Network Manager "na sztywno"

(tores1977) #1

Chciałem skorzystać z teko poradnika jednak nie wiem jak uzyskać pozostałe parametry mam tylko “address” i “netmask”

(Simon1991) #2

Z jakiego poradnika? O co chodzi z tym NM “na sztywno”? Jakie parametry chcesz uzyskać?

(tores1977) #3

http://www.ubucentrum.net/2009/04/przys … sobow.html

gdzieś mi linka z postu wcięło :wink:

coś spaprałem brak internetu ![-o<

(Simon1991) #4

Czy ta niecała sekunda naprawdę jest dla Ciebie aż tak ważna? No ale jak uważasz, to Twój wybór.

Sieć przewodowa, czy bezprzewodowa? A może jakaś Neostrada, czy coś w tym stylu z modemem przez USB?

(tores1977) #5

sieć przewodowa, Ethernet , nie Neostrada

(Simon1991) #6
sudo gedit /etc/network/interfaces

i w pliku tym wpisz

auto lo

iface lo inet loopback

auto eth0

iface eth0 inet dhcp

No chyba, że Twój router/modem podłączony do sieci nie ma załączonego DHCP, to wtedy musisz wpisywać wszystko ręcznie, tak, jak masz to napisane w tym poradniku, do którego link podałeś wcześniej.

(tores1977) #7

No działa, internet uruchomił się gdy powróciłem do domyślnych ustawień

auto lo

tyle tam tylko było wpisane

gdy wklepałem twoje ustawienia jest jakby szybciej ,albo się mi zdaje

ps nie chodzi o sekundę chodzi o samo wykonanie tego, z Linuksem dopiero zaczynam, a że siedzę przymusowo w domu i mam sporo czasu to w końcu udało się mi zacząć poznawać ten system.To już trzecie moje podejście

(roobal) #8

Samo pobieranie adresu z dhcp może wydłużać start systemu, więc jeśli masz router to ustaw wszystko ręcznie i wyłącz serwer DHCP w routerze, chyba że masz neta z kablówki to nic na to już nie poradzisz i musi być adres pobierany z serwera :slight_smile:

Pozdrawiam!

PS. Jak chcesz na prawdę poznać system to zainstaluj Gentoo bądź Slackware, wtedy na prawdę poznasz czym jest Linux a jak dodatkowo zależy Ci na szybkości to zainstaluj sobie Archa, on już na starcie bez kombinacji uruchamia się szybciej niż Ubuntu a zamieniając Init na Finit, powinien Ci wystartować w mniej niż 10 sekund a na SSD to może i nawet szybciej.

Pozdrawiam!

(system) #9

@roobal, coś wątpię aby kolega poradził sobie z w/w dystrybucjami. Niech kolega zainteresuje się Debianem gdyż jest on dla średnio-zaawnosowanych.

(tores1977) #10

Posiedzę jeszcze na Ubuntu, jak na razie to udało się mi coś popsuć, i chyba będzie format win7, a tam tyle danych do przekopiowania :slight_smile:

Chciałem zainstalować Ubuntu 10.04PL Lśniący Lamparcik coś poszło nie tak i nie mam wcale, wyskakuje: “error: no such partition” i aby uruchomić win7 ręcznie muszę wybierać dysk do borowania.

Instalacja ponowna Ubuntu jest niemożliwa, zacina się i brak jest wyboru dysku, języka itd

Co do propozycji robala na pewno skorzystam, ale za jakiś czas