New pc - 2500zł

Siemanko :slight_smile:

Mój kumpel prosił, żebym mu podał dobry config nowego kompa do 2,5k zł i z tą prośba zwracam się do Was. Chciał by tym kompie był core 2 duo i jakaś dobra karta, myślał o gf7900gs albo radeonie x1950, ale nie wiem czy da rade. No i ram w jednej kości, bo drugą dokupi sobie na wakacje :wink:

Core 2 Duo E6300

Asus P5N (nForce 650)

RAM A-Data Vitesta lub OCZ/PDP/GoodRAM Pro (na micronach D9)

Zasilacz Antec/Tagan/Topower/Chieftec - >=450W

Co do karty graficznej… na przełomie marca/kwietnia mają wyjśc low i midle endowe karty grafcizne ze wspraciem DirectX 10. Może warto poczekać.

do tgo cała reszta czy ma coś ? bo jesli tak to sie nie da za 2,5 tys. zrezygnuj z czegoś.

Właśnie zapomniałem napisać, że ma napęd, fdd i obudowe.

coś takiego może ? … pięć dych może doskrobiesz :slight_smile:

No tak za 2,5 tysiaka w sam raz sprzęt bedziesz miał :slight_smile:

dariuszo zoabcz na mój post.

Płyta gówna lepiej Asus P5N (chipset nForce650 jest bdb!)

Z grafką, jak mówiłęm, zastanowiłbym się, bo jeśli producent spełni zapowiedzi to szykują się super karty za przystepną cene.

McDracullo tam gdzie składałem nie było takiej , ale masz rację - jest nowocześniejsza i taką może brać, co do grafiki to ja mam mieszane uczucia z tym polecaniem czekania na coś czego jeszcze nie ma :? … zawsze coś nowego wchodzi i tak można by bez końca.

http://www.sferis.pl radze spojrzec jakie tam są ceny :wink:

,dariuszo" złożył dobrego kompa za tą sumke ale mysle ze jakby spojrzec sferis.pl to np. dysk moze kupic 320Gb Segeate i to nie bedzie wcale drogi zakup (jakies 370zł).

Pamięc jak najbardziej GoodRam 1024ddr2(ja bym radził dual-cena 379zł).

Karta graficzna to raczej Galaxy GeForce 7900GS 256/256(709zł). Galaxy jest duzo lepsze- ma wieksze taktowanie i w ogóle chyba lepsza firma. Sprawdzcie w googlach jakie ma gabaryty :slight_smile:

Ale co do procka i plyty głównej to juz nie wiem. Na stronce sferisa mało procków mamy do wyboru:( Ale przeciez zawsze mogą coś sciagnać nie???

Ale za to wiem ze jak kupisz kompa u nich(przynajmniej w moim miescie) to obudowa i zasilacz dorzucaja gratis(a to zawsze jakies 200zł do przodu jak nie więcej).

A 250GB kosztuje ~250zł. Nie ma sensu pakować takiego dużego twardziela.

2x512? Ok… ale jeśli ma kupic drugą kość w ciągu przeciągu roku to nie ma po co.

Zasilacz i tak trzeba będzie wymienić - jest on wątpliwej jakości.

Jeśli nie chce czekać, to nie musi. Ale wydajnośc za tą samą cene może być duuużo większa.

Jeżeli kolega nie zamierza NIC podkręcać to Galaxy GeForce 7900GS 256/256(709zł) i mobaska można tańszego brać. W sumie się nie wypowiedział.

Zasilacz to pewnie taki eXtra BOMBOWY :onfire:

hehehehe ładne podsumowanie…

No racja ze zasilacz super bąbowy :smiley: :smiley: :smiley: