Netia - telefon i internet jednocześnie

Witam,

znajomy mnie prosił, żeby rozdzielił mu internet na dwa komputery: stacjonarny i laptop (przewodowo i bezprzewodowo). Nic prostszego myślę…

Internet wykupił niedawno w Netii bodajże Szybki Internet 2MB (na lini TP’sy), ale ma też podłączone telefon i faks mikrofiltr rozdziela z gniazdka na dwa urządzenia. I tu jest właśnie problem. Jak zainstalowałem na komputerze Internet od Netii i był połączony bezpośrednio do gniazdka to Internet działa jak należy (ale trzeba podłączyć też telefon i faks), ale jak podłączę go do mikrofiltra, żeby działał też telefon i faks to Internet nie działa.

I nie wiem właśnie jaki router ADSL’owy wybrać żeby działał i Internet i telefon i faks.

Gdzie Ty wpinasz ten mikrofiltr? Zrób szkic w jakimś paint, czy ASCII.

Pewnie źle podłączasz mikrofiltry.

Przez mikrofiltry (skierowane wystającym kabelkiem w stronę linii) podłączasz wszystkie urządzenia (telefon, fax) za wyjątkiem modemu/routera. W zestawie zazwyczaj są 2 mikrofiltry (nie wiem jak ma Netia), nie powinno być więc problemu. Jeśli ich brakuje, o ile wiem to można takie kupić w salonach TPSA (nie wiem czy sprzedadzą jeśli nie masz Neostrady ale nie zaszkodzi spróbować). Nie wiem też, jak zachowa się łącze, gdy spróbujesz podłączyć zarówno telefon, jak i fax przez jeden mikrofiltr (za pomocą rozgałęźnika).