NETIA SPOT Router - ADSL ETH Netia Spot własność czy dzierż?

(Pinio150) #1

Witam serdecznie robie porządki i mam pytanie czy router NETIA SPOT można sprzedać, jest moją własnością, czy po zakończeniu umowy z operatorem netia, będę musiał ten sprzęt zwrócić. Sęk w tym, że leży i zajmuje miejsce a tak sprzedałbym komuś, albo oddał, bo mi jest naprawdę niepotrzebny. :slight_smile:

(apik) #2

Witam,

Z tego co wiem jest to urządzenie dzierżawione tak jak dekodery i w razie zerwania/zakończenia umowy najprawdopodobniej będzie trzeba zwrócić urządzenie.

Ja mam Netia spot z firmy w której pracuję i domyślnie jest on ustawiony pod internet firmowy. Dopiero bo zmianie danych (login, hasło) korzystasz z własnego neta. Gdybym nie zmienił danych to mogę korzystać z neta firmy :smiley:

Jak zadzwoniłem na pomoc techniczną to pierwsze pytanie jakie padło (Skąd ma pan urządzenie Netia Spot?)

(Pinio150) #3

to dalej nie wiem, czy mogę gdzieś się tego pozbyć, nie chciałbym być rozczarowany, że będzie koniec umowy a oni będą chcieli, żebym im zwrócił to coś :x

(Karolekc5) #4

Zadzwoń do Operatora, podaj swoje dane i ci powiedzą czy możesz czy nie. Rozmowy są Nagrywane, to w razie co masz teoretycznie podkładkę, jeśli Pracownik infolinie nie wiedział co robi.

(Dimatheus) #5

pinio150 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

(H1305468) #6

Taką samą informację można znaleźć w regulaminie.

(zypolit) #7

Najlepsze jest to, że my od razu po zakupie Netii wykorzystywaliśmy router samodzielnie kupiony. Chodzi o Netgear DGN2200. Nie wiem skąd się bierze taka wycena - mieliśmy przy nim problemy nawet z podstawowymi funkcjami, zasięgiem. Za mniejszą kasę kupiliśmy o wiele solidniejszy sprzęt.

(H1305468) #8

Bardzo często wysokość kar umownych jest wyliczana na podstawie… niczego.

Podobnie np. cyfra+ żądała 300 zł za brak lub nawet opóźnienie zwrotu samej karty do dekodera.

Dlatego pewnie lepiej nie wypożyczać sprzętu obarczonego takimi karami, o ile jest taka możliwość.

W Netia dało radę zrezygnować z tego Spot i dostać w zamian dodatkowy miesiąc za 1 zł.