Neverwinter Nights 2 - Niski framerate

Mam drobny problem, chciałem sobie pograć w nwn2 (już 3 raz przechodzę tą grę :smiley: ), wcześniej grałem na GF9600GT i niestety gra nie działała najlepiej. Teraz mam radeona 4890 i praktycznie nie ma różnicy, a momentami gra chodzi wolniej niż na 9600gt. Czy są jakieś poprawki, tweaki do ustawień, żeby nwn2 chodziło nieco szybciej, czy może ta gra jest tak fatalnie zoptymalizowana :?:

edit:Neverwinter nights jest zaktualizowane do najnowszej wersji, moje sterowniki do grafiki to catalyst 10.5

Spróbuj zainstalować starszą wersję sterowników do grafiki. Często można zaobserwować dużo większą wydajność po dokonaniu takiego downgrade’u. Upewnij się że masz najnowszego DirectX. Wyłącz wszystkie zbędne procesy, obciążające CPU i RAM (gg /zwłaszcza 8 i 10/, przeglądarka, niepotrzebne aplikacje w menedżer zadań/procesy). Wyczyść komputer CCleanerem, powyłączaj antywirusy. Jaki masz procesor? Ile pamięci RAM? to też ma znaczenie.

Problem rozwiązałem już jakiś czas temu, spowolnienie powodowała “wysoka” jakość cieni w zaawansowanych opcjach grafiki, inne opcje typu rozdzielczość, Filtr anizo, jakość tekstur i odbicia nie wpływają znacząco na wydajność gry.

Kwestia ilości pamięci na karcie graficznej i pozostałych podzespołów komputera. Cienie zawsze bardzo obciążają kartę graficzną, ale NWN2 jest już starszą grą :slight_smile: