NFS Most Wanted działa gorzej niż NFS Carbon


(Spinio09) #1

Jak wyżej. Kolega ma taki problem że Carbon działa mu bez zarzutów nawet antyaliasingiem na 1024 a most wanted mu się przycina jak jedzie. Co może być powodem ? MW ma mniejsze wymagania... jego sprzęt to Pentium 2.4 mhz 1.5 gb ram 400, geforce 5500 FX.


(Pawelo 1986) #2

A próbował zainstalować nowsze sterowniki do grafiki ? Może wina leży po ich stronie :slight_smile:


(Przebar) #3

MW i Carbon mają podobne wymagania. MW jest wiekszym problemem dla grafiki niż CArbon, bo w MW jest do wyświetlenia piękne niebo i moc dobrze oświetlonych obiektór (dzień). Carbon musi wygenerować tylko najbliższy widok. U mnie na starym sprzęcie był ten sam problem.


(Spinio09) #4

Dobrze ale skoro wymagania minimalne to procek 1mhz grafa 64 i ram 256 to czemu na 3x lepszym kompie się zacina ?


(Gardner) #5

Hehe... minimalne = wszystkie efekty wyłączone, najmniejsza rozdzielczość i w ogóle bez tych wszystkich wodotrysków...

Poza tym Przebar ma rację. W Carbonie karta graficzna musi renderować cienie i odbicia tylko tego, co jest oświetlone przez reflektory lub inne oświetlenie. W Most Wanted wszystko jest oświetlone, bo to w końcu w biały dzień się dzieje, a więc wszystkie obiekty muszą mieć cień, a że są oświetlone, to jeszcze w odbiciu na powierzchni lakieru. Poza tym wydaje mi się, że po prostu Carbon ma lepiej zoptymalizowany kod i być może dlatego działa szybciej niż MW na tych samych ustawieniach na tym samym komputerze.


(n33trox) #6

Coś jest na rzeczy. Niech kolega zainstaluje najaktualniejsze drivery dla swojej karty graficznej. To nie jest normalne, że MW chodzi gorzej niż Carbon. W Most Wanted grafika jest bardzo prosta właśnie dlatego, że jest dzień. I jedyne co karta musi wygenerować, to jasne niebo i wszechobecny bloom (o ile ta karta go obsługuje, nie jestem pewien), to nawet nie jest HDR. Popatrzcie na cienie w MW, jakiej one są jakości...no comment. W Carbonie natomiast są znacznie lepsze tekstury asfaltu, światła różnego rodzaju odbijające się od karoserii, "megawykopanywkosmos" blur, światła odbijające się od podłoża, wszędzie są te światła i karta musi liczyć jak, gdzie i w którym momencie od czego dane światło ma się odbić, a to obciąża kartę najbardziej. Do tego dochodzi 8 uczestników wyścigu i od nich te światła też się muszą odbijać. Także nie bez powodu Carbon ma większe wymagania. Testowałem obydwie gry na 7600GT jakiś czas temu i MW chodził bez zająknięcia, a Carbona musiałem trochę obniżyć w detalach, bo robiło się niefajnie.

Także niech kolega usunie drivery, wyczyści system po nich Driver Cleanerem i Driver Sweeperem, a potem niech zainstaluje te: http://www.nvidia.com/object/winxp_175.19_whql.html

Ponadto trzeba by sprawdzić system pod kątem spyware i wirusów, jeśli jest jakiś obciążający system antywirus, to na czas gry go wyłączyć. W ogóle wyłączyć wszystko co jest zbędne podczas gry.


(Spinio09) #7

On nie ma neta więc i antywira też nie ma a skanował dr web i wyczyścił wszystko. Ściągnę mu nowsze stery może będzie różnica. Jeszcze jedna uwaga: kiedyś miał radka 9200 lub 9550 nie wiem dokładnie wiem że 128 mb i 256 bit i MW jak i Carbon chodził bez zarzutu, no może Carbon na trochę mniejszych detalach.


(T0mek95) #8

Bo radek 9550 jest wydajniejszy od tego GeForce'a