Netia Spot - PC nie wykrywa sieci

Mam pytanie odnośnie routera Netia spot, otóż funkcja wifi się sprawdza tak jak należy na telefonie działa bez problemu, tylko problem polega na tym, że mój komputer nie widzi tej sieci… Mam tutaj na nim jeszcze antenę z internetu radiowego, który miałem… Co może być przyczyną, że nie wykrywa tej sieci ? Czy potrzebuje w komputerze stacjonarnym jakiejś dodatkowej karty sieciowej wi- fi ?

p4w6i , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

W celu edycji tytułu należy użyć opcji pełnego edytora tekstu.

Za pomocą jakiej karty odbierasz sieć Wifi?

Uruchom wiersz poleceń i podaj wynik poniższego polecenia :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

netsh wlan show int

Wynik wklej w tagu code.

Microsoft Windows [Version 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. All rights reserved.

C:\Users\p4w6i>netsh wlan show int

There is 1 interface on the system:

    Name : Wireless Network Connection 2
    Description : RT73 USB Wireless LAN Card #2
    GUID : 746f6ea4-6cbf-4d14-a50e-6b3c138e3dd7
    Physical address : 00:1f:1f:2c:0e:4f
    State : connected
    SSID : INet7
    BSSID : 00:15:6d:4c:68:62
    Network type : Infrastructure
    Radio type : 802.11g
    Authentication : Open
    Cipher : None
    Connection mode : Profile
    Channel : 11
    Receive rate (Mbps) : 36
    Transmit rate (Mbps) : 36
    Signal : 42%
    Profile : INet7

    Hosted network status : Not available


C:\Users\p4w6i>

Takie coś.

Wynika z tego, że masz kartę sieci bezprzewodowej na USB i jesteś połączony z siecią o nazwie INet7. Innych kart nie ma, a jeśli są, to prawdopodobnie brak sterownika. Czy to ta sieć?

To jest sieć radiowa, jest to połączenie przez usb. Po wyjęciu usb nie wyszkuje żadnej sieci.

Jak ma wyszukiwać, skoro nie ma innej karty?

Czyli muszę kupić kartę sieciową wifi tak ?

Jeśli nie chcesz karty na USB, to tak, musisz kupić nową kartę na PCI.

Mam internet 20mb z tej Netii to jaki polecasz ten usb aby była maxymalna prędkość tak jak z kabla ?

Z tego co wygooglowałem, ten czipset działa w standardzie g, więc spokojnie powinien działać z pełną przepustowością Twojego łącza. Zresztą widać, że karta odbiera i wysyła z szerokością pasma 36Mb/s.

A podałbyś mi jakąś aukcję aby się zorientować ile to kosztuje ?

Spróbuj spota ustawić w tryb 802.11G i dla testu wyłącz szyfrowanie. RT73 wygląda na typową kartę wifi, więc powinien działać internet na niej.

A jak to zrobić?

 

@ Edit

Nie ma rożnicy niestety…

A karta wykrywa w ogóle jakąkolwiek sieć wifi?

Nie wykrywa…

“RT73 USB Wireless LAN Card #2

A to jest tylko wtedy gdy mam radiówkę podłączoną. Bez tego nic nie ma.  Muszę kupić tylko nie orientuje się co będzie dobre aby wyciągnąć to 2mb transferu, które wyciąga mi przez kabel.

 

 

 

 

@EDIT

Idiota ze mnie… Nie zauważyłem, że w tym starym pudełku miałem również antenkę do tego usbi teraz działa tylko przy pobieraniu często zrywa transfer i od nowa się on ładuje.