Netia - parę pytań odnośnie tego dostawcy intenetu

Witam! W listopadzie kończy mi się umowa z neostradą. Patrzę już za nowym dostawcą sieci. Widzę że netia ma dobrą ofertę teraz pytania:

  1. Co lepsze netia czy neostrada - uzasadnij?

  2. Widzę że netia jedzie na łączach neostrady czy to będzie to samo?

  3. Wszedłem na stronę neti znalazłem cennik:

http://www.netia.pl/promocje,dla_domu,21.html

a] w 1 wybrałem prędkość 1mb/s (jaka waszym zdaniem jest opłacalna prędkośc bardziej 1mb czy 512kb - cenowo?)

b] w 2 wybrałem umowę na ROK ponieważ nie chcę się na dłużej wiązać.

c] w 3 mam już modem z TP czyli którą opcję ja będę musiał wybrać? i co mi da jak wybiorę “Dodatkowy rabat 40zł”

  1. Jak wygląd zestaw po zamówieniu? (z czego się składa)

  2. Czy ten Internet ma zmienne IP?

  3. Czy chodzi zawsze płynnie?

  4. Czy ktoś już to ma i poleca?

Z góry dzięki jak będę chciał się czegoś jeszcze dowiedzieć napiszę.

Złączono Posta : 28.08.2007 (Wto) 10:21

No Panowie tyle wyświetleń pomóżcie :slight_smile:

Witam

Nie będę zachęcał, czy też zniechęcał - musisz sam ocenić i wybrać - porady są tu o tyle nieobiektywne, że opierają się na indywidulanych uwarunkowaniach przesyłu łącza - konfiguracja systemu, parametry techniczne przesyłu łącza (różne dla różnych miejsc odbioru - nieraz w tym samym mieście) mogą mieć wpływ na sprzeczne opinie, oraz cena - choć ta może stwarzać szczególne pozory atrakcyjności oferty.

W moim przypadku podobnie jak u Ciebie - kres umowy mija w październiku i po przeanalizowaniu ofert konkurencyjnych, biorąc pod uwagę cenę, dostęp do pomocy technicznej w razie ewentualnych kłopotów, dostęp do konsultantów, możliwość wymiany modemu w razie uszkodzenia - tu Neo wymienia w ramach świadczonej usługi, znając już usługodawcę…sumując - mój wybór padł na kontynuację w Neo.

Tak na marginesie - dzwoniąc do Netii - osoba odbierająca telefon nie potrafiła udzielić mi żadnej konkretnej informacji, zbywając ogólnikami, a telefon infolinii - konsultantów Netii przez pół godziny ogłuszał mnie koszmarną muzyką, skutecznie dążąc do tego, bym odwiedził laryngologa - zrezygnowałem z tego kontaktu…

Zmieniając w Neo z opcji 512 Kb/sek na 1 Mb/sek w opcji na rok zyskałem dwukrotnie na szybkości, za pierwszy miesiąc obowiązywania aneksu do umowy zapłacę 38 złotych, następne kilka złotych mniej niż obecnie na rachunku :slight_smile: ale też, pierwsze pozytywne zdziwienie - usługa w tym samym już dniu śmiga w szybkości 1.3 Mb/sek, choć teoretycznie winna smigać od końca października…

Jak powiedziałem - rad będzie sporo, ale większość nijak do indywidualnych zależności.

Pozdrawiam

aha dzięki za Twoją opinię. No to prawda nr kontaktowy do neostrady działa bardzo sprawnie. Ja teraz używam opcji neostrady 256kb/s (podwyższali z 128kb/s) no ale czekam jak tam inni użytkownicy się wypowiedzą. Jeszcze mam troszkę czasu więc promocje także mogą się zmienić. Bo tak to z innych dostawców to Tele2, jakieś miastowe kablówki, radiowy. To chyba najlepiej moim zdaniem wychodzi Neostrada no i Netia.

Aha kolejne pytanie:

  1. Czy modem z neostrady będzie pasował do Neti? Mam Sagema F@st 800

Ja posiadam internet z netii i jestem bardzo zadowolony

1) Co lepsze netia czy neostrada - uzasadnij?

Zdecydowanie netia. Nie wiem jak u Ciebie, ale moi znajomi mówili, że często mają awarię, internet nie działa lub strasznie muli. Natomiast netia

ma bardzo rzadko awarie (w zeszłym roku była dość wielka awaria, trwała bodajże dwa dni, ale to jedyna taka). Internet się sam nie rozłącza, nie zawiesza się, nie muli. Posiadam opcję 800 kb/s (512kb/s [??]) i jestem bardzo zadowolony. średni transfer to 70-80 kb/s.

Dodatkowo netia wprowadza promocje dla stałych klientów. Przy podpisywaniu umowy brałem internet 128 kb/s, teraz w tej samej cenie dostałem 3x szybszy. Nie wiem jak jest z liniami TP bo mam i telefon i net z netii.

Ja dostałem modem, kabelek do niego i rozdzielacz sygnału

tak ma

jeżeli Twój komputer nie jest zamulony to śmiga szybko :mrgreen:

jak najbardziej :slight_smile:

niestety nie wiem. Ja posiadam modem netii, Thomsona

czyżby posiadasz ten modem

alcatel_adsl.jpg

Mój kumpel go ma w neostradzie czyli pójdzie i w neti. A jak reszta się wypowie chodzi mi o to:

“Dodatkowy rabat 40zł” - przy wybiorze bez modemu.

ja posiadam taki modem.

co do tego rabatu to niestety nie odpowiem Ci o co chodzi. Zadzwoń do nich i się po prostu zapytaj.

Aha ten ale on też jest chyba pod neostradę. Tak jutro zadzwonie i się dowiem. Wielkie dzięki za Twoja opinię co raz bardziej jestem przekonany do netii. Czekam jeszcze na innych :wink:

nie wiem jak jest teraz, ale jak ja podpisywałem umowę to netia też dawała takie modemy (rano zrobię foto i wrzucę tutaj). Jeżeli zależy Ci na dobrym i stabilnym internecie to na prawdę polecam netię.

Wielkie dzięki dużo dała mi Twoja opinia.

Tylko na tej stronie:

http://www.netia.pl/promocje,dla_domu,21.html

W 3opcji - Możliwości dodatkowe. Można wybrać

  • MODEM USB SAGEM F@ST 800

  • DODATKOWY RABAT 40Zł

O co chodzi z tym rabatem? Na pewno że klient zaoszczędza.

Aha xZeuSx ile płaciłeś za aktywację bo z tego co widzę płaci się 10zł.

Złączono Posta : 29.08.2007 (Sro) 7:26

Aha z jaką maksymalna prędkością pobiera Ci dane i czy są jakieś spadki?

I przez jaki program łączysz się z internetem? czy może być to autoconnect? Czy po włączeniu windows dość szybko można się już łączyć z internetem?

jak brałem internet to za modem, podłączenie linii telefonicznej i aktywację internetu płaciłem bagatela 3,66 bo była promocja

jeżeli masz niezamulony komp, bądź ciągniesz z stronek, gdzie są szybkie serwery to średnio ciągnie 70~80 kb/s. Zdarza się, że na początku jest wolniejszy transfer ale bardzo rzadko.

Nie wiem jak jest teraz, ale ja dostałem program Speedtouch Connection.

Nie wiem.

Tak, od razu po załadowaniu się systemu możesz łączyć się z internetem (dla tego warto “odchudzić” autostart z niepotrzebnych dupereli :wink: )

Czy tylko jedna osoba ma netie :)?

Ja także ostatnio podpisałem aneks do umowy przyspieszając z 256 do 512 i po dwóch dniach mam “niby” 512 ponieważ wyświetla się:

e2640cd9e378b189.jpg

ale tak naprawdę jest 256 i download jest jak z 256.

Czy to samo minie czy ja coś muszę zrobić??

Przepraszam, że nie śledziłem wątku, ale byłem kilka dni nieobecny - musisz dzwonić do konsultantów neo - tel 0800 102 102 i sprawę przedstawić - zapewne zostanie ona wyjaśniona.

Osobiście, żeby nie być gołosłownym w powyższym moim stwierdzeniu,

linki potwierdzające:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? … f25e73b627

http://www.numion.com/YourSpeed3/ShowMe … 59,711,965

Pozdrawiam