Nexus One - co o nim sądzicie?

Cześć!

Ostatnio w mediach głośno jest o nowym telefonie giganta wyszukiwania Google - Nexus One. Chciałbym zapytać co nim sądzicie? Czy jest to dobry telefon? Jest godny swojego producenta?

I przede wszystkim - ma szansę pokonać Iphone?

Podejrzewam, że telefon jest bardzo dobry.

Ale nie mogę go ocenić, zanim się z nim nie zapoznam osobiście

Uważam, że iPhone’a to on nie pobije. Jabłkotelefon miał dużo “killerów”, ale w ostateczności żaden się nim na prawdę nie okazał

Oprócz dobrego procka Nexus One nie ma nic spektakularnego. Zastanawiam się też na co ten procesor będzie wykorzystywany

Bo na androida nie ma dużo wymagających gier.

Zresztą, zobaczymy gdy wyjdzie następca iPhone’a 3GS

Bo 3GS jest z poprzedniego roku ;d

Ma już pół roku ponad

Jakby nie było, jesteśmy na początku końca Apple…

Google i Microsoft w wielkiej wojnie pomiędzy sobą, biją się o każdy rynek - nawet ten Smarfonów - i nie ma w nim miejsca dla Apple.

Microsoft wydał najlepszy system operacyjny - po raz pierwszy faktycznie lepszy od Mac Os X, Macbooki są przestarzałe, podzespoły w nich wychodzą z użycia i stosowane są już tylko w najtańszych laptopach. Dlatego ludzie powoli zapomną o tej firmie.

Apple będzie słabnąć… powoli, ale będzie. Może to trwać rok, albo 5 lat. Ale w końcu Apple na rynku nie będzie się liczyć… Dobre czasy dla tej firmy się skończyły.

Czas na Google…

własnie się mylisz

Apple notuje coraz większe przychody

iPhone sprzedaje się jak bułeczki

Pierwszy milion iP 2G sprzedał się w ciągu tygodnia

Pierwszy milion iP 3G w ciągu 3 dni

A 3GS osiągnął milion sprzedanych sztuk w jeden weekend

Apple właśnie staje się coraz bardziej popularne. U nas, w Polsce.

W USA co trzecia osoba ma MacBooka.

Kompletnie nic nie wiesz o parametrach komputerów mac.

iMac z core i7 jest przestarzały?

Macbook z dwiema kartami graficznymi, dwurdzeniowym prockiem 3,06 GHZ, 8 Gb RAMu i 17" ekranem LED jest dla ciebie przestarzały?

Zazdrość? Tak mi się wydaje. (zaznaczam że nie mam maca)

Wracając do tematu, Nexus bedzie dobrym telefonem na pewno

Pytanie tylko jak bardzo dobrym.

Czas pokaże.

Muszę się z tobą zgodzić - masz rację co do tego, że Apple jest silne, ale

Chcę Ci powiedzieć, że tak było gdy Apple nie miało konkurencji.

Dziś jest HTC, Google, Samsung, Motorola, Nokia i wiele innych firm, które są w stanie pokonać Apple. Iphone wcale nie jest jakimś rewelacyjnym telefonem, to po prostu Smarfon z dużą ilością aplikacji. Tylko, że liczba tych aplikacji jest duża, bo dużo ludzi używa Iphone i można na tym zarobić. Zauważ jednak, że obecnie coraz częściej producenci sięgają po system od Google i przez to, że zainstalowany jest na większej ilości urządzeń, będzie powstawało więcej aplikacji na niego…

Czas AppStore powoli się kończy.

Tak jest, bo dla wielu ludzi po prostu Windows XP był nudny, a Vista miała złą sławę.

Ale dziś gdy Windows 7 jest udanym systemem i po kilku dniach od premiery używało go więcej ludzi niż Apple. I uwierz mi, że liczba użytkowników tego systemu będzie cały czas rosnąć, a Apple maleć. Dziś Windows ma wszystkie funkcje jakie mogło dać mi Apple a dodatkowo, jest jeszcze wiele, wiele innych możliwości. Dlatego zakup Mac jest dla mnie głupotą (i dla coraz większej grupy ludzi też).

To dobry komputer, ale zobacz sobie jego cenę: http://www.allegro.pl/item870151918_war … at_22.html

Ale powiedz mi człowieku, po co normalnemu użytkownikowi taki komputer? Co on ma, czego nie ma mój? Obecnie ludzie kupują komputery z 4GB RAMu, a system (oczywiście x86) korzysta tylko z 3GB. A uwierz mi, że wielu użytkowników o tym nie wie.

A dla profesjonalisty, który potrzebuje dobrego laptopa jest Sony Vaio, który za 6 tysięcy, ma o wiele lepsze możliwości niż to całe Apple.

Nie, to nie zazdrość. Po prostu nie lubię Apple.

Dlaczego? Mac OS X - najmniej awaryjny system operacyjny na świecie Oczywiście, że najmniej awaryjny, bo przecież jest robiony pod jedną grupę komputerów i tyle. Microsoft tworząc system musiał przewidzieć i dopracować go, żeby pracował dobrze na kompterach z 2004 roku oraz na komputerach w 2012…

A za to jestem fanem Microsoftu oraz Google. Uważam, że to do tych dwóch firm, należy przyszłość informatyki…

co druga z tego co się orientuje :wink:

śmieszny jesteś, po wydaniu 3gs istniały takie telefony jak HTC Magic i Dream i co? wątpie żeby google sprzedało swojego Dreama albo Magica w ilości milion sztuk przez tydzień, a co dopiero parę dni… Motorola nie wydała nic ciekawego ostatnio, ma w planach jakieś badziewiątko wydać co wygląda jak iPhone

nie wiem czy wiesz ale tylko polska jest taka biedna, mało kogo stać na kupno nowego imaca czy macbooka, sam kupiłem starego imaca g5 (w którym z głupoty własnej spaliłem zasilacz :confused: )

Apple zrobiło system stabilny, ładny i banalny w obsłudze, praktycznie zawsze taki był a microsoft? wydało masę niedoróbek jak vista, ME, 2000, 95, itd. i po co? ściągneli od ludzi kasę i nic więcej…

no windows dla niektórych fajnie wygląda (mi vista i 7 się całkowicie nie podoba, te aero glass jest odrażające) bo M$ zgapiło sobie parę rozwiązań z linuxów (głównie KDE w sevenie) i właśnie z Mac OS X (chociażby ukrycie paska narzędzi)

to ciekawe czemu większość DJ i ogólnie tych co tworzą muzykę mają sprzęty Apple?

no nie wiem po co ci taki mocny macbook… co on ma? ładny wygląd i system Mac OS X…

no to witamy fanboya M$ na naszym forum

wiesz o czym mówisz? M$ zrobił kijowe jądro systemu, sterowniki robią wydawcy sprzętu więc co to za sens takiego gadania?

yhy, już to widzę… M$ jest popularny bo w polsce można kupić maki w niewielu miejscach a PC? nie dość że tanie, to jeszcze w każdym sklepie (nawet w biedronce) no i gry się robi pod ten system, na maka są też gry ale mniej (HL2, Crysis są na pewno, jest więcej ale ja się grami nie interesuje za bardzo…)

EDIT:

i znów fanboye muszą bronić swojej najlepszej firmy (bo tylko z tą mieli do czynienia) pełniej ździerców i dusigroszów jaką jest MicroShit :stuck_out_tongue:

tej firmie nie jestem wdzięczny za windowsa, tyle razy mi zepsuł krew, żeby zapłacić za niego, musiałbym upaść z naprawdę wysoka…

EDIT2:

żeby nie było kompletnego OT to Nexus One średnio mi się widzi, nic specjalnego w sumie… pożyjemy, zobaczymy…

IMO nie wygląda najwygodniej…

Naprawdę? Motorola Droid, potencjalny zabójca Iphone, HTC Smart - telefon dla wszystkich i tak dalej mam wymieniać? Obecnie na rynku jest dużo telefonów, które są naprawdę lepsze od Apple i naprawdę, jest w czym wybierać. Kiedyś równanie Najlepszy Smarfon = Apple było prawdą. Ale dziś już tak nie jest.

Czas Iphone naprawdę przechodzi do historii.

A że niby Microsoft zrobił trudny, skompilowany system tak? Jakoś Ci nie wierzę, bo nauczenie się XPka to naprawdę nic trudnego. Jego obsługa jest wygodna, intuicyjna, prosta, nawet dla zaawansowanego użytkownika.

Zgoda Microsoft zrobił masę niedoróbek. Ale dzięki temu, że powstała taka Vista, Seven jest lepszy. Przypomina mi się piękne powiedzenie Piusłudzkiego: Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Microsoft nie poddał się i wygrał. I to podziwiam.

Bo to niedoryty, którzy wszystko muszą mieć inne niż wszyscy?

Właśnie ja też nie wiem. I normalny użytkownik nie da 9 tysięcy za laptop, który jest mu nie potrzebny. Ładny wygląd i system to Windows 7, a nie jakiś Mac OS X… Choc to też kwestia gustu…

Posłuchaj - 95% problemów z systemem pochodzi z źle dobranych sterowników, uszkodzonych podzespołów i złych programów itp. Sam byłem zły na Vistę, bo po pół roku pracy na niej robiły mi się BlueScreeny. Skontaktowałem się z Microsoftem, za darmo otrzymałem informację, że to wina podzespołu - a dokładniej płyty głównej. Zadzwoniłem do HP, zabrali mi laptop, wymieli płytę główną na nową i nagle system zaczął pracować poprawnie.

I od tego czasu wiem, że gdy system jest dobrze skonfigurowany, ma odpowiednio dobrze wgrane sterowniki i nie kombinuje się w nim i nie zmienia rejestrów, to działa bardzo dobrze.

Nie wiem, co tych chcesz więc od jądra systemu…

To źle? Microsoft wydał najlepszy system operacyjny na świecie i ty dziwisz się, że jest popularny? Jest tani i bardzo dobrze - bo im tańszy system tym więcej legalnych użytkowników i więcej kasy dla MS. Tylko Apple zamiast udostępnić swój system dla PC, woli toczyć bitwy sądowe z firmami, które to robią… Aha przepraszam - wtedy, okaże się, że ich system wcale nie jest wspaniały, jak gdy się nim chwalą.

Najpierw mówisz, że Apple robi komputery przestarzałe i sprzedaje je jako innowacyjne

A później przyznajesz mi rację, ale narzekasz na cenę.

Albo komputer jest tani, albo jest dobry. Znajdź mi notebooka o takiej konfiguracji jak najlepszy macbook pro, tylko w niższej cenie.

Nie znajdziesz.

Apple robi komputery drogie, ale DOBRE i wydajne

Inne firmy tez robią dobre komputery, ale ich cena jest co najmniej taka sama jak macbooka.

Bo po prostu nie da się wycenić tak wydajnego laptopa niżej. Producent straciłby na takiej transakcji.

Nie lubisz Apple- ja też nie lubiłem dopóki nie poznałem macbooka

Szkolny błąd. Nikt nie lubi Apple dopóki nie pobawi się dłużej Macbookami.

Zaręczam Cię Jakubie, kiedyś będziesz chciał taki komputer

Teraz liczą się dla ciebie cyferki i literki w specyfikacjach, to się zmieni.

Zobaczysz sam, że wojna na specyfikacje to czysty marketnig producentów sprzętu

Apple w sumie nie musi już robić mocniejszych komputerów, Mac OS X działa idealnie na ich sprzęcie.

A i osławioną “siódemkę” mam teraz na swoim PC

I powiem, że fakt- lepsza niż Vista

Ale nadal się tnie i łapie zwiechy, pomimo dobrego komputera.

Widzę w Win 7 podobieństwa do OS X- nie jest to dziwne

Daleko nowemu windowsowi do OS X.

Zgadzam się z klopasem- microsoft schrzanił jądro systemu

A autor wątku ma pewność, że Apple umrze. Zachowuje się jakby to wiedział

Sorry, ale analitycy wróżą Apple sukcesów. I twoje przekonania tutaj nic nie dają.

Możesz sobie chcieć upadku Apple, ale na 95% tak nie będzie.

A tak BTW. Wiesz, że microsoft zerżnął od Apple klawiaturę, myszkę i… Okienka? Nie dość, że skopiował pomysł na okienkowy interfejs to bezczelnie nazwał swój produkt “Windows”. M$ śwęty nie jest.

A co do Nexusa: 1GHZ- po co? Tylko żre baterię.

Wdziękiem też nie grzeszy.

No ale nie oceniam dopóki sam nie przetestuje.

Ha rozbawiłeś mnie…

Posłuchaj - każdy komputer jest i tak robiony w chinach. Albo komputer jest tani, albo jest dobry. Ja nie mówię, a laptopach za 1000 złotych z biedronki. Jednak za dobry komputer można dać 5000 złotych. No w szczycie 6000, ale to już za naprawdę wypas. Apple za komputer, który wcale nie jest najlepszy, woła 10 000 złotych. I wiesz za co płacę? Za to nadgryzione jabłko na obudowie. Za nic więcej. Bo ten komputer, wcale nie jest jakiś tam rewelacyjny. Po prostu ma dobre podzespoły, ale nie ma portu HDMI, ESATA i ma tylko 1 port USB. I powiedz mi po co mi taki laptop.

Producent straciłby? To powiedz mi co mają z tego Asus, Acer, HP, i inni producenci, że robią komputery o lepszych parametrach w niższej cenie? Bo chyba można i można jeszcze na tym zarobić.

Wiesza się? Zainstalowałem na moim laptopie (specyfikacje masz w podpisie). Działa jak burza. To dobry komp więc pewnie dla tego. Dobra, zaryzykowałem i zainstalowałem, na Netbooku - i wiesz co - żałuję. Żałuję, że nie zrobiłem tego wcześniej i męczyłem się z XP. Na jednym i drugim działa rewelacyjnie. Powiem Ci - do póki nie wrzuci się jakiegoś niepotrzebnego programu, nigdy się nie wiesza. Miałem problemy z częstymi awariami Eksploratora Windows - zapytałem na forum i okazało się, że mam brakuje mi jednego sterownika. Zainstalowałem i działa.

Microsoft schrzanił jądro systemu? Powiedz mi - jak wyobrażasz sobie napisanie idealnie dopracowanego jądra systemu, które będzie pracować na komputerach z 1GB RAM i jednocześnie z 32GB? Posłuchaj - to nie Apple, gdy system pisze się pod dany komputer. To Microsoft - oni muszą przewidzieć i przygotować Windows na ekstremalne warunki, w jakich będzie pracować system. I Windows jest na to przygotowany. Apple nie…

Po pierwsze nie umrze, tylko jeżeli już to upadnie. Po drugie wcale nie mówię, że upadnie, tylko, że jej udział w rynku znacząco zmaleje. Tak, że będzie producentem, jak dziś np. Acer - jest, ale średnio dużo się o nim mówi.

Analitykom nie wierzę? Dlaczego? Bo kryzysu też nie przewidzieli… tak się nagle zaczął i teraz wszyscy się zastanawiają czy jeszcze jest czy już go nie ma?

Dla analityków jest, bo można ludzi straszyć i za to kasę czesać.

To tylko taka wstawka. I bardzo dobrze, że zerżnął od nich te rzeczy. Gdyby jakiś człowiek, wynalazł ogień i zakazał wszystkim innym z niego korzystać, do dziś ganialibyśmy z dzidą po jakiejś dżungli. Apple też święte nie było. Jedni od drugich kradną…

To po prostu marketing…

Posłuchaj kolego - dla mnie Apple to najbardziej złodziejska firma na świecie. Nie dość, że robią przeciętne produkty, to nazywają je rewolucją i ździerają kasę z ludzi. Ale ludzie się o tym dowiedzieli. I dlatego, nie wierzę już w tą firmę…

Powiedz mi drogi użytkowniku - co ma Mac OS X a czego nie ma Windows? Bo takiej rzeczy nie ma…

w powermacach jakoś system chodzi dobrze i na 1GB RAM i na 32GB RAM… nie wiem o co ci chodzi…

podzespoły są mało istotne, nie używałeś Mac OS X, to nie mów że nie warto, akurat programiści Apple odwalili kawał dobrej roboty, mają ciekawe pomysły a nie M$, ich technika polega na zgapianiu tego, co się przyjęło…

nie płacisz za jabłko, płacisz za wygląd, system, i za dobrze wykonany komputer, nie jakaś brzydka buda zajmująca masę miejsca, jak potrzebujesz kompa do domu iMac czy Mac Mini wystarczy, ew. MacBook (White bądź Air, nie widzę sensu kupna Pro do domu)

stabilność i się nie wiesza, unikalny i ładny desing, prostota systemu, po instalacji nic nie trzeba żeby używać, windowsa trzeba ustawiać niewiadomo ile czasu, zastępować kijowe, wbudowane programy i dodawać te, które M$ nie raczył dodać a przydałyby się… no i jest tam sporo rozwiązań, które są sensowne, np. przy suwaku do przewijania strzałki są obie na dole, to wygodniejsze niż na górze i na dole, albo przyciski do zamykania okna, przecież patrzymy na monitor z lewą na prawą stronę, przyciski powinny być po lewej, apple pomyślało, M$ zrobił rozwiązanie dobre, ale dla arabów… no i dock na dole, rzecz, która nie psuje tapety paskudnymi ikonkami, wszystkie potrzebne skróty na wierzchu, no i pasek narzędzi na górze a nie przy oknie, zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż w windowsie, a przy okazji ładne…

co do Nexus One, myślą że przebije iPhone ale niestety, nie zyskają takiej popularności jak iPhone, nie będzie tyle aplikacji, i nie każda aplikacja będzie musiała wykorzystywać MultiTouch… i kolejny dowód że iPhone jest niemalże idealny (nic i nikt nie jest) i wszyscy muszą od niego zgapiać funkcje czy desing…

To tylko przykład. System Windows musi chodzić cały czas na różnych podzespołach - niezależnie od tego czy są to np. procesory AMD czy Intela. Apple pójdzie tylko na tych drugich…

Ale ja mogę mieć to samo, a nawet lepiej za mniejsze pieniądze. Co mi z systemu, skoro i tak większość korzysta z Windowsa i zapewne w codziennej pracy i tak korzystał bym z Sevena…

Jak potrzebuję kompa do domu do kupuję sobie PC. I wydaję 2000 złotych i mam komputer Hi-Life. Wolę mieć komputer kompatybilny ze wszystkim, prosty w obsłudze, jednocześnie funkcjonalny i wygodny. To daje mi tylko Windows…

Drugą część twojego postu pozwolę sobie podzielić na mniejsze części, bo łatwiej będzie je komentować ok?

W Windows jest coś takiego jak kopia zapasowa. Ta funkcja pozwoli Ci zrobić kopię swojego komputera, tak, że przywrócenie go do życia trwa 10 - 15 minut. Napisałem to w tym wątku już mnóstwo razy i napiszę jeszcze raz - Windows jest stabilny i się nie wiesza! To użytkownicy odpowiadają za wszystkie błędy systemu.

A co do Apple nie trzeba dodawać programów? Aha zapomniałem - do Apple niemalże nie ma programów, więc nie ma też co dodawać.

To jest kwestia przyzwyczajenia. Przy dluższym czasie użytkowania, pomysł Apple wydaje się gorszy.

Tylko po co mi cały pulpit, skoro nie mogę go wykorzystać? W Windowskie też możesz to zrobić, jest Rocket Dock i tam zrobisz to samo, albo jeszcze lepiej.

A ja przewiduję, że na Androida będzie więcej aplikacji? Bo powtórzy się sytuacja z Linuxa i Mac OS X - ludzie będą pisać aplikacje pod Androida, bo będą wiedzieli, że więcej użytkowników, przeróżnych urządzeń z skorzysta z ich oprogramowania.

Bo system mobilny Apple odtworzysz tylko na 3 urządzeniach, a Androida (nie wspominając o Windows Mobile) na już ponad 100.

o PowerPC kolega nie słyszał i nie słyszał że Apple ma procki G3, G4 i G5 które w czasach ich panowania przebijały wszystkie intele czy amd wydajnością? (G5 1,8GHz przebijał bez problemu P4 3GHz)

jak ktoś kupuje Maca to znaczy że ma dość windowsa, instalacja windowsa na maku jest dla mnie głupotą i profanacją :smiley:

wydajesz 2000zł na podzepsoły różnych firm i potem 500zł za system… coś się popsuje, musisz sam zdiagnozować problem i odesłać to, co się popsuło producentowi, dla mnie nie sprawia to żadnego problemu, dla niektórych tak…

ale po co mi kopie i robienie formatów co chwila? w Mac OS X mogę mieć system 5 lat i nawet nie zwolni, niezależnie od aplikacji czy czasu systemu… a windows co programik zwalnia, co miesiąc zwalnia, potem jest muł i robi się formata…

a z resztą użytkownicy odpowiadają za błędy tak? to czemu takowych w Mac OS X nie mam? dziwne…

powiedz, jakie programy masz w Windowsie a nie istnieją na maka? ani żadne odpowiedniki itd? to co najważniejsze mamy zawarte w systemie, ja doinstalowałem na swoim maku tylko Kadu, VLC i parę programów do wyglądu itd. (do jednorazowego użycia)

jakbyś zaczynał od Mac OS i byś się przesiadł na windowsa to byś wtedy zdał sobie sprawę “Boże, co za idioci…”

no ale M$ potrafił dać przycisk zamykania po lewej w 3.11… szkoda że nie dalej (pewnie usłyszeli od apple że będzie pozew :stuck_out_tongue: )

co nie możesz?

możesz zasypać go ikonami, ale po co, żeby syfiasto wyglądał? możesz mieć czysty pulpit z samą tapetą… (chociaż zawsze będzie na pulpicie ikona dysku czy włożonego pendrive )

a w windowsie muszę doinstalować RocketDocka żeby mieć taki efekt, ja bym wolał żeby to wbudowane było :stuck_out_tongue:

teraz jestem skazany na XP (dziś zdążył mi zepsuć krew :wink: ) i w nim nie mam ikonek na pulpicie, pasek start na górze i rocketdock na dole i styl Leopard ale to nie to samo co prawdziwy mak…

iPod Touch 1G

iPod Touch 2G

iPod Touch 3G

iPhone

iPhone 3G

iPhone 3GS

jeszcze można podzielić na wersje z 4, 8, 16, 32, 64GB ale nie przesadzam już :stuck_out_tongue:

ogólnie to w iPhone jest piękne, na co mi iPhone OS w szkaradnym HTC Wizard? xD

jak chce iPhone OS to kupuje sobie iPhone albo iPod Touch a nie jakieś tajwańskie HTC i zmieniam ROM i lans we wsi, bo mam na cienkim PDA system z iPhone…

no i fajną literówkę strzeliłem

chodziło że nie przebije, kurde, chyba muszę iść spać… chaotycznie trochę posty pisze :confused:

wróćmy do początku, żaden telefon nie jest w stanie pokonać iPhone, Apple ma taką renomę i taką politykę że nie ma szans żeby zrobili coś lepszego… nawet jeśli wydadzą to jako Google… BTW. czy napis Google sprawi że telefon jest lepszy?

w Ameryce na punkcie produktów Apple jest mania, z resztą u nich taki iPod Touch nowy to kosztuje 200-300$, dla nich to tak, jakbyśmy my wydali 200-300zł czyli nie tak dużo… ale że u nas to kosztuje 1200zł to mówimy że drogo, wszystko przez średnią zarobków…

dlatego u nich produkty Apple nie wydają się takie drogie, w polsce zarobisz 3000zł a w stanach za to samo 3000$, w stanach masz nowego iMaca 27" za 1800$ a u nas to musisz 7000zł mieć… w polsce 3 wypłaty, w stanach jedna, dlatego w polsce Apple się nie przyjeło jeśli chodzi o kompy (jeśli chodzi o iPody i iPhone to średnio, też są drogie dla polaków)

Nie wiem co chcesz przez to powiedzieć? To, że kiedyś były dobre, to nie znaczy, że teraz są.

A wiesz, że bardzo duża liczba użytkowników to robi? Dlaczego? Bo po prostu chcą mieć Apple, ale dla nich liczy się tylko Windows. Więc z niego korzystają. A, że nie potrzebnie wyrzucają pieniądze - to już ich strata…

Tak? Ja jakoś zadzwoniłem do HP w sprawie gwarancji. Następnego dnia przyjechał kurier, zabrał laptopa. Po trzech dniach otrzymałem laptopa z nową płytą główną. Bez żadnych problemów.

Posłuchaj - u mnie jest w domu komputer na którym XP jest od 2004 roku nie formatowany. Po prostu mój tata go ustawił, zainstalował wszystko i ma go dalej. I działa jak burza. Wiadomo wolniej niż obecnie, ale to nie dlatego, że system zwolnił. Po prostu on zawsze tak działał, a gdy dziś się na niego przesiadam, z o wiele mocniejszego laptopa, wydaje mi się bardzo wolny. Ale to przez to, że po prostu mój system działa o wiele szybciej.

W Apple też tak jest ( uruchom Apple z 2005 roku i poczujesz to samo co ja)

OK. Podam Ci pięć pierwszych, które przychodzą mi na myśl

VirtualBox - wspaniałe narzędzie do wirtualizacji. Dodatkowo darmowe.

Expressivo - wspaniały komputerowy lektor. Dodatkowo w PL. U mnie w domu kupiłem, go na 3 komputery i na wszystkich korzystam z niego cały czas. Dlaczego? Bo, często gdy piszę ważny e-mail, wolę go usłyszeć. Wyłapię wtedy wszystkie literówki i poprawię pisownię (lepiej się słucha niż czyta)

Windows Live Movie Maker - świetny program do prostej obróbki filmów. Działa bardzo szybko, jest prze prosty w obsłudze, a dodatkowo ma wiele, wiele aplikacji. Naprawdę jest rewelacją, jak dl mnie.

Ashampoo Burning Studio - fajny programik do nagrywania. A zwłaszcza, że darmowy (znaczy normalnie płatny, ale ja go dostałem z PC Formatem, więc jest darmowy). Na Apple trzeba szukać odpowiedników.

Ipla - program do oglądnia darmowych seriali przez net.

To jest 5 programów, z których bardzo często korzystam. I bez których bym się nie obył. Dlatego więc zakup Apple jest dla mnie porażką.

I co, że był w 3.11. W Sevenie go nie ma i to się liczy.

TO KWESTIA PRZYZWYCZAJENIA KOLEGO. GDYBY BYŁ NA ŚRODKU, TO KWESTIA PRZESTAWIENIA, ŻEBY SIĘ NA NIEGO PRZERZUCIĆ.

Powiedz mi - po co mi pulpit skoro nie mogę go wykorzystać? Posłuchaj - mogę go zasypać ikonami. Ale ja na pulpicie mam kilka ikon. Ale gdybyś zobaczył pulpit mojego ojca (postaram się dostać na jego kompa i zrobić printscreen - ciekawe gdzie on pomieściłby te wszystkie pliki i foldery w tym Macowym pasku…

OK zapomniałem o iPod’ach. Mój błąd przepraszam. Ale nie zmienia to faktu, że Android jest na ponad 100 urządzeniach obecnie.

Dlaczego mam zmieniać ROM. Przecież wszystkie pozostałe są lepsze.

Nie wierzysz mi?

Mam w Apple 100 tysięcy aplikacji. Hurra.

Ale teraz.

Chcę wysłać MMS koledze - nie mogę

Ok wyślę mu przez Bluetooth ten plik - kurde też nie mogę

To może przez WiFi - no niech to, także nie mogę

OK. Ale chce nakręcić film, tą kamerką z Iphone 3G, - nie mogę (pomimo, że telefony za 200 złotych mają w standardzie nagrywanie filmów)

Dobrze. To może zainstaluję sobie na nim GPS - także nie mogę, bo przecież nie ma w nim anteny GPS - a w większości smarfonów z Windows Mobile to standard.

Dobra, to pochodzę sobie po internecie. Co prawa jest to możliwe, ale Iphone nie ma Flasha, więc przeglądanie wielu stron internetowych, opartych na tym, jest nie możliwe.

I co mi z tych stu tysięcy aplikacji?

Widzisz… jak myślę, że jednak przychodzi czas na Iphone. Pokazałem Ci nieco wyżej, że ten telefon gdy mu się bliżej przyglądniesz, wcale nie jest taki świetny, jak się wydaje. Ma mnóstwo braków i tak naprawdę, okazuje się być telefonem, bardziej dla szpanu niż do codziennego używania.

A zwłaszcza, że jest wiele telefonów lepszych niż ten cały Apple Iphone…

Posłuchaj - w Apple płacisz, za nazwę i za to, że na logu masz nadgryzione jabłuszko. I tyle. Tak naprawdę, telefon jest bardzo niedoskonały. Tak samo jest z systemem. Jest dobry, ale dla tego, że nie instaluje się na nim antywirusów - a gdy to się robi już go zwalnia. A po za tym, nie ma na niego aplikacji. I to jego podstawowa wada.

Tak wygląda sprawa ze wszystkimi produktami Apple. Jadą po logu i dlatego jeszcze są. Produkty Apple to naprawdę, żadna rewelacja. To po prostu jedna z wielu normalnych firm w informatyce…

twierdzisz że mac os x działa tylko na intelach… a to nie prawda…

chyba w środowisku fanboyów M$ którzy dostali maki na prezent…

co nie zmienia faktu że rozwiązanie apple jest pomyślane…

nikt mu nie każe tych plików na pasku trzymać, może wrzucić na pulpit, nie widzę przeszkód… ale mi takie coś w ogóle się nie podoba…

w sofcie 3.0 masz MMS… a przed 3.0 był program SwirlyMMS…

do BT masz iBluetooth… przez WiFi? ciekawe jak…

ja w 2G nagrywałem, wystarczy iPhone Video Recorder…

w 3G i 3GS jest GPS wbudowany i są programy do nawigacji…

na na XDA Exec (HTC Universal) miałem i SkyFire, i Operę z flashem, obie tak muliły że lepiej wyłączyć tego flasha i darować sobie neta…

Widać że jesteś na czasie, specu od iPhone…

pościągasz aplikacje i masz telefon do codziennego użytku… przyznam że używanie iPhone bez JB, Cydii, AppStore i aplikacji jest, jakby to powiedzieć… marnotrawstwem… to tak jakbyś kupił mega kompa z core i5 i 64GB RAM i najlepszą kartą graficzną żeby pyknąć sobie czasem w pasjansa…

ale te lepsze telefony jakoś nie sprzedały się w takich ilościach jak iPhone i nie zawładnęły rynku tak szybko… ciekawe, nie?

ideologia fanboya M$, nie możesz znieść że twój M$ próbuje zgapić wszystko od Apple i nie wychodzi im to… przykład? M$ Zune, niby jak iPod Classic ale w ogóle na rynek się nie przyjął…

można tak samo powiedzieć o Google czy M$, nic super nie zrobili, zwyczajne firmy i tyle… każą płacić za logo…

wróćmy do tematu, nie o gadaniu jaki to M$ jest boski i w ogóle oh ah…

w tym Nexus One, tam na dole jest trackball z tego co widzę… będzie na pewno mega wygodny przy takim położeniu #-o

Pozwolę sobie jeszcze odpowiedzieć na twój post…

To uruchom Apple na AMD… i zobaczymy czy będziesz taki szczęśliwy.

Posłuchaj - kupuje się system pod komputer a nie odwrotnie. Uwierz mi!

Nie

Wśród ludzi, którzy cenią Apple za dobre wykonanie laptopa, ale nie chcą ich systemu.Po prostu wolą Windowsa. I w 100% ich rozumiem.

Tylko, że w komórkach za 200 złotych jest MMS w standardzie. A tu trzeba aktualizowć soft, albo instalować aplikacje, które do udostępnią. Dzięki, ale to nie chcę takiego telefonu.

To jakby Windows zrobił opcję - możesz użyć klawiatury, ale jak sobie zainstalujesz program, który od nas kupisz.

Ale jak zwykle trzeba instalować zewnętrze aplikacje? Przed chwilą chwaliłeś Apple, że w ich systemie wszystko jest.

A nieco później pokazujesz, że wydali niedorobiony system, który wykańczać musieli użytkownicy.

Tak? Ja na moim HTC Touch Diamond 2, jadę na SkyFire codziennie i jakoś nic mi nie muli… ciekawe…

Powiedz mi gdyby to Apple wydało telefon identyczny jak Nexus One to teraz też byś zachwalał jaki to jest wspaniały?

Wiesz - każdy na swoje wzloty i porażki. To samo można powiedzieć o Apple Writer - prosty edytor tekstu popularny w latach 90. Dzisiaj, niemalże się o nim nie słyszy. Microsoftowi Office się udał i dziś ludzie instalują go nawet na Apple.

Właśnie chcę Ci powiedzieć, że

Google i MS to firmy giganty, które naprawdę wyznaczają cele w informatyce.

