Nginx FastCGI C++

To początek mojej przygody z serwerami, systemami serwerowymi, stronami www (tutaj znam trochę HTML i CSS), tak więc jestem zielony i proszę o łopatologiczne tłumaczenie :)  Mam postawionego nginx’a na Debianie Jessie. Do komunikacji chcę używać C++ poprzez FastCGI. Problem polega oczywiście na tym, że nie mam pojęcia, jak to zrobić. Próbowałem jak na razie tego:

http://chriswu.me/blog/writing-hello-world-in-fcgi-with-c-plus-plus/ 

Lecz, gdy wchodzę na localhost, widzę domyślną stronę startową.

Jak więc mogę to zrobić? jeżeli znacie jakieś dobre materiały dotyczące nginx, i pisania programów FastCGI w C++ to prosiłbym o linki, z góry dziękuję. Jeszcze coś ode mnie:

http://www.linux.rk.edu.pl/w/p/wprowadzenie-do-nginx/

Może głupie pytanie, ale czy zrestartowałeś nginx po zmianie konfiguracji i czy plik konfiguracyjny jest załadowany i co na to error_log.

Zrestartowałem, plik załadowany. Teraz, po restarcie całego systemu, kiedy chcę wyświetlić stronę, dostaję “ERR_CONNECTION_REFUSED”. Jeżeli załaduję stary plik konfiguracyjny, oczywiście działa domyślna strona.

Coś w systemie mi padło i wstać nie mogło. Ponieważ właściwie jeszcze nic tam nie było, stwierdziłem, że najlepiej będzie zacząć od początku. Zrobiłem wszystko dokładnie tak samo jak wcześniej i teraz działa. Mój pierwszy “Hello world” w przeglądarce :smiley: