Netia lub mobilny

Juz kiedyś to pisałem kilka lat na innym forum, z którego nie korzystam. Prapaid, a abonament to dwie rózne usługi, dla operatora klient abonamentowy jest bardziej piorytetowo traktowany jesli chodiz o jakosc uslug niz prapaid bo prapaid zawsze moze zrezygnowac, a na abonament trzeba klienta zadowolić i utrzymac. Tak jest z kazda usługa czy internet, czy sam telewizor, czy telewizja.

Wszystko zalezy jaki kabel bo miedź moze być gorsza od LTE, a światłowód nie podlega dyskusji. Tylko jak ktos, jak ja przez 12 lat katował się neostrada i ledwo 6Mb/s widział to dla niego 5-7MB/s razy 8 wiadomo jest rarytas w takim LTE. Pamiętaj, ze jakość usług zalezy od operatora, jak operator wciska mnóstwo super fajnych promocji tylko w jednym celu, upchac ludzi na stacjach bazowych w granicach możliwosci jak neostrady na centralach to to nie wyrobi, poza tym też zalezy od korzystanioa z internetu, ci co mają prepaid robią co chca, torrenty, streaming bo nikt im nic nie zrobi, a na abonament moga ci przyciąć predkośc i ci sie odechce katowac stacje bazowa. Najwazniejsze to jakośc usług, u mnie jest jeden nadajnik Orange/T-Mobile w zasadzie, albo dwa i na tym jednym co widze z okna co 3 miesiące dokłądaja tych anten co daje poprawe bo czym mniej ich na BTSie tym bardziej obciąza.

Pracujesz w sieci komórkowej czy jedziesz na mitach z broszury operatora?

Na czym polega ta lepsza jakość usług w stosunku do karty? Mam dostęp do innych nadajników niż reszta?

Ja nie mam na myśli badziewnego miedziaka od Orange, tylko normalny światłowód.
LTE jest dla tych co nie mają lepszej alternatywy po kablu i tak pozostanie jeszcze długo.

Nie robią co chcą. Limity są takie same albo mniejsze jak w usłudze abonamentowej.

Kilka lat temu Play na kartę nie miał sztywno określonego ‘lejka’ i ucinał prędkość uznaniowo. Potem to się skończyło, bo sieć była bardzo obciążana. Tak samo stanie się z tą usługą ‘bez limitu’ T-Mobile. Nie bądź naiwny sądząc, że operator będzie nieustannie inwestował w infrastrukturę i nie zaostrzy limitów.

Ilu operatoróœ poza PL:AY daje możliwośc “nielimitowanego” na Prapayd?? Bo nie slyszałem, aby inni takie coś dawali, a tym włąsnie w playu zabija sie nadajniki.

Nie od 4 roku korzystam z LTE w Orange, teraz T-Mobile z tego samego nadajnika i powiem wprost, zapieprza internet, w
Orange miałem po padnietej firmie LTE dla firm do 500GB bezs klimitu predkosci, z szybkich serweróœ potrafił 12-14MB/s lecieć w godzinach obciązenia 18-20ta, oczewiście ze sprzetem agregującym pasma u mnie.

Ale na abonament szybciej przytną predkośc niż na karte bo mozesz karte wywalić i wziaśc nową i nie miec przyciecia, na abonament tego nie zrobisz, a na siebie mozesz miec 20 kart zarejestrowanych to o terroryzmie jeszcze nie świadczy.

Przeczytałeś ze zrozumieniem? Play DAWAŁ taką możliwość jeszcze na początku 2016 roku. Sam z tego korzystałem. Pakiet "Bez Limitu’ kosztował 45 zł za miesiąc i pobierałem nawet 500 GB miesięcznie. Potem ten sam pakiet ograniczyli do 100 GB z automatycznym lejkiem po jego przekroczeniu.

Wyżej przekonywałeś, że usługa na abonament jest tą ‘lepszą’ pod względem jakości świadczenia usług, bo operatorowi zależy na zatrzymaniu klienta. To jak w końcu jest?
To jak szybko przytną prędkość zależy od regulaminu oferty i sposobu korzystania z internetu. Nie ma żadnego związku czy to jest abonament czy karta.

Pamiętaj, że jest dużo nadajnikóœ nie rozbudowywanych, a stawia się nowe, które sa lepsze i wydajniejsze, w twojej okolicy mogą być starsze i z tąd jest jak jest. Co do PLAY wiadomo juz, że z jakością swojego LTE lezą i kwicza od poczatku. Sam się napaliłem na to LTE ich nioelimitowane na poczatku i jak wieczorami ledwo 1Mb/s chodziło, albo rozłączało co chwile wolałem zpałacic im kare niz zwariowac. Ja gdzie pójde z telefon, w którym mam SIM Orange na abonament nigdy mniej jak 4-5MB/s nie widze np przy YouTube, w T-Mobile identycznie, czy to centrum Lublina, czy obrzeża, czy wieczór, czy środek dnia. Wszystko zalezy tez od Twojego sprzetu odbierającego, a nie tylko od nadajnika jak z kazdą usługa internetowa.

Ale po co mi tłumaczysz oczywiste rzeczy? Daj sobie spokój.

Wytłumacz lepiej na czym polega ta lepsza jakość usług abonamentowych względem kart. Trochę się gubisz w tym aspekcie :wink:

Właściwie to nadal ją daje na LTE. RedBull Mobile i ich taryfa RBM5, tam nie ma sztywnego lejka. Marka Play, aby nie było wątpliwości.

W PLAY PraPAid na miesiąc tak jak dawniej dalej jest 100GB: https://www.play.pl/uslugi/pik-pakiety-bez-limitu-gb/

Ja tam proponuje żeby każdy zrobił to co ja zamierzam, wziął na niecałe 14 dni próbnie taki t-mobile internet domowy i tyle.
Z mobilnymi to tak jest, że u jednych może śmigać a u innych jest tragedia, dlatego jest tyle skrajnych opinii i dlatego najlepiej wytestować to na własnej skórze.
Ja jak wytestuje to dam znać.

Niemniej uogólniając właśnie przez te dość spore rozbieżności jeśli ktoś ma taką możliwość to powinien wybrać po kablu. Ja niestety takowej nie mam nie licząc netii więc będę testował mobilny.