Netia Internet bez telefonu

Witam w tym miesiącu kończy mi się umowa Z TP na internet(1 mb) i razem z nim rozwiązuje umowę o telefon. Chciałem się poradzić czy jest taka możliwość żeby podpisać umowę z Netią na internet (8 mb) bez posiadania telefonu domowego.

Tak. Ale wtedy płacisz TP za utrzymanie linii, 36 zł czyli tyle ile kosztuje najniższy abonament na telefon.

Nawet więcej - najtańszy abonament tel. w Netii kosztuje o ile wiem 35 zł (w tej chwili widzę tylko ofertę za 50 zł, może podrożyli, a może po prostu nie reklamują jej na stronie internetowej), do tego masz wtedy obniżoną stawkę za Internet.

Tak możesz.

Do 8mbit po llu nie musisz mieć telefonu, ani płacić żadnych utrzymań. Całkowity koszt to 79zł/miesięcznie przez 24 miesiące.

Tutaj https://netiaonline.pl/skantarek/standard/checkForm.do sprawdzisz, czy pod centrale tpsa netia podstawiła swój sprzęt i czy tym samym możesz skorzystać z llu.

mmi nie wprowadzaj kolegi w błąd… Trzeba płacić za utrzymanie linii bo to jest linia TPSA. A jak nie wierzysz to zadzwon do TP albo do Netii.

W przypadku LLU nie byłbym tego pewny. W LLU co prawda linia jest własnością TPSA, ale centrala (lub jej część, nie pamiętam już jak z tym jest) należy do Netii.

Dokładnie, w przypadku llu netia podstawia własny sprzęt i od tepsy bierze ostatnią milę, czyli kabel miedziany który prowadzi do twojego domu. Opcja 8mbit jest bez żadnych telefonów i utrzymań.

I polecam regulamin opcji llu 8mbit:

http://www.netia.pl/files/swp_promo/060 … _8mbit.pdf

  1. Zamówienie Usługi Internetowej w trybie pełnego uwolnienia pętli lokalnej wymaga podpisania zgody na rozwiązanie

umów zawartych z Telekomunikacją Polską SA o świadczenie usług telekomunikacyjnych (w tym umowy o świadczenie

usługi telefonicznej).

  1. W przypadku braku aktywnej usługi Linia Telefoniczna, świadczonej przez Telekomunikację Polską SA lub innego

operatora na bazie dostępu do sieci telekomunikacyjnej TP SA, Abonenent nie będzie obciążony dodatkową opłatą

za utrzymanie łącza w wysokości 30,00 zł brutto miesięcznie.

Witam, też myślę nad zmianą obecnego usługodawcy internetowego na Netie. Ale nie mam obecnie telefonu (kiedyś miałem) i w zależności od typu Internetu mam dziwny zapis w umowie:

Hipnotyzująca promocja - Szybki Internet + Lepszy Telefon (LLU) (regulamin)

Hipnotyzująca promocja - Szybki Internet (bez telefonu LLU) (regulamin)

Sprawdziłem na netiaonline.pl:

Blok obok kolego ma za to:

I jeszcze to:

575408f838d5cd71.png

Ale mało kto do LLU ma dostęp. Choć znacznie więcej osób, niż szczęśliwcy posiadający linie Netii.

Jak jest z tymi haczykami?

Inaczej mówiąc LLU jest lepsze niż WLR/BSA, bo wtedy Netia instaluje w centrali własny DSLAM. Natomiast w przypadku BSA wykupuje od TPSA pojedyncze porty.

Co ciekawe, w przypadku LLU usługa telefoniczna świadczona jest w technologii VoIP.

Jak to jest w przypadku tej opłaty za utrzymanie linii ?

Dodane 05 paź 2009, 19:42

odradzam netie ja obecnie mam same problemy z netia umowę mam podpisana na 4mbit/s wszystko dobrze było przez 20,23 dni potem niby awaria nie miałem internetu przez 7 dni jak dobrze pamiętam potem niby naprawili i niestety prędkość łącza mojego na dzień dzisiejszy to nie cały 1mbit/s odradzam tego operatora niska cena ale ma wady i to straszne do dzwonić się do nich to czarna magia na zgłoszenie się technika czekałem 3 godziny po tym czasie zrezygnowałem teraz co siedem dni wysyłam im pisma o naprawienie transferu.

bt4 ja mam netię 4 Mb od ponad roku i awarię miałem tylko raz 2 godzinną

Różnie to jest, zależy od linii. Najważniejsze, żeby awarię niezwłocznie zgłosić. Ja w Orange Freedom raz czekałem kilka dni na naprawę (bez zgłaszania). Potem zgłosiłem awarię i następnego dnia miałem już internet.

Freedom i Tp jedna bajka, więc technicy reagują niezwłocznie. Z firmami zewnętrznymi, technicy Tp nie współpracują już tak ochoczo i nie spieszą się z naprawami.

Nie do końca. Nawet DNS-y TPSA nie działają na Freedomie - muszą być z Orange albo publiczne, np. OpenDNS.