Netia Spot + 8level - konflikt adresów

Witam,

Mam problem ze skonfigurowaniem Netia Spota z routerem 8level. 8level ma działać jako klient, a NetiaSpot jest routerem głównym przesyłającym internet. Po skonfigurowaniu 8levela jako klienta (ustawienie go jako most, wpisaniu hasła) nie mam dostępu do internetu. Znalazłem w internecie kilka wątków, ale żaden nie był wyjaśniony do końca. Z tego co widzę to występuje konflikt adresów między jednym routerem a drugim. Serwery DHCP w 8level mam wyłączone. Dodam, że gdy podpiąłem 8level pod router “pentagram” to nie było żadnych problemów z internetem. Ktoś wie co mam zrobić by połączyć NetiaSpota z 8level? NetiaSpota nie mam aktualnie przy sobie, ponieważ mam to skonfigurowac u pewnej osoby, a ona aktualnie korzysta z niego, wiec wszelkie wydruki z niego nie będę mógł aktualnie zrobić. Ktoś ma jakieś pomysły co mógłbym zrobić by te routery się ze sobą nie gryzły?

Łączyłeś routery portami LAN?

Maski nie znasz może jaką daje netiaspot?

Routery łączysz przewodowo czy bezprzewodowo?

Niestety nie znam maski podsieci jaką podaje NetiaSpot. Czy łączyłem portami LAN? Na jakiej zasadzie?

 

8linka konfigurowałem przewodowo a z NetiaSpotem próbuje połączyć się bezprzewodowo jako AP. 

Tego 8level ustawiasz w trybie AP Client lub WISP czy w WDS, Repeater lub tym podobne? Możesz podać model tego 8level?

W trybie AP clienta. Model to wrt-150 SMART.

Jeśli działa jako AP Client, to możesz podłączyć tylko jeden komputer do routera, tym się różni od WISP. Jeśli działa jako AP Client, to powinien działać jak karta sieciowa. Z tego co widzę, może działać jeszcze jako WDS i AP WDS oraz repeater, jednak co producent to inaczej, więc zobacz w instrukcji co dokładnie to znaczy. Co do konfliktu adresów, upewnij się, że na komputerze nie masz ustawionego statycznego IP.

Ogólnie sytuacja wygląda tak, że osoba której mam skonfigurować te routery kupiła SmartTV, lecz bez karty bezprzewodowej, a ciągnięcie LAN przez całe mieszkanie nie wchodziło w grę. Postanowił więc, że dokupi nowy router i postawimy go jako most, a później postawimy go koło telewizora i kablem LAN podłączymy do TV. Stwierdziłem, że nie bedzie w tym problemu, lecz problem niestety powstał. Routery niby się łączą ze sobą, NetiaSpot jako AP, lecz na 8level nie ma dostępu do internetu. IP na komputerze jest uzyskiwane automatycznie. I tak jak mówiłem wcześniej, gdy podłączyłem 8level pod “pentargam” to nie było żadnych problemów, internet był od razu, wiec problemem jest NetiaSpot i widocznie jego adresacja. Pytanie jak to wyeliminować. 

To musi działać, widocznie NetiaSpot nie potrafi sobie z tym poradzić. Ustaw w TV statyczne IP, inne niż pula DHCP na NetiaSpot. Przy AP Client na 8level DHCP powinien wyłączyć się automatycznie.