Netia vs TP - opinia o dwóch usługach

Witam.Wiem ze były juz tematy tego pokroju ale nigdzie nie mogłem sie dowiedzieć tego czego bym chciał.Więc jeszcze raz przepraszam ale potrzebuje rady.Mianowicie interesuje mnie porównanie Tych dwóch usług bo teraz mam neostrade 256 a mam zamiar przerzucić się na Netie 1mb/s.I tutaj nasuwa mi sie kilka pytan :

  • moze ktoś był posiadaczem tych dwóch usług i potrafi je porównać

  • jak jest z szybkościa sciagania w Netti 1mb/s

  • jakie sa pingi w grach?? bo słyszałem jakieś plotki ze takie sobie

  • czy nie ma większych przerw w dostawach netu ??

Z góry dziękuje za odpowiedz i Pozdrawiam całe Forum :slight_smile:

i co z tego jak nie potrafisz kozystać z wyszukiwarki…

napisałem ze przepraszam za taki temat ale potrzebuje konkretnych opinii ludzi którzy tego uzywaja.

swoje uwagi zachowaj dla siebie ten temat nie jest od tego.

To prawda.

Piszesz że nie ma takiego tematu, a tu dziennie po 2 takie tematy się pojawiają.

Nawet wczoraj identyczny był

Użytkownik nie napisał, że nie ma takiego tematu. Napisał, że

Ten temat ma być zeby wypowiadali sie ludzie ktorzy uzywali tych dwoch usług i maja porównanie które jest lepsze.

takich tematów ostatnio jest multum więc nie wiem po co zakładasz nowy a pozatym wyrażaj sie z szacunkiem do innych userów forum

Osobiście posiadam teraz łącze z Netii 1536/512 kb/s

Szybkość ściągania wynosi ok 130kb/s oczywiście jeśli serwer z którego pobierasz jest w stanie dostarczyć ci taką prędkość.

Nie wiem jak jest we wszystkich ale ja ostatniego czasu gram sobie w Quake 3 i do polskich serwerów od 15ms do 35ms zależnie od obciążenia sieci i godzin szczytu a do zagranicznych mogą dochodzić nawet do 80ms

Posiadam NETIE już od około 1,5 roku i wszystkie przerwy były spowodowane jedynie brakiem prądu w okolicy ale nigdy nie była to wina centrali. Zawsze był stabilny internet nawet jeśli wiatr wiałaż siędrzewa z korzeniami rwały :lol:

I takie są moja wrażenia NEO przy neti jest niczym, jest pryszczem.NEO 1mb chodzi jak NETIA 256kbps. NEO ma problemy z synchronizacją łacza, netia wykorzystuje inny algorytm przesyłu i logowania.

Jak na mnie tylko NETIA

Wielkie dzięki PaPux za odpowiedz.Bóg Ci w dzieciach wynagrodzi :smiley:

Właśnie sie zastanawiam nad zmianą na Netię, mam obecnie 512 neo.

No ale niewiem czy zmieniać bo znowu zmienie a po 15lutym TP obniży ceny no i teraz niewiem co robić :smiley: . Jak uważacie?

Ja posiadam netie już chyba 4 lata i moje wrażenia takie:

Ja mam dość wolnego neta ale jak ostatnio w coś grałem dość długo przez neta(MoH:AA) to ping nie przekraczał średniej innych graczy i grało się wyśmienicie :wink:

Jak długo korzystam z neti, nigdy nie miałem z tym problemów…

Ja chciałem przejść, na netię, ale pozostaję w TP bo:

  • Znieśli Limity Transferów

  • Od kwietnia mają być nowe promocje ( w Maju będę podpisywał nową umowę )

  • W razie jakichkolwiek problemów z Sprzętem, czy też ewentualnym zakupem Liveboxa mogę liczyć na TP ( W netii jest tylko jeden modem za 1zł )

hmmm, radze poczytać niektóre opinie na forach :wink:

A jak jest z wysyłanie przy prędkości 1mb? 1mb/256kb?

256 kb/s

Na strone neti to już zajrzeć nie można, nie?

Nie rozumiem, czego ludzie chcą od liveboxa. Ja swojego mam od Wszystkich Świętych i nie sprawiał mi do tej pory żadnych kłopotów

W każdym razie nie zamierzam nic u Siebie zmieniać…korzystam z łącza neostrada-opcja-6144_365113099.gif

Mam Neostradę 1mb i nie mam na co narzekać. Bywają czasami dni, że idzie wolno i ping zamiast 6-10 ms na Polskich serwerach dochodzi nawet do 50, ale to czasami.

Zresztą, czy Netia nie jedzie na liniach TP? Sygnał idzie przez tepse więc raczej różnic w tych łączach nie ma.