Netia na liniach TP

(Jedrekk95) #1

Witam.

Czy polecacie te rozwiązanie?

chodzi o to że chciałbym założyć internet kablowy i nie wiem jakie rozwiązanie wybrać.

Mieszkam 5km od centrali i prędkosc na mojej linii to max pewnie 1mb więc szału nie ma.

Czyli:

1. Internet Netia 29.90zł + utrzymanie łącza TP 29zł = ok. 60zł miesięcznie, prędkość do 1mb

2. Internet TP 49zł + utrzymanie łącza TP = ok. 80zł miesięcznie, prędkość do 10mb

Wybrałbym netie bo taniej ale nie wiem czy nie będą występowały jakieś problemy z łączem, że net od netii a kable TP.

Więc co byście mi polecili? :stuck_out_tongue:

(dark__jedi) #2

Co prawda 20zł więcej, ale przesył przyzwoity.

Z 1Mb/s nie za wiele zdziałasz w tych czasach.

(Jedrekk95) #3

no wiem, ja bym mógł płacić te 80zł ale mi więcej niż 1mb nie pociągnie pewnie więc po co mam płacić więcej jak i tak to nic nie zmieni.

Tylko chodzi mi o to czy Netia na lączach TP to dobry wybór? nie będzie jakiś problemów? ma może ktoś tak?

(dark__jedi) #4

To jaki w końcu transfer daje Tepsa?

(Andy) #5

Ja mam Netię - 10MB, odległość od centrali ok.5km. Jest stabilnie i rzadko zdarzają się usterki… Wszystko zależy od gatunku kabla, jakiej jest jakości, odległość ma mniejsze znaczenie.

(PaPuX) #6

Proponuje jeszcze popatrzeć multimo. Internet realizowany jest na łaczach TP oraz GTS Energis.

Kalkulator cen http://multimo.telestrada.pl/konfigurat … y-internet

Sam mam internet z multimo dobre 4 lata i zawsze wszystko działa.

(Jedrekk95) #7

ale nawet jakbym wziął tą netie na linicha tp to nie będzie dużych problemów? chodzi o to czy bedzie to stabilne?

(Kpc21) #8

Jak Neostrada jest stabilna, to i Netia na tych samych liniach powinna być stabilna.

Multimo już od dawna nie należy do Energisu.

(Xemidra) #9

Bierz Neostradę jeżeli masz możliwość.

(PaPuX) #10

Ja nic nie pisałem do kogo należy tylko że działa na łączach GTS’u

(Martin8731) #11

Nie ma czasem nadal opcji zerwania umowy przed upływem 10 dni bez ponoszenia tej kary? Bo chyba tak jest. Potestujesz, jak nie pasuje to zrywasz i idziesz do Netii.

Mam Neostradę do 10Mbit i wyciąga 6Mbit, ale to jest w Warszawie. Więc loteria jak będzie Ci działać.

(Jedrekk95) #12

nie nie u mnie nie ma mowy o predkości większej niż 2mb ;p wiec się zdecyduję chyba od razu na netię.

Tylko jak ja to wszystko mam załatwić? Idę/dzwonie do netii i mówię że chciałbym oferte tą “do 1mb” i czy oni już dalej sami wszystko załatwią z TP?

Bo jak gadałem o ofercie z Netia to babka mówiła mi że u mnie nie ma poprowadzonych kabli neti więc musiałbym na liniach od TP i musze to załatwić.

Ja mam załatwiać z TP zeby oni udostępnili mi linię na internet z Netii? bo ja to tak od niej zrozumiałem. i zaraz po tym sie rozłączyła…

(Martin8731) #13

Oni wszystko załatwią. Robisz zamówienie na ich stronie i tyle. Umowa to minimum dwa lata. Do kosztu abonamentu (30zł) dolicz sobie 28pln za utrzymanie linii telefonicznej.

(Jedrekk95) #14

po dłuższym zastanawianiu się jakiego dostawcę wybrać:

wybieram jednak neostrade mimo ze bede placil 80zł i bede miał te max 1-2mb ponieważ gdy rozmiawiało się z ludźmi z neostrady to widać było że się znają na rzeczy i dobrze gadają lecz gdy dzwoniłem do netii 3 razy to i tak za kazdym razem gadali głupoty okropne i było można wywnioskować z tej rozmowy że chodzi im tylko o to żeby jak najszybciej odłożyć sluchawkę i się pożegnać - raz jednej pani wystarczyło imię nazwisko aby sprawdzic dostepnosc uslugi ale nie wiedziala co zrobic w przypadku gdy chodzi o netie na liniach TP, powiedziala ze to juz z nimi musze gadać - ok zadzwonie później moze z inna pogadam babką - ok dodzwoniłem się, ta jednak chciała nr telefonu ktory mialem 8 lat wcześniej i ktorego nie znałem i mówiła ze na samo imie nazwisko nic nie moze zrobić bo nie ma możliwości… więc wolę żeby konsultanci znali się na rzeczy w razie awarii.

dzięki wszystkim za pomoc. :stuck_out_tongue: