NETIA SPOT Router - ADSL ETH Netia Spot własność czy dzierż?

Witam serdecznie robie porządki i mam pytanie czy router NETIA SPOT można sprzedać, jest moją własnością, czy po zakończeniu umowy z operatorem netia, będę musiał ten sprzęt zwrócić. Sęk w tym, że leży i zajmuje miejsce a tak sprzedałbym komuś, albo oddał, bo mi jest naprawdę niepotrzebny. :slight_smile:

Witam,

Z tego co wiem jest to urządzenie dzierżawione tak jak dekodery i w razie zerwania/zakończenia umowy najprawdopodobniej będzie trzeba zwrócić urządzenie.

Ja mam Netia spot z firmy w której pracuję i domyślnie jest on ustawiony pod internet firmowy. Dopiero bo zmianie danych (login, hasło) korzystasz z własnego neta. Gdybym nie zmienił danych to mogę korzystać z neta firmy :smiley:

Jak zadzwoniłem na pomoc techniczną to pierwsze pytanie jakie padło (Skąd ma pan urządzenie Netia Spot?)

to dalej nie wiem, czy mogę gdzieś się tego pozbyć, nie chciałbym być rozczarowany, że będzie koniec umowy a oni będą chcieli, żebym im zwrócił to coś :x

Zadzwoń do Operatora, podaj swoje dane i ci powiedzą czy możesz czy nie. Rozmowy są Nagrywane, to w razie co masz teoretycznie podkładkę, jeśli Pracownik infolinie nie wiedział co robi.

pinio150 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Taką samą informację można znaleźć w regulaminie.

Najlepsze jest to, że my od razu po zakupie Netii wykorzystywaliśmy router samodzielnie kupiony. Chodzi o Netgear DGN2200. Nie wiem skąd się bierze taka wycena - mieliśmy przy nim problemy nawet z podstawowymi funkcjami, zasięgiem. Za mniejszą kasę kupiliśmy o wiele solidniejszy sprzęt.

Bardzo często wysokość kar umownych jest wyliczana na podstawie… niczego.

Podobnie np. cyfra+ żądała 300 zł za brak lub nawet opóźnienie zwrotu samej karty do dekodera.

Dlatego pewnie lepiej nie wypożyczać sprzętu obarczonego takimi karami, o ile jest taka możliwość.

W Netia dało radę zrezygnować z tego Spot i dostać w zamian dodatkowy miesiąc za 1 zł.