NFS Carbon - problem z uruchomieniem

Witam. Niedawno sobie kupiłem oryginalnego NFS Carbon i przy okazji Windows Vistę. Gdy włączam NFS to po tym pierwszym filmiku pokazuje się taki błąd f09b0c0156c9cd80m.jpg. Proszę o szybką pomoc. Najlepiej kogoś który się na tym zna lub kogoś kto miał taki sam błąd i go rozwiązał. Z góry dziękuję :slight_smile:

Masz za mało pamięci, czyli RAM’u.

Za mało ? 2 GB To jest twoim zdaniem za mało ? Jak chcesz to mogę dokupić jeszcze 2 GB i będę miał 4 GB.

Niewiem jakim cudem ma za mało RAM jak ja mam 512MB i mi chodzi. Wina napewno nie leży po stronie wielkości RAM.

Uszkodzona lub pracująca na zbyt wygórowanych parametrach pamięć lub sprawdź sprawdź w Start >>> Uruchom >>> services.msc czy Usługi kryptograficzne są na pewno na Automatycznym i zastartowane. Masz może Quick Time?? Na jednym z forów znalazłem że

Posprawdzaj to i może się odpali :wink:

Czyli, co ? Mam wyjąć jedną gość RAM-u żeby mi zostało 1 GB ?

Przeczytaj uważnie mój poprzedni post, czy ja tam piszę żebyś wyjmował kości?? Posprawdzaj to co tam napisałem i napisz czy błąd dalej jest.

Sorki, bo nie zauważyłem Twojego edytowanego postu.

O ile się dobrze orientuję pierwszym need for speed’em pracującym pod kontrolą systemu Windows Vista jest ProStreet

No to niby czemu mi sprawnie działa Underground 1;2 oraz NFS Most Wanted ?

Działa, czy nie?

Nie. Najpierw odinstalowałem QuickTime Player. Nie działało więc następnie wyjąłem 1GB RAM-u i też nie działało. (Po dokonaniu każdej operacji uruchomiłem ponownie komputer)

Dobra to spróbuj:

We właściwościach skrótu do gry zaznacz opcję kompatybilności z systemem Windows 98/ME, lub XP (zakładka: Compatibility).

Tylko że tam nie ma zakładki “Compatibility”. Jest tylko : “Ogólne”; “Zabezpieczenia”; “Szczegóły” i “Poprzednie wersje”. (Przypomnę że posiadam Polską wersję Windows Vista Ultimate ORYGINAŁ)

Napisałem tak, gdyż miałem taki problem. Właśnie chodziło oto, że gra za mało pamięci dla siebie. Powyłączaj zbędne programy i sprawdź.

tylko że tam nie ma zakładki "Compatibility". Jest tylko : "Ogólne"; "Zabezpieczenia"; "Szczegóły" i "Poprzednie wersje". (Przypomnę że posiadam Polską wersję Windows Vista Ultimate ORYGINAŁ)

Poszukaj “Zgodność z…” i zaznacz XP albo 98.

Niestety ale nie znalazłem :frowning: Jest jeszcze jakieś rozwiązanie na ten problem ??

Sprawdź dobrze: Na pulpicie masz ikone od NFS > PPM na nią i klikasz właściwości > Masz tam zakładkę Zgodność > zaznaczasz tryb zgodność i wybierasz to co wcześniej napisałem. Dla ułatwienia załączę Ci screena, co prawda od NFS MW i XP, ale jest prawie tak samo:

beztytuusd0.th.jpg

Niestety ale w Viście takiego czegoś w ogóle nie ma. A z resztą sam zobacz

5ed61a71f1410eb3m.jpg

Dobra poddaję sie niewiem gdzie to jest, bo nie mam okazji poszperać, bo mam WIN XP.

Niech ktoś inny się wypowie na ten temat

Naprawdę proszę was o pomoc bo nie po to kupowałem Carbona aby leżał u mnie na półce :frowning:

A co masz pod zakładką “poprzednie wersje” ?

Aby uzyskać okno jakie pokazał adam749 otwórz właściwości pliku z katalogu gdzie zainstalowała się gra a nie skrótu na pulpicie