Netmark.pl a ovh.pl | Czy 25MB na bazę MySQL nie za mało?

Witam, zastanawiam się nad wyborem hostingu.

Rozważam:

http://netmark.pl/hostingmini.php oraz

http://www.ovh.pl/produkty/60gp.xml

I pojawiają się pytania. Co do ovh, czy 25MB na bazę MySQL nie będzie mało? Mam zamiar forum rozbudowywać, możliwe, że będzie dużo postów i userów, więc jak to jest? Dane userów, posty są przechowywane w bazie, dobrze myślę? Co do netmarka, to chciałbym się dowiedzieć czy z firmą nie ma problemów i czy ich łącza pozwolą mi i użytkownikom na komfortowe poruszanie się po stronie/forum?

Może wybrać całkiem inny hosting? Jeśli tak to jaki w tych granicach cenowych.

Pozdrawiam, dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. . .

matisto

czy to mało… zależy :wink: zależy jakie forum (jaki skrypt), jaka jego specyfika…

przy czymś takim baza waży nam: 52,97 MB, najwięcej miejsca zajmują:

forum_posts 6,5 MB  	

forum_posts_text 6,5 MB

forum_read_history 17,9 MB

forum_search_wordlist 3,9 MB

forum_search_wordmatch 15,5 MB

czyli odpowiednio tabele odpowiedzialne za: same posty, informacje, który użytkownik ma które posty nieprzeczytane, wyszukiwanie postów

warto dodać, że całość chodzi na bardzo bazożernym phpBB by przemo i zużywa ponad 580MB przestrzeni dyskowej

więc sam oceń czy wystarczy Ci 25MB…

Ja raczej będę stawiał na SMF lub na myBB, wg mnie najlepsze skrypty. Raczej na dłuższą metę te 25MB nie wystarczy a chcę spać spokojnie tzn przynajmniej rok :-D. Więc ovh mimo, że bardzo dobry z tego co wiem, odpada. Zostaje netmark i (mam nadzieje, warte rozważenia) Wasze propozycje.

Pozdrawiam,

matisto

rok akurat sądzę, że spokojnie wytrzymasz :wink:

Najwyżej zamówię dziś hosting na netmarku i sobie go przetestuję przez te 7 dni. Jeśli będę chciał zrezygnować (bo np okaże się, że wolno chodzi), muszę ich po tym poinformować meilowo, czy po prostu nie czynić żadnych kroków - tzn nie płacić? Warto dodać, że mam 17 lat, ale to chyba problemu nie czyni, bo nigdzie nie jest zaznaczone, że muszę mieć ukończone 18 :).

U mnie musi być wszystko “na glanc” by uniknąć problemów, więc się wolę zapytać :stuck_out_tongue: .

Pozdrawiam,

matisto

___edit:

Już wybrałem, nieco droższy, ale pewny hosting na proste.pl

Dzięki wszystkim.

Pozdrawiam,

matisto

jeśłi dobrze pamiętam OVH za darmo podniesie Ci wielkość bazy danych jeśli przekroczysz 25 MB

Baza moich tekstów piosenek zajmuje np. 300MB. 25MB dla mnie to stanowczo za mało na bazę danych dlatego słono płacę za hosting.