Netia - nie dziala - w czym problem :/

WITAM!

Zamowilem sobie netie i jakos mi to nie dziala :confused: Nie wiem czemu tak jest. Dioda od ADSL ciagle miga i nie wiem czyja to wina. Dodam ze przeszedlem z NEO i zachowalem modem od TPSA - SpeedTouch 330. Czy potrzebne sa do niego jakies specjalne sterowniki? Bo modem wczesniej dobrze dzialal, ale po odlaczeniu NEO, dioda sie juz ani razu nie zaswiecila ciaglym swiatlem. Infolinia techniczna netii mowi ze albo zle zainstalowalem sterowniki (jak dla mnie to glupota bo modem normalnie dziala tylko ta diodka ADSL) albo zeby zglosic numer pod 801801913 a takiego numeru nie ma :confused: Ma ktos podobne problemy? Moj OS to WinXp. WIe ktos moze co moze byc nie tak? Z gory dzieki za wszystkie podpowiedzi. POZDRO

No to źle nr przepisałeś albo źle podali a dioda ADSL oznacza synchronizacje a migająca jej brak i szukanie

Dla pewności reinstaluj stery

Nie masz nośnej sygnału…

Czyli wina jest po stronie NETI/TP…

Infolinia do neti to 801802803…

przełączenie z tpsa do neostrady może trwać nawet ze 3 tygodnie ;D

dioda miga czyli jeszcze nie skrosowali ci linji dla netii czyli pozostaje tylko czekać, zdajsie do 15 tpsa ma wszystkie zaleglosci naprawić.

ps na infolinji jedynie 1 z 20 osób średnio wie co tam wogóle robi ;]

Sam złożyłem zamówienie na netie 25 stycznia, neostrade miałem do 15 lutego i od 20netie i co najśmieszniejsze zamiast 1mb podłączyli mi 128kb/s bo jakiś gostek żle wpisał do systemu a na poprawę mi powiedzieli ze teraz nie moga tylko za miesiac ;] na szczęście po lekkiej kłótni udało mi sie złożyć rezygnacje i netia mówi papap ;D

tak poza tym jak czytam komentarze o działaniu netii na kablach tpsa to jest to wręcz śmieszne, w ogóle nie trzyma prędkości itp… :frowning: pomijając ze 1/3 osób których przyjęła umowy itp… nigdy nie będzie miało netii bo nie mają jak ich podłączyć ;D

Heh :confused: Tak tez myslalem :slight_smile: Inkopetencja pomocy technicznej jest wrecz zenujaca :confused: Sam wypowiedzialem umowe netii teraz. Wracam do Tepsy, mam nadzieje ze bedzie wszystko OK i bede mial niedlugo znow net :slight_smile: POZDRO i dziex za pomoc.

Dla pewności sprawdź czy dobrze podłączyłeś mikrofiltr ADSL, wiele osób o tym zapomina :stuck_out_tongue:

A ile trwa okres odlaczenia tej NETII? Co do mikrofiltra to wczesniej neo normalnuie dzialalo, odlaczyli mi neta i od tamtego momentu dioda ADSL ciagle miga - to na pewno nie moja wina. Sadze ze przyczyna moga byc to ze zamowilem sobie 1mbit, a w neo mozna maxymalnie u mnie 512 :slight_smile: Ale wedlug nich to bez roznicy… Prosze o odpowiedz. POZDRO

Jak masz możliwość to podłącz sie do UPC. Wszystko śmiga jak ta lala. :slight_smile:

A tak przy okazji jak dziala upc i gdzie sprawdzic czy moge to u siebie podlaczyc (nie mieszkam w zadnym bloku, tylko w malej miejscowosci)?? Z gory dzieki za info. POZDRO