Newegg - kupowanie na newegg, cło i wysyłka?

Witam,
Chciałbym zamówić na Newegg. Ceny mają dużo niższe, proce o 250zł taniej płyty główne o 150zł taniej.
Ale po wpisaniu kodu pocztowego wysyłka wychodzi ok 150zł. I tu się rodzi moje pytanie co z cłem? Na starych forach piszą jeszcze o rubryczce “Estimated VAT/GST & Duty: 187,44 zł” a tu mi jej nie wyświetla screen zakupy newegg. Czy ktoś zamawiał już z tego serwisu?

Napisałem do pomocy technicznej Newegg. Tam Pani mi powiedziała że, cło jest naliczane do ceny towarów + kosztów wysyłki, żeby je zobaczyć trzeba kliknąć dalej i pokazało się to http://prntscr.com/frgpl5 Dopiero potem jako 3 ostatni krok następuję zapłata. Wyszło że cło jest ok 23%.

Tam niżej (nie zmieściło się na Twoim screenie) powinna być taka informacja:
Above total does not include taxes or duties. Final charge amount will be disaplayed before order submission.
Co znaczy, że cena nie zawiera opłat takich jak cło i VAT a takie opłaty zostaną doliczone w następnym kroku.

Zgadza się, przeoczyłem to na pierwszym screenie.

Nie myl cła i VAT-u, bo to są całkiem inne opłaty - nieznajomość terminów, jakimi się posługujesz, może być bolesna! :stuck_out_tongue:

O ile się nie mylę (nie sprawdzałem) to chyba cło na elektronikę i komputery z USA do Polski wynosi 0%, VAT natomiast wynosi 23% (bo taki jest w Polsce) i zapłacenia go raczej nie unikniesz, choć są takie szanse, poczytaj sobie Celnik płakał jak odprawiał.