NFS World na starym komputerze

(Milek199707) #1

Posiadam procesor Pentium 4 2.8ghz, karte graficzną ati radeon 9550 128mb i 512 ram, gra się uruchamia i działa, ale nie chodzi dobrze, w sensie są ściny i to duże. Można temu jakoś zaradzić? bez wymiany sprzętu?

(Johny) #2

Nie bardzo,to już jest zbyt epokowy komputer,musisz mieć co najmniej dwurdzeniowy procesor i 2 GB ram,karta grafiki może jest z 30 zł warta

(Deliverius) #3

Śmieszne...

Mam jednordzeniowy procesor (athlon 3200+) 1.5 GB ramu DDR(PC3200) i 7600 GS na AGP i ta gra chodzi płynnie na średnich :slight_smile:

Na twojej karcie (ati radeon 9550 128mb) grałem w Crysis (1) :smiley: oczywiście lagi były :stuck_out_tongue:

Spróbuj:

+aktualizacja sterowników graficznych

http://support.amd.com/us/gpudownload/w ... ang=Polish

Sterowniki które podałem są na Windows XP.

Jeżeli to nie pomoże to:

+dodać 1gb ram

(Johny) #4

Tylko że to Athlon,a P4 jest miej wydajny,ma słabą architekturę,decyduje jeszcze to że masz 1,5 GB ram

(Walker15130) #5

World tnie chyba wszędzie, nawet mój GTS450(kastrat) na wysokich nie prezentuje "odpowiedniej" płynności gry. FPS jest sporo, 40-50 (inne gry potrafią przy 30 zachować płynność) ale ta gra po prostu tnie, wielu ludziom podobnie.

A jeśli masz słaby sprzęt, to nawet podkręcanie nie pomoże. Raczej nie pograsz w to płynnie bez upgrade :slight_smile:

(Johny) #6

A upgrade na tej płycie nie jest opłacalny,bo potrzebujesz wszystko stare,starego typu procesora chyba na Slot 1 jak się nie mylę,pamięci DDR1,i karty na AGP,to do dostania chyba tylko na allegro albo w komisach komputerowych,dopłacasz więcej jak za nowe,bo tego już nie produkują i tak to z komputerami jest