NFS Most Wanted zniszczona płyta

Witam!

Mam pytanie:

Co mam zrobić, żeby było wszystko z zgodnie z prawem polskim? proszę o propozycję

PS.

Gra oczywiście orginał.

Należy skontaktować się z przedstawicielem lub producentem gry w Polsce

Kiedyś funkcjonowała plotka, lecz nie wiem na ile prawdziwa. Licencja gry umożliwia Ci do wykonania JEDNEJ kopii gry, będącej kopią zapasową. W takim przypadku można było ściągnąć identyczną wersję gry jak zakupiona, która miała służyć właśnie za kopię zapasową - ostatecznie był oryginał. Nie wiem jednak na ile w tym prawdy, że można mieć ściągniętą kopię jako legalną zapasową, ponieważ to, że możesz mieć jedną kopię zapasową jest prawdą.

To znaczy zrobienie “kopi zapasowej” to nie problem bo mój brat, także ma tą grę.

Muszę sprawdzić czy zadziała.

PS.

Jak się robi kopie zapasową.

tak samo jak kopiuje sie płytę/nośnik, wedle polskiego prawa mamy prawo do zrobienia kopii zapasowej nośnika

To znaczy mam przegrać płytę, czy co?

Mógł byś to wytłumaczyć mi krok po kroku

tak masz prawo przegrać sobie płytę i korzystać z niej jeśli np. oryginał się uszkodzi

Polskie prawo pozwala na wykonanie 1 kopi na własny użytek,pobieranie z internetu,wychodząc z założenia że masz oryginał jest przynajmniej ‘‘dyskusyjne’’.Zresztą

‘‘kopie zapasowe’’ z internetu w większości wypadków mają niemiłe dodatki :wink: i tak stajesz się szybko kandydatem do działu Bezpieczeństwo i logi HijackThis.Kopie oryginalnej gry możesz wykonać np. programem Alcohol 52%, poszukaj w internecie jakie zabezpieczenie ma gra, która cię interesuje i we wspomnianym programie wybierz odpowiedni profil.Obsługa jest naprawdę bardzo prosta,a program w całości po polsku i darmowy.

Ja polecam do zrobienia kopi program BlindWrite. Też jest po polsku i pozwala robić kopie płyt zabezpieczonych przed kopiowaniem. Tu masz linka; http://www.instalki.pl/programy/downloa … dWrite.php

:wink: