Netia na łaczu tpsa-pytanie o ofertę

Witam

Noszę się z zamiarem przejścia do Netii już od kilku lat, ale dopiero te obecne roszady w ofercie orange przyspieszyły moją decyzję i zamierzam zmienić operatora-zarówno telefonu jak i internetu. Zajrzałem więc na stronę Netii i najbardziej odpowiada mi oferta 4mbs+tel.30min za ok.50zł(o ile dobrze kojarzę to jest to oferta na łączach netii, na łączu tpsa jest drożej, tak?). Zostawiłem swoje dane oddzwoniła konsultantka i zaoferowała mi opcję 10mb + tel.30 min za 84 zł- jak ma się to do oferty na stronie internetowej? Z czego może wynikać ta różnica, czy chodzi tu o jakieś opłaty na rzecz tpsa? Zacząłem podejrzewać, że konsultantka próbowała mi wcisnąć ofertę z telewizją bo ona jest w takiej cenie. Po za tym jak wygląda przejście od orange do netii, jakie procedury, ile czasu, czy nie ma przerw w dostępie do neta?

Na łączu Telekomunikacji Polskiej SA opłaty są wyższe.

Dobrze zajrzeć do regulaminu ze szczegółowym cennikiem:

http://www.netia.pl/files/oferta/Zalacz … W_druk.pdf

Do tego w zależności od typu łącza - można wybrać różne oferty.

Z tego powodu podali cenę wyższej opcji, a nie “Szybki Internet 4M”.

Definicje:

  • [*:1gmw2cx8] BSA – technologia świadczenia przez Operatora Usług, realizowanych na łączu Telekomunikacji Polskiej SA w oparciu o Bitstream Access.

Usługi dostępne w technologii:

  • [*:1gmw2cx8] BSA : Szybki Internet Max 10, Szybki Internet Max 20

Opłaty abonamentowe:

- [\*:1gmw2cx8] **BSA, BSA VDSL**  

[*:1gmw2cx8] LLU

  - 69,90 zł = Szybki Internet Max 20 z Telefonem Lepszy Telefon 30

Nie wiem jakie są aktualne stawki dla nowych klientów, ja na łączu TP płacę ~100 zł za internet 10Mb i telefon bez ograniczeń (w tym kraje Unii, USA, Kanada i Australia). Przy podpisywaniu umowy przyjechał do mnie przedstawiciel Netii i wszystko załatwił, podpisałem jedynie dokumenty. Korzystam z oferty Netii od chyba 5-6 lat i jak dotąd miałem 1 dłuższą przerwę z uwagi na wymianę światłowodu - rachunek za Internet w tym czasie został anulowany.

Dzięki za szybkie odpowiedzi, aż mi się wstyd zrobiło, ze nie zauważyłem regulaminu na stornie netii. jak wszedłem teraz to zaraz go zobaczyłem i rzeczywiście jest tak jak piszesz, więc jednak nie jest to optymalna dla mnie oferta.Jeszcze raz dziękuje, temat do zamknięcia.