Netio.sys zawiesza komputer BSOD

Oddałem laptopa do serwisu bo “wariował”. Wymienili płytę główną oraz dysk oraz zainstalowali oprogramowanie. Od samego początku zaczęły pojawiać się problemy z bluescreenami. Wydaje mi się, że jest coś z grafiką ponieważ większość gier mi się wyłącza np cs-a a w wolfensteinie informuje mnie że jest problem z OpenGL.SPrawdzalem sterowniki od grafiki - sa aktualne (Intel HD). Prosze o pomoc

926108149521dba8m.jpg

“DRIVER_IRQL-NOT_LESS_OR_EQUAL” wskazuje na coś z pamięcią

Może w serwisie coś schrzanili z tą grafiką?

Wszystko możliwe…

Na screenie widać że błąd powoduje plik netio.sys.

Usuń i przeinstaluj sterowniki od karty sieciowej i wifi, tylko najpierw je pobierz bo nie będzie dostępu do netu;)

ZRobione. Odezwe sie za jakis czas i zdam relacje:)

Dodane 30.12.2012 (N) 15:18

Jeszcze jedno. Caly czas wyskakuje mi blad w sterowniku od bluetthu, moze to jego wina? Instaluje sterowniki i bląd nie znika

danotr ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy przy swoich postach.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

OTy kosmos

Tak sterownik bluetooth może powodować ten błąd, próbuj innej wersji sterownika lub zobacz co się dzieje gdy go odinstalujesz.

To jest stacjonarka czy laptop, podaj jaki model.

Model laptopa to Dell Inspirion 5110. Grafika w większości gier mi świruje, mimo iż posiadam aktualne sterowniki (błąd OpenGL albo w ogóle się gry wyłączają się same). Przeinstalowałem sterowniki jak mi wcześniej podpowiadali i nic nie pomogło.

Pewnie dlatego że w tym lapku masz dwie grafiki, jedną w procku a druga dedykowana ATI Mobility Radeon HD 6470.

Więc do niej trzeba sterowniki zainstalować.

PS.

Zmień tytuł wątku na np: netio.sys zawiesza komputer BSOD.

bo zaraz poleci do kosza.

EDIT.

Sprawdź np programem GPU-Z jaką masz konkretnie grafike, bo nie dopatrzyłem wcześniej ale ten lapek jest dostępny z różnymi kartami.

Mam zintegrowaną interl HD 3000, nie mam ATI wiec to nie to:( Juz zaraz zmieniam temat i sprawdze tym programem:)

Dodane 31.12.2012 (Pn) 13:10

A dokladnie Intel® HD Graphics Family

Ten model jest sprzedawany w wielu konfiguracjach i bądź tu człowieku mądry :slight_smile: jak Dell w żaden sposób tego nie wyróżnia.

No ta co podajesz to akurat w procku zintegrowana i do gier się raczej nie nadaje ale jeżeli wcześniej działała poprawnie to i teraz powinna.

Sterowniki do chipsetu też zainstalowałeś?

Pobierz sterowniki do grafiki ze strony intela bo te na stronie della to z połowy 2011 roku są a w starszych wersjach nie było wsparcia dla opengl.