News: Antywirus z wirusem!

Bardzo ciekawy news: > link

dobre :slight_smile:

używam Noda od dobrego pół roku ;).

Jeśli posiada ktoś szczepionke, proszę podać link, gdyż sprawdzić nigdy nie zaszkodzi :stuck_out_tongue:

To psuje opinie :x

Witam ponownie, tak jak napisałem wyżej, używam Nod’a od dobrego pół roku, codzienna aktualizacja więc chyba raczej inni użytkownicy nie mają się czego obawiać, gdyż jak pisze na w.w stronie:

:wink:

Antywirus z wirusem!

Malware to utrapienie większości użytkowników komputerów, nawet tych, którzy na co dzień zajmują się… dystrybucją programów antywirusowych. Redaktorzy pisma Komputer Świat przygotowując najnowszy test programów antywirusowych wykryli, że pliki instalacyjne programu NOD32 zarażone są wirusem W32.Virut.B

Żeby było ciekawiej, wykrył to również sam NOD32. Płyty instalacyjne zostały sprawdzone także innymi programami, które potwierdziły infekcję. Wirus okazał się bardzo groźny. Na pulpicie brakowało ikon, nie widać było paska zadań i nie można było uruchomić aplikacji. Virut.B w mgnieniu oka zaraził pliki wykonywalne na zainfekowanym pececie i jednocześnie otworzył lukę (tzw. backdoor) dla innych wirusów grasujących w internecie, które natychmiast zaczęły pojawiać się w systemie.

Programy antywirusowe nie potrafiły skutecznie wyleczyć peceta. W konsekwencji konieczna była ponowna instalacja Windows.

Dystrybutor programu wyjaśnia, że do infekcji doszło podczas tworzenia płyt instalacyjnych tylko na potrzeby testu Komputer Świata i zarażone kopie antywirusa nie trafią na nasz rynek.

Źródło: Komputer Świat

wkleiłem jak by ktoś nie chciał odwiedzać tej strony :wink:

:x :shock:

co morze ktoś ma wolnego neta i nie chce mu się otwierać 90 stron??

Ta i napewno specjalnie dla KŚ dobre bajki :twisted:

A morze jest głębokie i szerokie a w nim pływa ryba co się nazywa chyba.

:o

Pewnie prowokacja jakaś ;P. Ci od Kaspera podłożyli świnke hehe.

Choć mnie to nie dotyczy. Avg Free użytkuję sobie i gites, ale po takiej checy napewno zmieniłbym noda na innego av. Licho nie śpi.

No commnets.

Na Vortalu i stronie domowej NODa są na bank czyste jak łza wersje :P:P:P

Hmmm ciekawy artykuł… :stuck_out_tongue: