Neverwinter Nights 2 - Granie bez płyty DVD

Witam,

mam oryginalnego NWN2, jednak do grania wymagana jest obecność nośnika z grą w napędzie. Nie widzi mi się wkładanie płyty za każdym razem jak chce mi się zagrać, więc czy są jakieś sposoby aby grać bez płyty?

Zgrałem sobie płytę alcoholem (przy zgrywaniu płyt dvd nie ma wyboru profilu zabezpieczeń ;/ ) i gra nie uruchomi się, uważa, że płyta nie jest oryginalna.

Z góry dzięki za pomoc

Polecam :

CloneDVD + VirtualCloneDrive :slight_smile:

Do tego wystarczy zrobić obraz płyty następnie go zmontować np w daemonie. Możesz go pobrać stąd:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=59&id=1176

Miłej gry :slight_smile:

tak na boku. Czy jeżeli mam płytęz grą ( oryginał of course) to czy mogę zroib obraz tejże płyty na dysku i zniej odczytywać. Sprecyzuję: czy ww czynność jest legalna?

Nie zawsze udaje się utworzyć działający obraz płyty w wirtualnym napędzie,wszystko zależy od zabezpieczeń.

Przeczytałeś dokładnie mojego posta?

Napisałem tam, że zrobiłem obraz płyty, ale i tak nie działa. Wywala błąd:

“Original disc could not be found or authenticated.”. Dzieje się tak nawet po włączeniu w Deamon Tools emulacji Securom.

@invader4 jasne, że możesz. Ja właśnie tak chcę zrobić, szkoda mi tej oryginalnej płytki aby się porysowała.

spróbuje tego cloneddvd ale nie wiem czy to coś zmieni

CloneDVD jest do robienia obrazów dvd z filmami a nie grami…

Możliwe, ale nie o to mi chodzi. Chodzi mi o to czy jest to legalne. Czy zrobienie obrazu płyty (oryginału) jest legalne.

Tak, jest jak najbardziej legalne.

Dzięki. Bardzo mi pomogliście. Jejku jak narazie najlepsze forum na jakie trafiłem.