NFS MW 2005 na windows 10

Od dawna głowię się nad tym w jaki sposób mógłbym zagrać w NFS MW 2005 lub NFS Carbon na Windowsie 10. Gdy zainstalowałem grę i chciałem grać nic się nie działo, więc pobrałem z innego źródła i dalej to samo.

Co to znaczy “nic się nie działo”. Spróbuj zainstalować dema gier jeśli chcesz. Tu masz Need for Speed Carbon http://www.gry-online.pl/S030.asp?ID=13492 a tu masz Need for Speed: Most Wanted 2005 http://www.gry-online.pl/S030.asp?ID=9889. Popróbuj z Trybami zgodności plików.

Windows 10 nie pozwoli na uruchomienie pirackich oraz… starych gier

Fanów starych gier, którzy zamierzają uruchomić je komputerze z Windows 10, czeka niemiła niespodzianka. Wszystko dlatego, że najnowszy system Microsoftu nie obsługuje zabezpieczeń takich jak SafeDisc oraz Securom.

Nie jest to jednak błąd, a celowe działanie Microsoftu, które ma na celu zadbanie o bezpieczeństwo użytkownika. Wymienione wyżej DRM-y są wyjątkowo stare, od dawna nierozwijane i mogą być dziurą, przez którą do systemu wedrze się wirus – podaje Rockpapershotgun.

Trudno to jednak uznać za ogromny problem, ponieważ obecnie mało który nowy komputer, poza budżetowymi zestawami, jest wyposażony w czytnik płyt DVD. Microsoft twierdzi też, że stare tytuły można swobodnie zainstalować z poziomu płyty, a następnie uruchomić grę używając programu typu no-CD.

Rada ta jest o tyle kontrowersyjna, że aplikacje te są często dziełami amatorskimi i mogą zawierać szkodliwe oprogramowanie.

Akurat ja nie miałem żadnego problemu z uruchonieniem NFS MW 2005 ( windows 10). Uruchomienie instalacji i śmiga aż miło :wink:

Jednym działa drugim nie działa. Próbowałem już wszystkie zgodności, na żadnej nie odpala mi nawet procesu… Pod tym artykułem też są komentarze, że niektórym działają normalnie stare gry na windows 10.

Zgadza się. Ja niedawno zainstalowałem Unreala - kultową gierkę i wszystko chodzi normalnie.

Stare gry na windows 10 można odpalać przez DosBox.

Aż tak stare uruchamiasz?

To było do mnie? Jeśli tak to zainstalowałem bez problemu.

Nie do @rapper.

Oczywiście, że tak- warto czasem powspominać sobie w co człowiek grał za młodu :wink:

Ok, w sumie żaden z Was nie podał mi rozwiązania ale znalazłem je z pomocą kolegi. Wystarczył odpowiedni crack v1.0. Dzięki za próbę pomocy :wink:

Może i w tym wypadku pirackie zagranie miało sens, ale zapytam tak z innej beczki - wgrywałeś łatkę pod Win10 ?

PS:

w sensie cały czas na piracie operowałeś ?

Inne rozwiązanie dla legalnych gier z SD i SR na Windows 10 (teoretycznie powinno działać, bo metoda ta działa na Windows 7 i 8):

1.Wiersz polecenia (cmd.exe)
Aby ustawić tryb uruchamiania usługi sterownika na ręczny, należy wpisać „sc config secdrv start= demand”.
Aby uruchomić ręcznie usługę sterownika, należy wpisać „sc start secdrv”.
Aby zatrzymać ręcznie usługę sterownika, należy wpisać „sc stop secdrv”.
Aby ustawić tryb uruchamiania usługi sterownika na automatyczny, należy wpisać „sc config secdrv start= auto”.
Aby całkowicie wyłączyć usługę sterownika, należy wpisać „sc config secdrv start= disabled”.

2.Edytor rejestru (regedit.exe)
Znajdujemy i klikamy gałąź „HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\secdrv”, następnie w oknie po prawej klikamy podwójnie na klucz „Start” i ustawiamy jedną z poniższych wartości:

Aby ustawić tryb uruchamiania na automatyczny, wpisujemy „2”.
Aby ustawić tryb uruchamiania na ręczny, wpisujemy „3”.
Aby całkowicie wyłączyć usługę sterownika, wpisujemy „4”.

1 polubienie

Użycie cracka jest najprostszą metodą na uruchomienie gier z zabezpieczeniami typu SecuROM. Czy to jest legalne? Jeśli masz oryginalną grę - nikt nie będzie Cię za to dziś ścigał, bo to nie Twoja wina, że MS usunął zabezpieczenie odpowiedzialne za uruchomienie gry. Więc jeśli zakupiłeś grę, to w tej wyjątkowej sytuacji możesz użyć cracka. Pamiętaj tylko, że nadal nie możesz go rozpowszechniać, a jedynie używać do grania w swoją grę.

1 polubienie

Mała uwaga. Niektóre gry są upierdliwe. Chodzi o DX. Jeżeli będzie problem, to kopiujemy zawartość płyty gdzieś na dysk oraz ściągamy DX Redistribute, którego pliki kopiujemy do folderu DX z grą, po uprzednim rozpakowaniu Redistribute i potem instalujemy z dysku daną grę.

To teraz sprawdź w usłudze VirusTotal ten crack. Problem jest już rozwiązany ale na przyszłość poszukaj czegoś z pewnego źródła. Tu masz trainery do NFS MW 2005 http://www.gry-online.pl/kody-i-trainery-do-gry.asp?ID=1800

u mnie na windows 8 most wanted chodził świetnie a na windows 10 pokazuje ze mam brak płyty w napędzie gdzie ta płyta jest i to nie porysowana ,więc wróciłem do starszego oprogramowania ale jaka radość z gry :slight_smile: