"niby" pakiet internetu w Play, + naliczanie kosztów

Cześć. (pozdrawiam adminów i modów, przepraszam za błędy w nazywaniu tematów)

Sytuacja jest taka: podpisałem umowę w Play, bo długo korzystam z Play na kartę, a pojawiła się fajna opcja niskiego abonamentu. Przy aktywacji dostałem internetowy pakiet 1GB. Używam nokii e66, która wiadomo obsługuje wszelkie rodzaje internetu, od WAPu po WiFi b/g.

Korzystałem z internetu kilka razy, raz krócej, raz dłużej i zauważyłem w historii moich połączeń pobieranie opłat za, uwaga: “Transmisja danych” (opis usługi) - przykładowo 480kB, 60 gr. O co chodzi? Czym “Transmisja danych” różni się od “Transmisja danych strefa Play” (inny opis), skoro w ten sam sposób wybieram w telefonie przeglądarkę i korzystam z internetu?

Rozmawiałem z konsultantką, która w dość nieprecyzyjny sposób starała mi się wyjaśnić, że korzystałem z innego internetu niż 3G/UMTS (swoją drogą nie zawsze mam zasięg z moim mieście) łącząc się z uwaga - ! Plusem ! albo korzystając z GPSu, i za to standardowo pobierana jest opłata. Czy jest to w jakiś sposób możliwe, skoro otrzymałem na telefon konfigurację Play i z niej korzystałem? Jak korzystać z internetu bezpłatnie?

Zaznaczę, mój telefon wcześniej używany był w Plusie i w menu nawet jest taka opcja jak Plus.pl czy Facebook, Myspace, Youtube… Korzystałem tylko ze skrótu Facebook, i wtedy też była pobierana opłata.

wszystko jest w porządku.

pakiet internetowy działa wyłącznie w strefie PLAY - czyli tam gdzie masz zasięg play, a nie plus - bo z jego nadajników również korzysta play (w tzw. roamingu krajowym)

w Play24 możesz zablokować internet poza zasięgiem play.

czytajmy regulaminy - wszystko jest opisane.

Play bazuje także na stacjach Plusa i właśnie wtedy nie możesz korzystać z Taniego Internetu Play. Zawsze możesz założyć blokadę, aby móc korzystać z transmisji danych tylko w strefie Play. Możesz też zawsze sprawdzić czy jesteś w zasięgu Playa kodem *140#.

Kiedy tą umowę podpisałeś ? Teraz w taryfach “all inclusive” nie ma znaczenia z jakiego nadajnika korzystasz (Play lub Plus).

umowę podpisałem jakoś tydzień temu. taryfa longplay 29, ze zniżką abonamentu na 19zł.

szukam właśnie opcji blokady.

Najlepiej samemu włączyć w Play24.

no no, tak zrobiłem. zostanie to zrealizowane w ciągu 24h. dzięki za info.