NFS Most Wanted zniszczona płyta

(Krecio23) #1

Witam!

Mam pytanie:

Co mam zrobić, żeby było wszystko z zgodnie z prawem polskim? proszę o propozycję

PS.

Gra oczywiście orginał.

(MarS) #2

Należy skontaktować się z przedstawicielem lub producentem gry w Polsce

(Jusko) #3

Kiedyś funkcjonowała plotka, lecz nie wiem na ile prawdziwa. Licencja gry umożliwia Ci do wykonania JEDNEJ kopii gry, będącej kopią zapasową. W takim przypadku można było ściągnąć identyczną wersję gry jak zakupiona, która miała służyć właśnie za kopię zapasową - ostatecznie był oryginał. Nie wiem jednak na ile w tym prawdy, że można mieć ściągniętą kopię jako legalną zapasową, ponieważ to, że możesz mieć jedną kopię zapasową jest prawdą.

(Krecio23) #4

To znaczy zrobienie "kopi zapasowej" to nie problem bo mój brat, także ma tą grę.

Muszę sprawdzić czy zadziała.

PS.

Jak się robi kopie zapasową.

(niezDarek) #5

tak samo jak kopiuje sie płytę/nośnik, wedle polskiego prawa mamy prawo do zrobienia kopii zapasowej nośnika

(Krecio23) #6

To znaczy mam przegrać płytę, czy co?

Mógł byś to wytłumaczyć mi krok po kroku

(niezDarek) #7

tak masz prawo przegrać sobie płytę i korzystać z niej jeśli np. oryginał się uszkodzi

(Kwalimir) #8

Polskie prawo pozwala na wykonanie 1 kopi na własny użytek,pobieranie z internetu,wychodząc z założenia że masz oryginał jest przynajmniej ''dyskusyjne''.Zresztą

''kopie zapasowe'' z internetu w większości wypadków mają niemiłe dodatki :wink: i tak stajesz się szybko kandydatem do działu Bezpieczeństwo i logi HijackThis.Kopie oryginalnej gry możesz wykonać np. programem Alcohol 52%, poszukaj w internecie jakie zabezpieczenie ma gra, która cię interesuje i we wspomnianym programie wybierz odpowiedni profil.Obsługa jest naprawdę bardzo prosta,a program w całości po polsku i darmowy.

(klaudek1974) #9

Ja polecam do zrobienia kopi program BlindWrite. Też jest po polsku i pozwala robić kopie płyt zabezpieczonych przed kopiowaniem. Tu masz linka; http://www.instalki.pl/programy/downloa ... dWrite.php

:wink: