Netia Spot + 8level - konflikt adresów

(salus94) #1

Witam,

Mam problem ze skonfigurowaniem Netia Spota z routerem 8level. 8level ma działać jako klient, a NetiaSpot jest routerem głównym przesyłającym internet. Po skonfigurowaniu 8levela jako klienta (ustawienie go jako most, wpisaniu hasła) nie mam dostępu do internetu. Znalazłem w internecie kilka wątków, ale żaden nie był wyjaśniony do końca. Z tego co widzę to występuje konflikt adresów między jednym routerem a drugim. Serwery DHCP w 8level mam wyłączone. Dodam, że gdy podpiąłem 8level pod router "pentagram" to nie było żadnych problemów z internetem. Ktoś wie co mam zrobić by połączyć NetiaSpota z 8level? NetiaSpota nie mam aktualnie przy sobie, ponieważ mam to skonfigurowac u pewnej osoby, a ona aktualnie korzysta z niego, wiec wszelkie wydruki z niego nie będę mógł aktualnie zrobić. Ktoś ma jakieś pomysły co mógłbym zrobić by te routery się ze sobą nie gryzły?

(Longhorn2009) #2

Łączyłeś routery portami LAN?

Maski nie znasz może jaką daje netiaspot?

(roobal) #3

Routery łączysz przewodowo czy bezprzewodowo?

(salus94) #4

Niestety nie znam maski podsieci jaką podaje NetiaSpot. Czy łączyłem portami LAN? Na jakiej zasadzie?

8linka konfigurowałem przewodowo a z NetiaSpotem próbuje połączyć się bezprzewodowo jako AP. 

(roobal) #5

Tego 8level ustawiasz w trybie AP Client lub WISP czy w WDS, Repeater lub tym podobne? Możesz podać model tego 8level?

(salus94) #6

W trybie AP clienta. Model to wrt-150 SMART.

(roobal) #7

Jeśli działa jako AP Client, to możesz podłączyć tylko jeden komputer do routera, tym się różni od WISP. Jeśli działa jako AP Client, to powinien działać jak karta sieciowa. Z tego co widzę, może działać jeszcze jako WDS i AP WDS oraz repeater, jednak co producent to inaczej, więc zobacz w instrukcji co dokładnie to znaczy. Co do konfliktu adresów, upewnij się, że na komputerze nie masz ustawionego statycznego IP.

(salus94) #8

Ogólnie sytuacja wygląda tak, że osoba której mam skonfigurować te routery kupiła SmartTV, lecz bez karty bezprzewodowej, a ciągnięcie LAN przez całe mieszkanie nie wchodziło w grę. Postanowił więc, że dokupi nowy router i postawimy go jako most, a później postawimy go koło telewizora i kablem LAN podłączymy do TV. Stwierdziłem, że nie bedzie w tym problemu, lecz problem niestety powstał. Routery niby się łączą ze sobą, NetiaSpot jako AP, lecz na 8level nie ma dostępu do internetu. IP na komputerze jest uzyskiwane automatycznie. I tak jak mówiłem wcześniej, gdy podłączyłem 8level pod "pentargam" to nie było żadnych problemów, internet był od razu, wiec problemem jest NetiaSpot i widocznie jego adresacja. Pytanie jak to wyeliminować. 

(roobal) #9

To musi działać, widocznie NetiaSpot nie potrafi sobie z tym poradzić. Ustaw w TV statyczne IP, inne niż pula DHCP na NetiaSpot. Przy AP Client na 8level DHCP powinien wyłączyć się automatycznie.