Netia na Viście Home Premium x64

Witam serdecznie. Otóż korzystam aktualnie z systemu Windows XP Professional oraz posiadam Internet netii 1mb na łączu TPSA. Wcześniej posiadałem neostradę tp i korzystałem z aplikacji dostępowej neostrady. Teraz korzystam z Programu aktualizującego dla Klientów TP v.2.0, który musiałem zainstalować na aplikację dostępową neostrady tp. Wszystko chodzi bardzo dobrze na systemie Windows XP. Posiadam cały czas ten sam modem USB Sagem F@st 800.

W lipcu tego roku, nabyłem nowy komputer oraz system Windows Vista Home Premium x64. Wiedząc (próbując, zresztą też), że aplikacja dostępowa neostrady nie chodzi na tym systemie, chciałem skonfigurować swoje połączenie z Internetem (neostradą). Pobrałem sterowniki (SAGEM-Fast800-A_4_8) do modemu, które są kompatybilne z systemem Vista x64. Próbowałem ustanowić połączenie z Internetem ręcznie, tak jak wyczytałem w niektórych tematach z problemami z połączeniem internetowym w Viście z modemem F@st 800, lecz na systemie 32-bitowym. Przejrzałem także “oficjalną instrukcję” Microsoftu ze skonfigurowaniem neostrady na ich najnowszym OSie. Sterownik oraz modem były zsynchronizowane, działały obie diody na modemie (ADSL i PWR), świeciły ciągłym zielonym światłem, tak jak przy normalnej pracy. Następnie próbując ręcznie się połączyć z neostradą tp, dokładnie ustawiając wszystko, chciałem połączyć się z Internetem. Próba nie udała się. Próbowałem wielu rzeczy, przeinstalowywałem wszystko, ustawiałem kilka(-naście) razy to samo by w końcu połączyć się z Internetem. Niestety nie udało się. Wróciłem do systemu Windows XP. W sierpniu zacząłem korzystać z netii.

Przejdźmy do sedna sprawy. Planuje wkrótce przejść już ostatecznie na system Windows Vista Home Premium x64. Wiem, że nie będę mógł skorzystać z tego, co korzystam do tej pory, czyli - aplikacji dostępowej neostrady oraz nadkładającej się na nią program aktualizujący netii. Obawiam się, że ręcznie z niewiadomych przyczyn znów nie będę mógł skonfigurować połączenia internetowego, tym razem Netii. Prosiłbym o fachową i dokładną pomoc w skonfigurowaniu Internetu Netii w systemie Windows Vista Home Premium x64 w połączeniach sieciowych. Posiadam modem SAGEM F@st 800. Chcę już na stałe pozostać przy Viście z skonfigurowany w pełni poprawnie Internetem. Nie chcę powtórzyć tego samego i znów zainstalować system XP, by posiadać połączenie internetowe. Pozdrawiam serdecznie i liczę na efektywną pomoc. Szczególnie użytkowników 64-bitowej Visty, korzystających z Netii. Z góry wszystkim bardzo dziękuje. :stuck_out_tongue:

Kurcze mam prawie taki sam problem, z tym tylko że u mnie dioda adsl miga…

Widzę że nie masz zbyt dużo odpowiedzi :frowning: Jeśli udało Ci się już usprawnić połączenie na viscie to napisz proszę jak to zrobiłeś !!

Ja mam też podobny problem. Chce przejść na Vistę Ultimate 64 bity i nie działa mi internet. Mam Netie 1MB na lini TP. Pobrałem sterowniki które są do Visty ale nic nie pomaga. Ciągle taki błąd: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/79aa0e4a09531dc3.html

Może ktoś pomóc?