Netia Spot - zwrócić czy nie przy przedłużeniu umowy?

Witam, przy przedłużeniu umowy na interent z Netii na kolejne 2 lata dostałem nowy Netia Spot 2 (z obsługą szybszego VDSL) i został mi stary Netia Spot.

W regulaminie umowy (w tej przed zmianą) w podpunkcie 9 jest zapis “W przypadku rozwiązania Umowy przez Abonenta lub Operatora, Abonent zobowiązany jest do odesłania Urządzenia…”.

Czy mam przez to rozumieć że poprzedniego urządzenia nie mam obowiązku zwracać bo nie rozwiązuję umowy?

Witam ja dostałam kiedyś netia spota i stary mam zostawiony bo miałam taką sama sytuację. Tyle tylko że to było już jakiś czas temu i teraz się mogło coś pozmieniać. Najlepiej zadzwonić do nich np na Skype i się zapytać bo mogę się mylić.

To je też go zostawię dla siostry która ma jakiś archaiczny modem, też w Netii.

Ale lepiej sie wcześniej dowiedzieć na pewno, bo mogło się od tego czasu coś zmienić 

Lepiej go zwróć, bo słyszałem, że potrafią później dawać wysokie kary za nieoddanie i niezastosowanie się do regulaminu.

W regulaminie pisze o zwrocie jedynie przy rozwiązaniu umowy a ja ją tylko przedłużam. Router zostawię a jak się upomną to im go oddam.

Jak się upomną może być za późno dla przykładu Orange daje kary za nie oddanie sprzętu czytałem na jakimś forum kiedys ja przedluzalem umowę z Orange ale nie dostałem nowego rutera takze nie ma mowy o zwrocie bo dzialam dalej na starym. Ale jesli dostałeś nowy być może musisz stary oddać bo mogą o kasę sie upomiec a potrafią sobie naliczać takze lepiej się upewnij bo może być za późno na oddanie.

 

Najlepiej będzie jak napiszesz do Netii. Powinni Ci odpisać że możesz go zostawić u siebie, gdyż co to byłaby za firma gdyby dawała nowym abonamentom stare rutery :slight_smile:

Sprawa się wyjaśniła, przedwczoraj po router zgłosił się kurier z GLS, tym faktem byłem zaskoczony bo Netia mnie nie uprzedziła.