Nexus 5 problem z ładowaniem baterii

Podłączam go do ładowarki sieciowej, pojawia się ikonka ładowania na ekranie, mimo tego ładuje się niezwykle wolno. Przez całą dzisiejszą noc z 9% zrobiło się 38%, zwykle ładowanie do pełna trwało 2-4h.

Teraz podłączony jest do USB z laptopa i ładuje się normalnie.

To już nie pierwszy raz, w czym może być problem? 

Może ładowarka do wymiany jest, gdyż nie ma napięcia większego? Podłącz inną ładowarką Nexusa jeśli masz możliwość i sprawdź, czy ładować będzie się normalnie.

Niestety zauważyłem, że to samo mam na kablu USB w laptopie, też się nie ładuje… 

Zaktualizowałem system do Android 6.0

I po zaktualizowaniu do 6.0 nie dałuje się tak, jak powinien Nexus?

Nie, problem był na wcześniejszej wersji systemu 5.XX, teraz zaktualizowałem system i ładuje się, ale wątpię że to rozwiązało problem, to znaczy mam tak już od kilku dni, że raz się ładuje a raz nie. 

Ostatnio biegłem z tym telefonem półmaraton na deszczu, nie wiem czy się nie uszkodziło coś fizycznie. 

Jeśli telefon był mokry w skutek deszczu, to może tez mieć jakiś wpływ. Długo masz telefon? Może wystarczy baterie wymienić.

Mam go od stycznia 2014. Jak można wymienić baterię?

Tutaj masz opisane w fajny sposób, jak wymienisz baterię w Nexusie 5 http://www.yac.mx/pl/mobile-security/android/how-to-replace-nexus-5-battery.html

Jak wejdziesz w statystyki użycia akumulatora podczas ładowania, to masz napisane “ładowanie USB” czy “ładowanie zasilaczem”? Z ładowarki korzystasz tej, która była w zestawie?

Jak bardzo zamoczyłeś telefon? Jak dość mocno, to dobrze byłoby go dać do czyszczenia w wanience ultradźwiękowej. Czy przed tym zamoczeniem też miałeś ten problem?