Netia na liniach TP

Witam.

Czy polecacie te rozwiązanie?

chodzi o to że chciałbym założyć internet kablowy i nie wiem jakie rozwiązanie wybrać.

Mieszkam 5km od centrali i prędkosc na mojej linii to max pewnie 1mb więc szału nie ma.

Czyli:

  1. Internet Netia 29.90zł + utrzymanie łącza TP 29zł = ok. 60zł miesięcznie, prędkość do 1mb

  2. Internet TP 49zł + utrzymanie łącza TP = ok. 80zł miesięcznie, prędkość do 10mb

Wybrałbym netie bo taniej ale nie wiem czy nie będą występowały jakieś problemy z łączem, że net od netii a kable TP.

Więc co byście mi polecili? :stuck_out_tongue:

Co prawda 20zł więcej, ale przesył przyzwoity.

Z 1Mb/s nie za wiele zdziałasz w tych czasach.

no wiem, ja bym mógł płacić te 80zł ale mi więcej niż 1mb nie pociągnie pewnie więc po co mam płacić więcej jak i tak to nic nie zmieni.

Tylko chodzi mi o to czy Netia na lączach TP to dobry wybór? nie będzie jakiś problemów? ma może ktoś tak?

To jaki w końcu transfer daje Tepsa?

Ja mam Netię - 10MB, odległość od centrali ok.5km. Jest stabilnie i rzadko zdarzają się usterki… Wszystko zależy od gatunku kabla, jakiej jest jakości, odległość ma mniejsze znaczenie.

Proponuje jeszcze popatrzeć multimo. Internet realizowany jest na łaczach TP oraz GTS Energis.

Kalkulator cen http://multimo.telestrada.pl/konfigurat … y-internet

Sam mam internet z multimo dobre 4 lata i zawsze wszystko działa.

ale nawet jakbym wziął tą netie na linicha tp to nie będzie dużych problemów? chodzi o to czy bedzie to stabilne?

Jak Neostrada jest stabilna, to i Netia na tych samych liniach powinna być stabilna.

Multimo już od dawna nie należy do Energisu.

Bierz Neostradę jeżeli masz możliwość.

Ja nic nie pisałem do kogo należy tylko że działa na łączach GTS’u

Nie ma czasem nadal opcji zerwania umowy przed upływem 10 dni bez ponoszenia tej kary? Bo chyba tak jest. Potestujesz, jak nie pasuje to zrywasz i idziesz do Netii.

Mam Neostradę do 10Mbit i wyciąga 6Mbit, ale to jest w Warszawie. Więc loteria jak będzie Ci działać.

nie nie u mnie nie ma mowy o predkości większej niż 2mb ;p wiec się zdecyduję chyba od razu na netię.

Tylko jak ja to wszystko mam załatwić? Idę/dzwonie do netii i mówię że chciałbym oferte tą “do 1mb” i czy oni już dalej sami wszystko załatwią z TP?

Bo jak gadałem o ofercie z Netia to babka mówiła mi że u mnie nie ma poprowadzonych kabli neti więc musiałbym na liniach od TP i musze to załatwić.

Ja mam załatwiać z TP zeby oni udostępnili mi linię na internet z Netii? bo ja to tak od niej zrozumiałem. i zaraz po tym sie rozłączyła…

Oni wszystko załatwią. Robisz zamówienie na ich stronie i tyle. Umowa to minimum dwa lata. Do kosztu abonamentu (30zł) dolicz sobie 28pln za utrzymanie linii telefonicznej.

po dłuższym zastanawianiu się jakiego dostawcę wybrać:

wybieram jednak neostrade mimo ze bede placil 80zł i bede miał te max 1-2mb ponieważ gdy rozmiawiało się z ludźmi z neostrady to widać było że się znają na rzeczy i dobrze gadają lecz gdy dzwoniłem do netii 3 razy to i tak za kazdym razem gadali głupoty okropne i było można wywnioskować z tej rozmowy że chodzi im tylko o to żeby jak najszybciej odłożyć sluchawkę i się pożegnać - raz jednej pani wystarczyło imię nazwisko aby sprawdzic dostepnosc uslugi ale nie wiedziala co zrobic w przypadku gdy chodzi o netie na liniach TP, powiedziala ze to juz z nimi musze gadać - ok zadzwonie później moze z inna pogadam babką - ok dodzwoniłem się, ta jednak chciała nr telefonu ktory mialem 8 lat wcześniej i ktorego nie znałem i mówiła ze na samo imie nazwisko nic nie moze zrobić bo nie ma możliwości… więc wolę żeby konsultanci znali się na rzeczy w razie awarii.

dzięki wszystkim za pomoc. :stuck_out_tongue: