Netia - Nie można założyć inernetu!

Witam!

Nie wiem czy w dobrym dziale umieszczam mój temat wazie czego serdecznie przepraszam.

Obecnie posiadam internet radiowy, który beznadziejnie działa choć do nadajnika mam z 30 kroków.

Jakiś rok temu próbowałem założyć internet z netii. Przyszła odpowiedź pocztą że nie można założyć gdyż słupy telefoniczne/kable nie są naszą własnością ( z tego co mi jest wiadomo jak zakładaliśmy telefon to była promocja że podłączano nam za 1zł ) i mam z tego powodu problem. Sporo namęczyłem się żeby napisać ten wątek ale myślę że warto było.

Proszę o pomoc czy zawsze będzie już tak?/ Czy już nigdy nei podłączę netii. Co mam zrobić ?

Proszę o wasze sugestie i opinie oraz propozycje jaki internet (ze stałym łączem przez telefon) można założyć (z pominięciem Neostrady tp)

PS: Telefon jest z TP S.A.

Skoro telefon masz z TP i jest możliwość założenia Neo, nie ma problemów z korzystaniem z Netii.

Sprawdź https://www.netia.pl/sprawdz_dostepnosc,form,2.html

Ale listownie przyszła odpowiedź negatywna : Że słupy telefoniczne/kable nie są naszą własnością i nie można założyć netii.

Jak kiedyś miałem Netię to musiałem mieć wykupiony telefon w TP, koszt ok. 30zł.

Ok planuję w najbliższym czasie udać się do miasta i spróbować poraź kolejny założyć netię ( tylko gryzie mnie ta odpowiedź, zrobiliśmy wszystko jak trzeba a tu przyszła odpowiedź że kable/słupy telefoniczne nie są naszą własnością i nie można podłączyć neta)

Dodane 12.07.2010 (Pn) 19:04

Z powrotem uaktywniam ten temat bo dostałem nowe informacje a mianowicie :

Telekomunikacja nie zgodziła się na podłączenie mi neti gdyż jej własnością są słupy/kable telefoniczne.

Proszę o komentarze i opinie.

Nie kontaktuj się z TP, lecz z konsultantem Netii - wszystko załatwi za Ciebie. Przyjeżdża na miejsce, Ty tylko składasz podpis…

Od Netii powinieneś dostać taki świtek, na którym składasz podpis i jest to wniosek dla TP o zgodę na podłączenie Netii pod ich linie i jeśli TP się zgodzi to Ci podłączą neta jak nie no to masz pecha i musisz odwoływać się do TP.

Pozdrawiam!

Odwoływać się czyli w jakim znaczeniu?

Prawdopodobnie nie ma możliwości technicznych założenia łącza internetowego i dlatego TP nie wydaje zgody. Ot, cały problem.

Z doświadczenia wiem, że jeżeli otrzymałeś negatywną opinię od Netii to telekomunikacja odmówiła Netii swojego łącza tłumacząc się brakiem technicznych możliwości, na pewno nie chodzi o słupy ponieważ Netia w dużej mierze korzysta właśnie z infrastruktury TP.

Jeszcze jedno małe pytanie :

Ostatni raz próbowałem zakładać netię jakiś rok temu czy jakbym jeszcze raz podpisał umowę czy jest jakaś szansa że będę mieć tego neta?

Tak tylko przy każdej próbie sprawdzenia pisze że błąd w adresie czy coś wiec nie wiem.

Telefon i internet w pakiecie : ADSL(i)+ADSL(t): Usługa niedostępna

Tylko telefon : WLR: Usługa dostępna wyłącznie na linii TP

Tylko internet : ADSL: Usługa niedostępna

OneOffice : Usługa niedostępna

Usługi mobilne : Netia Mobile: Usługa niedostępna

IPTV : IPTV: Usługa niedostępna

Internet over Ethernet: IoE: Usługa niedostępna

Co to oznacza. Czyli internetu nie można założyć, dlaczego?

Powiem tak znajomi mający netie wpisywałem ich numery telefonu i też pisało że usługa nie dostępna a netie maja.

Dodane 16.07.2010 (Pt) 11:09

Nie da się włączyć pełnych informacji. A jak wpisuje pełny adres to wyskakuje mi błąd.

Dodane 16.07.2010 (Pt) 11:10

Podanych danych teleadresowych nie odnaleziono w bazie. Zweryfikuj ich poprawność i ponownie naciśnij przycisk “Sprawdź”.

Pisze to

Jeśli nie ma tam wzmianki o BSA to znaczy, że Netia nie wydzierżawiła tych łącz.

A co to BSA?