NFC - jak to ugryźć?


(wuj) #1

Witam. Kupiłem sobie LG G4c i dowiedziałem się, że ma to NFC. Wiem już na czym taki system polega i chciałbym zacząć go używać, konkretnie chodzi mi o kartę SIM. Trzeba ją wymienić, czy nie jest to potrzebne? Konto bankowe mam w PKO, a SIM zarejestrowany w T-Mobile. Pozdrawiam i proszę o pomoc.


(Cedar) #2

Chyba nie za bardzo wiesz :wink:

Sprawdź czy Twoja karta kredytowa/debetowa jest zgodna z tym:
https://www.dobreprogramy.pl/Android-Pay-dostepny.-Zakupy-z-Google-mozna-robic-juz-dzis-w-calej-Polsce,News,77452.html - najlepiej na stronie banku lub wprowadzając ją do zainstalowanej w telefonie aplikacji Android Pay. Tu masz więcej informacji na przykładzie NestBank
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Android-Pay-w-Nest-Banku-juz-w-srode-7501798.html
http://prnews.pl/hydepark/android-pay-w-nest-banku-zobaczcie-jak-podpiac-karte-i-skonfigurowac-aplikacje-6553849.html
Możliwe, że aplikacja Twojego banku obsługuje bezpośrednio Android Pay bez potrzeby instalowania oddzielnej aplikacji (tak jest w przypadku mBanku dla wszystkich klientów ale jeszcze nie wszystkich typów kart) lub Twój bank obsługuje transakcje za pomocą NFC bezpośrednio (tak chyba miał/ma mBank z klientami sieci Orange)


(jzelek) #3

Skoro masz konto w PKO Bank Polski to:
Pobierz ze sklepu Google Play aplikacje IKO
Zarejestruj ją postępując zgodnie z instrukcjami na ekranie, będzie wymagane utworzenie kodu pin do aplikacji i aktywacja aplikacji na podanym numerze telefonu po zalogowaniu się na koncie iPKO i po potwierdzeniu przez Twoje narzędzie autoryzacyjne (karta zdrapka, kod sms), aktywacje najlepiej przeprowadź dla tego numeru z T-Mobile(i najlepiej jeśli jest on identyczny z tym numerem przypisanym do konta) i przy wykorzystaniu danych mobilnych.
W ustawieniach telefonu włącz moduł NFC
W aplikacji IKO w ustawieniach aktywuj NFC
Przy płatności z użyciem NFC będziesz musiał użyć danych mobilnych, odpalić aplikację IKO i wybrać płatność NFC
Wcześniej upewnij się, że ta opcja jest dostępna dla Twojego konta/karty i jeśli kiedyś zmienisz numer/telefon pamiętaj żeby odwołać autoryzację dla tego numeru/telefonu w panelu konta iPKO


(roobal) #4

Jesli chodzi o Android Pay, PKO nie ma na liście. Trzymają się swojego iKO. WBK też ma apkę zbliżeniową, a mimo to współpracują z Google.

AP jest wygodny, nie trzeba uruchamiać żadnej aplikacji, wystarczy wybudzić telefon, nawet ekranu nie trzeba odblokowywać. Żeby sparować kartę z AP trzeba potwierdzić dodanie karty do apki smskodem z banku, bez tego nie zadziała.


(mPiter) #5

IKO działa tak samo jak Android Pay, wystarczy wybudzić ekran aby móc zapłacić.


(Suski92) #6

daj sobie spokój z SIM NFC… to już przeżytek… jak masz taki telefon to spróbuj Android Pay. O wiele lepsza niż ta stara technologia no i bezpieczniejsza. W PKO nie ma AP, ale śmiało możesz założyć ggdzieś darmowe konto i wypróbować, np. w Orange Finanse :slight_smile:


(karol221-10) #7

Instaluj i aktywuj sobie aplikacje IKO. Sam używam z LG K10 i jestem bardzo zadowolony :slight_smile: