Neverwinter Nights 2 - Niski framerate

(sadaj72) #1

Mam drobny problem, chciałem sobie pograć w nwn2 (już 3 raz przechodzę tą grę :smiley: ), wcześniej grałem na GF9600GT i niestety gra nie działała najlepiej. Teraz mam radeona 4890 i praktycznie nie ma różnicy, a momentami gra chodzi wolniej niż na 9600gt. Czy są jakieś poprawki, tweaki do ustawień, żeby nwn2 chodziło nieco szybciej, czy może ta gra jest tak fatalnie zoptymalizowana :?:

edit:Neverwinter nights jest zaktualizowane do najnowszej wersji, moje sterowniki do grafiki to catalyst 10.5

(system) #2

Spróbuj zainstalować starszą wersję sterowników do grafiki. Często można zaobserwować dużo większą wydajność po dokonaniu takiego downgrade'u. Upewnij się że masz najnowszego DirectX. Wyłącz wszystkie zbędne procesy, obciążające CPU i RAM (gg /zwłaszcza 8 i 10/, przeglądarka, niepotrzebne aplikacje w menedżer zadań/procesy). Wyczyść komputer CCleanerem, powyłączaj antywirusy. Jaki masz procesor? Ile pamięci RAM? to też ma znaczenie.

(sadaj72) #3

Problem rozwiązałem już jakiś czas temu, spowolnienie powodowała "wysoka" jakość cieni w zaawansowanych opcjach grafiki, inne opcje typu rozdzielczość, Filtr anizo, jakość tekstur i odbicia nie wpływają znacząco na wydajność gry.

(Mefisto) #4

Kwestia ilości pamięci na karcie graficznej i pozostałych podzespołów komputera. Cienie zawsze bardzo obciążają kartę graficzną, ale NWN2 jest już starszą grą :slight_smile: