Netia spot jak podzielić łącze

Witam posiadam router netia spot którego łącze chcę podzielić na kilka komputerów zwracam się z pytaniem czy istnieje możliwość ustawienia dzierżawy w ten sposób aby na przykład na jednym komputerze było 2mb/s a na drugim 10mb/s :?: , jeśli jest taka możliwość prosiłbym o instrukcję. Pozdrawiam.

Ps. Szukałem informacji na ten temat ale niestety nie udało mi się żadnych wiadomości uzyskać.

Jerep ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Ciężko będzie przypisać na sztywno takie dane. Możesz skorzystać z QoS i tam próbować konfigurować takie rzeczy (ale ustawienia QoS na tym routerku są biedne). Być można ustawić takie rzeczy w samym systemie routera (w plikach konfiguracyjnych, do których dostać się możesz po SSH). Aby móc wykonać obie rzeczy musisz sobie routerek odblokować (opis: http://www.dobreprogramy.pl/McDracullo/ … 41471.html )

Dzięki za informację , raczej nie będę aż tak się w to angażował ponieważ z tego co widzę można nieźle nabałaganić w routerze. Mam nadzieję że wprowadzą w najbliższym czasie QoS do panelu.