewne w umowie jest max 20 Mb a gwarantowane 10 Mb (tak przynajmniej miałem w Orange). A jaki router? Powinno się dać odczytać parametry synchronizacji linii. Od tego zależy z jaką prędkością internet powinien chodzić.

W jaki sposób mierzysz prędkość ? Czy na połączeniu radiowym czy kablowym ? Jeżeli masz własny router to w celach testowych pomiń go. Podłącz komputer bezpośrednio do modemu kablem i zmierz prędkość.

Poza tym…może też być i ta przyczyna
dzisiaj, jest o tym mowa

Jeśli to ADSL, podaj parametry linii.