Netia Spot + Access Point

Dotychczas miałem router tp-linka, oraz access point tp-linka ( tl-wa5110g ). Acces Point ustawiony był jako universal repeater, wszystko śmigało pięknie, jeżeli w routerze i Ap ustawione były te same hasła, sprzet sie widział, komunikował i nie sprawiał problemu. Naszło mnie teraz by zamówić Netia spota, sam działa bez problemu, aczkolwiek zasięg nie jest tak mocny jak w poprzedniej konfiguracji, dlatego chciałem wzmocnić sygnał Access pointem tak jak w poprzedni sposób. Mija już czwarta godzina jak się z tym męcze i dalej nie ma efektów. Access point nie komunikuje się z netia spotem i nie rozgłasza zasięgu. Próbowałem automatycznej konfiguracji WSP, próbowałem ustawiać te same hasła, aczkolwiek nie bylo to możliwe bo w trybie universal repeater nie ma możliwości ustawienia szyfrowania na wpa i wpa2. Nie wiem już co moge zrobić, macie jakieś pomysły ??

Dodane 17 lipca 2011, 3:20:53

Dzięki, za pomocne porady problem w końcu rozwiazalem. Okazało się, że nie wiem jakim cudem,ale miałem włączony filtr MAC w AP , dodatkowo trzeba było zmienić standard z g/n na b/g/n i resztę ustawić klucz WEP w obu urządzeniach na taki sam o takich samych parametrach. Dodatkowo w AP zmieniłem ip, bo było takie samo Jak w spocie, ale to akurat tylko dla wygody, aby można było wchodzić zdalnie w panele konfiguracyjne obu urządzeń. Teraz jest tak Jak chciałem : jeden punkt dostepowy o poszerzonym zasięgu.