Netmark.pl a ovh.pl | Czy 25MB na bazę MySQL nie za mało?

(matisto) #1

Witam, zastanawiam się nad wyborem hostingu.

Rozważam:

http://netmark.pl/hostingmini.php oraz

http://www.ovh.pl/produkty/60gp.xml

I pojawiają się pytania. Co do ovh, czy 25MB na bazę MySQL nie będzie mało? Mam zamiar forum rozbudowywać, możliwe, że będzie dużo postów i userów, więc jak to jest? Dane userów, posty są przechowywane w bazie, dobrze myślę? Co do netmarka, to chciałbym się dowiedzieć czy z firmą nie ma problemów i czy ich łącza pozwolą mi i użytkownikom na komfortowe poruszanie się po stronie/forum?

Może wybrać całkiem inny hosting? Jeśli tak to jaki w tych granicach cenowych.

Pozdrawiam, dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. . .

matisto

(Airborn) #2

czy to mało... zależy :wink: zależy jakie forum (jaki skrypt), jaka jego specyfika...

przy czymś takim baza waży nam: 52,97 MB, najwięcej miejsca zajmują:

forum_posts 6,5 MB  	

forum_posts_text 6,5 MB

forum_read_history 17,9 MB

forum_search_wordlist 3,9 MB

forum_search_wordmatch 15,5 MB

czyli odpowiednio tabele odpowiedzialne za: same posty, informacje, który użytkownik ma które posty nieprzeczytane, wyszukiwanie postów

warto dodać, że całość chodzi na bardzo bazożernym phpBB by przemo i zużywa ponad 580MB przestrzeni dyskowej

więc sam oceń czy wystarczy Ci 25MB...

(matisto) #3

Ja raczej będę stawiał na SMF lub na myBB, wg mnie najlepsze skrypty. Raczej na dłuższą metę te 25MB nie wystarczy a chcę spać spokojnie tzn przynajmniej rok :-D. Więc ovh mimo, że bardzo dobry z tego co wiem, odpada. Zostaje netmark i (mam nadzieje, warte rozważenia) Wasze propozycje.

Pozdrawiam,

matisto

(Airborn) #4

rok akurat sądzę, że spokojnie wytrzymasz :wink:

(matisto) #5

Najwyżej zamówię dziś hosting na netmarku i sobie go przetestuję przez te 7 dni. Jeśli będę chciał zrezygnować (bo np okaże się, że wolno chodzi), muszę ich po tym poinformować meilowo, czy po prostu nie czynić żadnych kroków - tzn nie płacić? Warto dodać, że mam 17 lat, ale to chyba problemu nie czyni, bo nigdzie nie jest zaznaczone, że muszę mieć ukończone 18 :).

U mnie musi być wszystko "na glanc" by uniknąć problemów, więc się wolę zapytać :stuck_out_tongue: .

Pozdrawiam,

matisto

___edit:

Już wybrałem, nieco droższy, ale pewny hosting na proste.pl

Dzięki wszystkim.

Pozdrawiam,

matisto

(oprych) #6

jeśłi dobrze pamiętam OVH za darmo podniesie Ci wielkość bazy danych jeśli przekroczysz 25 MB

(Mateuszsokola) #7

Baza moich tekstów piosenek zajmuje np. 300MB. 25MB dla mnie to stanowczo za mało na bazę danych dlatego słono płacę za hosting.