Netio.sys zawiesza komputer BSOD

(Mydlo 007) #1

Oddałem laptopa do serwisu bo “wariował”. Wymienili płytę główną oraz dysk oraz zainstalowali oprogramowanie. Od samego początku zaczęły pojawiać się problemy z bluescreenami. Wydaje mi się, że jest coś z grafiką ponieważ większość gier mi się wyłącza np cs-a a w wolfensteinie informuje mnie że jest problem z OpenGL.SPrawdzalem sterowniki od grafiki - sa aktualne (Intel HD). Prosze o pomoc

926108149521dba8m.jpg

(Moniczka1067) #2

“DRIVER_IRQL-NOT_LESS_OR_EQUAL” wskazuje na coś z pamięcią

Może w serwisie coś schrzanili z tą grafiką?

Wszystko możliwe…

(Kwalimir) #3

Na screenie widać że błąd powoduje plik netio.sys.

Usuń i przeinstaluj sterowniki od karty sieciowej i wifi, tylko najpierw je pobierz bo nie będzie dostępu do netu;)

(Mydlo 007) #4

ZRobione. Odezwe sie za jakis czas i zdam relacje:)

Dodane 30.12.2012 (N) 15:18

Jeszcze jedno. Caly czas wyskakuje mi blad w sterowniku od bluetthu, moze to jego wina? Instaluje sterowniki i bląd nie znika

(Agatonster) #5

danotr ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy przy swoich postach.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

OTy kosmos

(Kwalimir) #6

Tak sterownik bluetooth może powodować ten błąd, próbuj innej wersji sterownika lub zobacz co się dzieje gdy go odinstalujesz.

To jest stacjonarka czy laptop, podaj jaki model.

(Mydlo 007) #7

Model laptopa to Dell Inspirion 5110. Grafika w większości gier mi świruje, mimo iż posiadam aktualne sterowniki (błąd OpenGL albo w ogóle się gry wyłączają się same). Przeinstalowałem sterowniki jak mi wcześniej podpowiadali i nic nie pomogło.

(Kwalimir) #8

Pewnie dlatego że w tym lapku masz dwie grafiki, jedną w procku a druga dedykowana ATI Mobility Radeon HD 6470.

Więc do niej trzeba sterowniki zainstalować.

PS.

Zmień tytuł wątku na np: netio.sys zawiesza komputer BSOD.

bo zaraz poleci do kosza.

EDIT.

Sprawdź np programem GPU-Z jaką masz konkretnie grafike, bo nie dopatrzyłem wcześniej ale ten lapek jest dostępny z różnymi kartami.

(Mydlo 007) #9

Mam zintegrowaną interl HD 3000, nie mam ATI wiec to nie to:( Juz zaraz zmieniam temat i sprawdze tym programem:)

Dodane 31.12.2012 (Pn) 13:10

A dokladnie Intel® HD Graphics Family

(Kwalimir) #10

Ten model jest sprzedawany w wielu konfiguracjach i bądź tu człowieku mądry :slight_smile: jak Dell w żaden sposób tego nie wyróżnia.

No ta co podajesz to akurat w procku zintegrowana i do gier się raczej nie nadaje ale jeżeli wcześniej działała poprawnie to i teraz powinna.

Sterowniki do chipsetu też zainstalowałeś?

Pobierz sterowniki do grafiki ze strony intela bo te na stronie della to z połowy 2011 roku są a w starszych wersjach nie było wsparcia dla opengl.