A Apple - staje się firmą taką jak dziś SUN - kiedyś zrobili coś wielkiego, ale dziś niemalże się nie liczą…

Dobra kończę tą dyskusję.

Nie udało się Wam mnie przekonać, ale mam nadzieję, że obydwie strony coś wyniosą z tego. (och jak ładnie powiedziane).

Apple tak jak Microsoft ma swoich fanów. Ja jestem fanem tej drugiej firmy. Wy tej pierwszej. Ale dzięki, za fajną i ciekawą rozmowę, bo gdy ten temat próbowałem poruszyć na innym forum, zostałem obrzucony obelgami i wyzwiskami. Wy podaliście swoje kontrargumenty, wiele bardzo ciekawych. Dziękuję.

Wracamy do rozmowy na temat Nexusa. Nie bawiłem się nim, ciekawi mnie czy jego ekran dotykowy jest tak samo wygodny jak w innych telefonach. Ma mocny procesor, więc jest to telefon jak najbardziej przyszłościowy. No zobaczymy…

Jest on dostępny już dziś u jakiegoś polskiego operatora? Bo poszedł bym się mu przyjrzeć z bliska i zobaczyć, czy jest wart uwagi…

On jest większy czy mniejszy od G1?

no co za…

piszesz że działa tylko na intelach, mówię że nie, bo działa też na procesorach G3, G4 i G5 a ty ciągle o AMD (jakby to była dobra firma…)

a z resztą, odpalisz Mac OS X na AMD, założymy się?

phi, nawet nie karzę ci go kupować, nawet byś nie wykorzystał 1% jego możliwości z takim podejściem… a softa 3.0 to ma teraz 95% allegro…

po prostu w 2G i 3G nie ma tak szybkiej matrycy i nagrywanie filmików może być niebezpieczne dla matrycy, tak jak w k550i, masz tam 176x144 z 15fps z tego co wiem ale da się wsadzić drivery i mamy 30fps ale jak nagrasz długi filmik to matryca aparatu mówi papa…

nigdy nie wydaliby takiego szkaradziejstwa :stuck_out_tongue:

no i co, Office stał się standardem jeśli chodzi o takie rzeczy, ale nie istotne że duży % (naprawdę duży) polaków ma lewego offica i windowsa… gdyby zapłacili za system z własnej kieszeni to nie wiem czy by byli tacy obojętni w okół tych BSOD-ów itd.

może i pisze 1GHz ale na co to? w XDA Exec podkręciłem z 520MHz na 624MHz i używałem CorePlayer z procka i nie ciął się nawet przy filmach 640x480 30fps czy 700x400 30fps… i nikt nie powiedział że będzie szybki, mogą zrąbać jądro systemu…

każdy z osobna musiałby go pomacać żeby zobaczyć czy jest wart uwagi…

@kubus94, nexusa w polsce jeszcze nie ma, nie ma nawet informacji o dacie premiery w europie, wiadomo tylko, że pierwszym operatorem będzie vodafone.

Win 7 jest świetny - fakt, sam pracuje na wersji RC od wakacji i jak na razie ani razu nie miałem awarii systemu, czy nawet zacięcia a wirusy jak wyglądają zapomniałem już dawno temu :] i mimo że windows 7 lubię niezmiernie to samego microsoftu nie lubię, strasznie denerwuje mnie ich polityka. 1000 zł za wersje box systemu operacyjnego?! Skandal…

@klopas, z apple wcale nie jest lepiej. Ja rozumiem, że ten sprzęt jest dobry, ale nie jest wart takich pieniędzy.

Co do wyglądu czy interface’u, tutaj nie ma co debatować. Mi na przykład podoba się bardziej windows 7 a niektórym mac, kwestia gustu, to samo z paskami po prawej czy lewej, ja tam wole po prawej i tyle. Mówisz że mac wygląda lepiej nawet jako skrzynka? A znasz słowo monotonia? Popatrz jaki masz OGROMNY wybór obudów do pecetów…

W makach strasznie denerwuje mnie myszka (chociaż nie wiem jak to jest z tą nową - magic) z jednym przyciskiem której nie można nawet porządnie chwycić bez włączania jakichś ■■■■■ół (na szczęście to idzie wyłączyć…), za to pochwalić mogę klawiaturę i ogólną jakość wykonania komputera. Dużym minusem jest gwarancja. Jaka jest gwarancja w apple? 2 czy 3 lata? (pytam się bo nie jestem pewien) Za dodatkową gwarancję trzeba płacić, sporo. Jeżeli składasz peceta, na większość podzespołów możesz dostać nawet dożywotnią gwarancję i nie trzeba odsyłać całego kompa w razie awarii jednej części. Chcesz dokupić ramu? Proszę bardzo, nowy monitor? Nie ma sprawy, może nowa karta graficzna? Żaden problem, w macu już tak łatwo nie ma :wink: Poza tym apple nie jest złe, jak ktoś ma za dużo pieniędzy to niech kupuje chociaż ja wolałbym za tyle samo kupić o wiele lepszego PC’ta i nie płacić za jabuszko.

