Netia - Nie można założyć inernetu!

(Poi992) #1

Witam!

Nie wiem czy w dobrym dziale umieszczam mój temat wazie czego serdecznie przepraszam.

Obecnie posiadam internet radiowy, który beznadziejnie działa choć do nadajnika mam z 30 kroków.

Jakiś rok temu próbowałem założyć internet z netii. Przyszła odpowiedź pocztą że nie można założyć gdyż słupy telefoniczne/kable nie są naszą własnością ( z tego co mi jest wiadomo jak zakładaliśmy telefon to była promocja że podłączano nam za 1zł ) i mam z tego powodu problem. Sporo namęczyłem się żeby napisać ten wątek ale myślę że warto było.

Proszę o pomoc czy zawsze będzie już tak?/ Czy już nigdy nei podłączę netii. Co mam zrobić ?

Proszę o wasze sugestie i opinie oraz propozycje jaki internet (ze stałym łączem przez telefon) można założyć (z pominięciem Neostrady tp)

PS: Telefon jest z TP S.A.

(IrasB) #2

Skoro telefon masz z TP i jest możliwość założenia Neo, nie ma problemów z korzystaniem z Netii.

Sprawdź https://www.netia.pl/sprawdz_dostepnosc,form,2.html

(Poi992) #3

Ale listownie przyszła odpowiedź negatywna : Że słupy telefoniczne/kable nie są naszą własnością i nie można założyć netii.

(system) #4

Jak kiedyś miałem Netię to musiałem mieć wykupiony telefon w TP, koszt ok. 30zł.

(Poi992) #5

Ok planuję w najbliższym czasie udać się do miasta i spróbować poraź kolejny założyć netię ( tylko gryzie mnie ta odpowiedź, zrobiliśmy wszystko jak trzeba a tu przyszła odpowiedź że kable/słupy telefoniczne nie są naszą własnością i nie można podłączyć neta)

Dodane 12.07.2010 (Pn) 19:04

Z powrotem uaktywniam ten temat bo dostałem nowe informacje a mianowicie :

Telekomunikacja nie zgodziła się na podłączenie mi neti gdyż jej własnością są słupy/kable telefoniczne.

Proszę o komentarze i opinie.

(IrasB) #6

Nie kontaktuj się z TP, lecz z konsultantem Netii - wszystko załatwi za Ciebie. Przyjeżdża na miejsce, Ty tylko składasz podpis…

(roobal) #7

Od Netii powinieneś dostać taki świtek, na którym składasz podpis i jest to wniosek dla TP o zgodę na podłączenie Netii pod ich linie i jeśli TP się zgodzi to Ci podłączą neta jak nie no to masz pecha i musisz odwoływać się do TP.

Pozdrawiam!

(Poi992) #8

Odwoływać się czyli w jakim znaczeniu?

(Kraluk Trash) #9

Prawdopodobnie nie ma możliwości technicznych założenia łącza internetowego i dlatego TP nie wydaje zgody. Ot, cały problem.

(bart_) #10

Z doświadczenia wiem, że jeżeli otrzymałeś negatywną opinię od Netii to telekomunikacja odmówiła Netii swojego łącza tłumacząc się brakiem technicznych możliwości, na pewno nie chodzi o słupy ponieważ Netia w dużej mierze korzysta właśnie z infrastruktury TP.

(Poi992) #11

Jeszcze jedno małe pytanie :

Ostatni raz próbowałem zakładać netię jakiś rok temu czy jakbym jeszcze raz podpisał umowę czy jest jakaś szansa że będę mieć tego neta?

(Poi992) #12

Tak tylko przy każdej próbie sprawdzenia pisze że błąd w adresie czy coś wiec nie wiem.

(Poi992) #13

Telefon i internet w pakiecie : ADSL(i)+ADSL(t): Usługa niedostępna

Tylko telefon : WLR: Usługa dostępna wyłącznie na linii TP

Tylko internet : ADSL: Usługa niedostępna

OneOffice : Usługa niedostępna

Usługi mobilne : Netia Mobile: Usługa niedostępna

IPTV : IPTV: Usługa niedostępna

Internet over Ethernet: IoE: Usługa niedostępna

Co to oznacza. Czyli internetu nie można założyć, dlaczego?

(Poi992) #14

Powiem tak znajomi mający netie wpisywałem ich numery telefonu i też pisało że usługa nie dostępna a netie maja.

Dodane 16.07.2010 (Pt) 11:09

Nie da się włączyć pełnych informacji. A jak wpisuje pełny adres to wyskakuje mi błąd.

Dodane 16.07.2010 (Pt) 11:10

Podanych danych teleadresowych nie odnaleziono w bazie. Zweryfikuj ich poprawność i ponownie naciśnij przycisk “Sprawdź”.

Pisze to

(DiamondBack) #15

Jeśli nie ma tam wzmianki o BSA to znaczy, że Netia nie wydzierżawiła tych łącz.

(Poi992) #16

A co to BSA?