Netia, Neostrada TP, czy Dialog?

Za niecały miesiąc kończy mi sie umowa na Neostrade 1Mb/s z TP SA, mam umowę na 12 miesięcy i płacę 74zł/mies. Zastanawiam się co mi teraz najbardziej bedzie się opłacać. W mojej kamienicy swoje usługi oferuje Netia, oraz Dialog.

Wiem, że wszyscy operatorzy spełniają moje wymagania, tj: prędkość min. 1Mb/s, brak limitów przesłanych danych, oraz dynamiczne IP.

Zależy mi na tym, żeby nie płacić więcej niż teraz płacę i żeby umowa była na rok, ewentualnie jeśli było by dużo taniej to na 2 lata.

Co byście mi polecili? Ma ktoś z nimi (Netia, Dialog) jakieś doświadczenia?

przecież jezeli dziala ci neo , to masz dużo większy wybór niz tylko te 2 firmy… jezeli bedzie dzialalo Ci UPC to nawet sie nie zastanawiaj tylko to bierz, a jezeli chodzi o operatorów typu " Netia, Tp, TELE2, Dialog" czy jakis inny badziew to to jest wszystko jedno i to samo, rózni się to tylko modemem ( nawet nie zawsze ), nadrukiem na rachunku

Mylisz się. Mi się różni chociażby prędkością internetu. Mam MULTIMO 2Mb po gniazdku TP

247247721.png

A przy Neostradzie którą miałem wcześniej też 2Mb wszystko chodziło 700kbps więc różnica jest spora między operatorami

Uciekaj z neostrady… UPC myśle, że byłby dobrym wyborem. Ew. Dialog.

Polecam bardzo szybki internet z firmy Matrix : podłaczenie tylko 1 zł i miesieczny abonament 40 zł,transfer do 13,5 Mb/s predkosc uploadu nawet do 8 Mb/s

Korzystam z ich usług od 2 dni i jestem bardzo zadowolony,ponadto nawet gdy zalega sie z zapłaceniem abonamentu nawet przez 5 miesiecy to nie odłaczaja oni dostepu do internetu :smiley:

na stronce speedtest.net ktura testowales mi pokazało ponad 20 Mb/s czyli jeszcze wiecej niz wykrywa mi speedtest.pl

To jest numer kontaktowy przedstawiciela firmy Matrix : 600175489

UPC niestety nie jest dostępne u mnie w kamienicy.

@Scorpion18

A ten “Matrix” to po łączach TP?

A jeśli już miałbym wybierać pomiędzy Netią, TELE2, albo Dialogiem to który z nich jest najlepszy? Chodzi mi o to, z którym jest najmniej problemów (rozłączanie się internetu (doświadczenie z Neostrady :stuck_out_tongue: ), jakieś zawiłe umowy, itd).

Ja ostatnio podpisałem umowę w Dialogu : 2Mb - 55zł i abonament tel. 10zl. Dodam jeszcze, ze 6Mb było za ok 68zl, a stwierdzilem ze nie potrzebuję. Umowa na dwa lata. Działa bezproblemowo.

Polecam MULTIMO http://www.multimo.pl/

Kontynuując wątek to wygląda tak (tekst z ulotki), u mnie na osiedlu w Dialogu.

  1. Przy posiadaniu linii telefon. + abonament za 10zl

1Mb - 29,40zl

2 - 55,80zl

4 - 61,80zl

6 - 67,80zl

2.Bez linii telefon.

1Mb - 39.60zl

2 - 66,60zl

4 - 73,80zl

6 - 79,80zl

Zostań przy neo opłaca ci się bo np. Mój kolega kupił Netie 2Mb i narzekał na nią (że wolna itp. chociaż ma 2Mb

A Neo jest szybsze

]

No tak na tehj samej lini i na pewno szybsze co Ty gadasz… u nas w Polsce są takie przeciążenia, że wszędzie będzie w godzinach szczytu zamulać.

Nie prawda.

Kiedy korzystasz z innego dostarczyciela internetu po gniazdku TP telekomunikacja polska wykonuje karosowanie linii na węzeł dostarczyciela. To jakie węzły i połączenia są w użytku zależy tylko od providera a nie od TP.

Linie innych dostarczycieli nie biegną poprzez węzły TP tylko ich własne np. NETIA, EXATEL,MULTIMO i to w jakiej technologi są wykonane łącza świadczy o płynności w przepływie połączenia (TTL,PING, modulacja lini, Anex, decybelowość lini i wiele wiele innych)

Bardzo prosto to sprawdzić poprzez polecenie tracert w konsoli Windows gdzie następuje przekierowanie na linie providera (zazwyczaj na pierwszej centrali TP).

Ja mówie swoje : Weź sobie neo jest najlepsze i najszybsze nawet jest szybki przy 1Mb :stuck_out_tongue:

Mój Ojciec zadzwonił dzisiaj do TELE2 i koleś zaproponował mu tak:

-1Mb, na 12 miesięcy za 62 zł, albo na 24 miesiące za 52 zł

-do tego telefon 120 minut, za 60zł.

Ale niestety zapomniałem mu powiedzieć, żeby zapytał o 2Mb. ;/

Wg. mnie taka oferta nawet by się opłacała. Teraz mamy, jak już pisałem, 1Mb za 78 zł, + telefon 60 minut za 50 zł.

witam!!

ja mam umowę na neo 2 lata i place 56zl!! i nie narzekam ping mam wyśmienity, zmienne IP, wiec zmien umowe!!

Ja też tak mam tylko na początku płaciło się tak :

1Mb :

2 lata - pół roku płacisz 29zł a potem 56 zł

3 lata - masz rok 29 zł a potem 26 zł