iphone, jak to się stało że taki popularny jest? Odpowiedź jest prosta - apple. Tutaj nie chodzi o to jaki ten telefon jest super maga wypasiony tylko o to kto go zrobił. Już od dawna apple było szalenie w stanach popularne, więc gdy tylko wyszedł ich nowy produkt wszyscy się na niego rzucili (fakt, wtedy był to najlepszy telefon na rynku). Poniesieni falą popularności iphona ludzie rzucili się na nowy produkt jeszcze bardziej, efekt kuli śnieżnej. Do tej pory Iphony nie miały zbytnio konkurencji ale tak jak ktoś już tutaj zauważył są teraz nowe telefony które tą konkurencją mogą się stać. iphone 3gs nie jest teraz najlepszym telefonem na rynku, to jest fakt. Do tego zamknięte oprogramowanie nie pozwala na dynamiczny rozwój rynku aplikacji (wszystkie aplikacje muszą przejść przez apple no i producenci muszą płacić apple haracz za możliwość ich sprzedaży…). Z androidem jest zupełnie inaczej, otwarta platforma, przyjazna dla developerów, dostępna na coraz większej ilości telefonów, przystosowana do internetu i do tego tworzona przez google (google zawsze stawiało na szybkość swoich produktów, świetnym przykładem są np. wyszukiwarka google, gmail, google chrome przeglądarka i OS). Producenci szybko doceniają androida i właśnie to sprawi, że apple będzie coraz bardziej odstawać od androida pod względem ilości aplikacji (aplikacji na iphone jest więcej niż na androida? A czy ktoś wziął pod uwagę ile już istnieje android a ile iphone?). Według mnie telefony z androidem zaczną powoli wypychać iphone (w niedalekiej przyszłości będzie tak, iphone 3gs będzie coraz mniej, androidów coraz więcej, wyjdzie nowy iphone, ludzie rzucą się na produkt apple ze względu na sukces poprzednich telefonów ale po chwili android znowu zacznie doganiać i wyprzedzać iphone i tak w kółko aż nie dojdzie do przełomu jakiegoś…)

co do designu iphone vs nexus one, ja akurat wole nexusa :] fakt, trackball wydaje się być nieciekawie umiejscowiony ale zobaczy się jak to będzie działać, iphone dla porównania w ogóle nie ma czegoś takiego… KWESTIA GUSTU I PRZYZWYCZAJEŃ, dla tego takie wojny są bezcelowe :stuck_out_tongue: Mnie wydaję się, że nexus będzie lepszy niż iphone, sam zamierzam zakupić ten telefon jak tylko pojawi się w Polsce w normalnych cenach i z tego co słyszałem od ludzi którzy z tym telefonem mieli do czynienia nie jest on pozbawiony wad ale jest to świetny telefon (cześć z tych osób przerzuciła się na niego z iphone i nie żałuje)

Na koniec pozdrawiam userów apple i windowsa, przestańcie się kłócić bo jest to bezcelowe :wink:

KAMLOTTON

jest SDK dla iPhone na mac os x… no i to co apple nie akceptuje to leci na cydie i tam nic nikt nie płaci…

no i twórcy zarabiają na aplikacjach a w androidzie wątpię :stuck_out_tongue:

ale mało jest naprawdę ładnych… jest masa kijowych od tracera itd. te lepsze mają te okno i jak choinki wyglądają, ciężko znaleźć fajną obudowę do PC :wink:

z tego co wiem wersja ze scrollem ma czujnik czy to lewa strona czy prawa, w starych “mydłach” jest na 100% jeden bo mam tą bezprzewodową

ram do desktopów każdy pasuje, w imacach masz DDR i DDR2 (3 chyba też jest)

u mnie w G5 właśnie zmieniałem ramy z 256mb na 1gb i działały każde jakie miałem w domu :stuck_out_tongue: (z 6 kości wsadzałem po kolei i odpalał i czytał to)

monitor też każdy pasuje, do mac mini trzeba adapter albo do macbooka, nie pamiętam już…

karta graficzna bez problemu ale trzeba zmienić BIOS w niej (mowa o Mac Pro teraz)

można porównać z archaicznym symbianem i WM, nie przebijają ilości z AppStore

być może pomyśleli o czymś takim ale nie było to wygodne :wink: w sumie nie znamy wszystkich koncepcji iPhone wykonanych przez apple :wink:

wiem ale fajnie się spędza wieczór czytając tony postów jaki to M$ jest cudowny :smiley:

Fakt, posiada, dlatego nie jest beznadziejnie, ale mimo wszystko strasznie denerwuje mnie ta myszka, zapewne przez przyzwyczajenia z pecetów :wink:

W sumie ja też lubię czytać posty z serii apple vs M$ xD

i jeżeli o mnie chodzi to jestem fanem google chociaż ich OS instalować nie będe.

A co do nexusa - pojawiło się w sieci doniesienie, że wielu ludzi narzeka iż telefon ten ma problemy z siecią 3g, miejmy nadzieje, że google się z tym szybko upora.

Windows Mobile niestety traci użytkowników z każdym tygodniem i sami są sobie winni. Wg. mnie paradoksalnie przyczyniła się do tego też sama firma HTC. Za dużo telefonów wypuszczają, co kilka miesięcy inny model który na dobrą sprawę nie różni sie zbytnio od wcześniejszego. Konsument jest skołowany bo nie wie który wybrać; ten ma super wyświetlacz, a tamten ma lepszy procesor i więcej pamięci, a tutaj znowu mam klawiaturę QWERTY, w innym znowu jest dobry aparat, ale na jeszcze inny model jest więcej ROMów i ma lepszy support. Przy czymś takim nie dziwię się że ludzie wybierają Apple gdzie wybór jest tak naprawdę pomiędzy dwoma modelami.

Teraz dochodzi Android który jak sądzę przejmie użytkowników poszukujących jakiejś alternatywy dla WM ale niezbyt skorych do kupna “jabłuszka”.

System narazie jest w fazie “docierania się” ale jeśli popatrzymy na odpowiedź producentów sprzętu którzy już wypuścili kilka telefonów pod ten system to spokojnie można założyć że będzie on wspierany i stanowić będzię realne zagrożenie dla WM.