Netia - tv+internet

Witam, mam kilka pytań dotyczących oferty Netii TV+INTERNET 20 MB/s (Zaledwie 20 MB/s bo tylko taki internet dostępny jest pod moim adresem).
Czy do odbioru potrzebuje anteny DVB-T czy jest to tylko opcjonalne?
Czy w Neti jest możliwy multiroom?

Nie potrzeba żadnej anteny, bo TV w Netii działa na łączu internetowym i gdy jest uruchomiona na 1 Dekoderze pobiera do 8 Mbps łącza.
Nie wiem, czy będziesz miał możliwość skorzystania z multiroom ale jeśli tak, to oba dekodery wykorzystują ok 16 Mbps.
Twoja prędkość internetu to 20 Mbps, czyli przy włączonej telewizji pozostaje 4 Mbps internetu, dlatego radzę poważnie zastanowić się czy jest sens :slight_smile:

A czy ten internet jest BEZ LIMITU? Często różne sieci robią tak że po przekroczeniu limitu prędkość spada. Jak to jest w neti? Czytałem na stronie lecz nic szczegółowego nie wyczytałem

Można uznać, że każdy internet stacjonarny świadczony na kablu jest nielimitowany - w tym ten od Netii.
Natomiast na Twoim miejscu upewniłbym się, że rzeczywiście jest możliwość świadczenia internetu o prędkości 20 Mbps; często operatorzy zapewniają, że tyle będzie, a potem okazuje się po przyjeździe instalatorów, że linia telefoniczna nie obsłuży takiej prędkości.

Otóż to - niby mogłem mieć 20 Mbps, a powiedzieli, że nie ma takiej technicznej możliwości. Mój router jednak w pierwszych dniach usługi odnotował prędkości rzędu 19 Mbps, ale co z tego uparli się, że max 10 i tyle zostało.