Newsy z phpBB

Kombinuje sobie jakiś skrypt pobierający tematy z forum w phpBB i wyświętlający je na stronie jako newsy. (forum jest na innym serwerze niż strona) Mam takie coś:

<?php


$CFG['number_of_news'] = '3';

$CFG['news_length'] = '200';

$CFG['news_forum'] = '1';


$phpbb_root_path = 'http://adresjakiś.pl/forum/';

include($phpbb_root_path . 'fetchposts.php');



	$fetchposts = phpbb_fetch_posts($CFG['news_forum'], $CFG['number_of_news'], 0);


		$tytul = $fetchposts['topic_title'];

		$autor = $fetchposts['username'];

		$kiedy = $fetchposts['topic_time'];

		$tresc = $fetchposts['post_text'];

		$ilosc_kom = $fetchposts['topic_replies'];

		$pokaz_kom = append_sid('viewtopic.' . $phpEx . '?t=' . $fetchposts['topic_id']);

		$napisz_kom = append_sid('posting.' . $phpEx . '?mode=reply&t=' . $fetchposts['topic_id']);



dalej jest wyswietlanie w/w zmiennych

i wyśwetla mi się błąd w lini:

$tytul = $fetchposts['topic_title'],

Plik fetchposts.php wziąłem z ezPortal-a do phpBB, znajdziecie go TUTAJ.

Co tu nie gra?

nie lepiej phpBB by przemo ? ( http://www.przemo.org ) tam masz automatycznie + wiele modow niekoniecznie potrzebnych :wink: :wink:

polkO taka sugestia:

upewnij się, czy serwer na którym masz FORUM pozwala na ZDALNE logowanie do bazy mysql .

btw. w ogóle łączysz się z bazą tamtejszego forum ?

Chyba raczej nie pozwala, bo próbowałem innego skryptu, ale to akurat nie wymaga zdalnego logowania chyba…

Wszytkim zajmować powinien się fetchposts.php który jest na serwerze razem z forum. Do strony jest on tylko zaincudowany ale coś nie działa… :x

Po poprawieniu “literówek” :d pojawia się błąd:

Fatal error: Call to undefined function: phpbb_fetch_posts()

coś mi nie działa include…

:expressionless:

a nie lepiej zrobić to przez RSS? Zainstalować na forum moda generującego RSS, a na stronie czytnik i wszystko będzie grało :wink:

A znasz może takiego prostego moda do phpBB?

Wyciągnij tematy za pomocą topicanywhere ;]

Ale on niestety “wyciąga” tylko tytuły…